Anasayfa
9 Mayıs 2021, 0:52
Sizden
Yönetici

Yayaya çarpan trafik şoförden şikayetçi olmak nefsin özelliği mi?

met1995
Selamın Aleyküm,
Sabah işe gittiğimde sırada yaya olarak karşıya geçtiğimde şoför bana çarptı Şoför hata yaptığını söyledi .Şikayet etmekten vazgeçtim ne yazıkki burada tazminatta ve cezası var şoföre verilmesi gereken şeydi.Bende çok fazla bişe olmadı.Bişe olmadığı halde şikayetçi olsaydım keyfiyetten nefsimden dolayı mı şikayetçi olmuş olurum.Yoksa İnsanların hataları örtmek bir mümin olarak görevi mi yapmalıyım yani kaza ve kader diye birşey var o şekilde mi düşünmeliyim? Şikayetçi olmadığım halde Bunda benim çıkarım nedir?


Yorum: Yayaya çarpan trafik şoförden şikayetçi olmak nefsin özelliği mi?

mum
Bize karşı hata yapan kişiler özür dilediklerinde affedip bağışlamak güzeldir, Allah Teala Affedenleri sever ve bağışlar affeder.
Siz doğru olanı yaptınız, şeytan size yanaşıp güzel ahlakınızı bozmak istiyor fırsat vermeyin.

Bu kategoride yer alan Namaz vakti girer girmez namaz kılınır mı başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Bir Yorum Yazın.


Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim Sitemap Sitemap2 Sitemap3

Yayaya çarpan trafik şoförden şikayetçi olmak nefsin özelliği mi? Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İman, Mezhep, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Tecvid, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.