Anasayfa
9 Mayıs 2021, 0:49
Sizden
Yönetici

Bir erkek sonradan kafir olursa karısıda mı kafir olur

7velh0
Selamünaleyküm
Bayramınız mübarek olsun
Mesela bir adam müslamanım diyorsa ama tesettür farz değildir dedi ve dinden çıktı bu adamın karısı çok imanlı olsa bile karısında dinden çıkar mı ?
___________
Diğer sorumda adam kasıtlı bir şekilde hristiyan Yahudi olursa karısında dinden çıkar mı ? Çıkarsa hangi dine mensup olur cevaplarsanız sevinirim
Allah razı olsun


Yorum: Bir erkek sonradan kafir olursa karısıda mı kafir olur

bbgbbg
Ve Aleyküm Selam.
Hocam bir adam dinden çıkarsa karısı kafir olmaz ama nikahları düşer.Çünkü mü’min bir kadın ve erkeğin kafir ile evlenmesi caiz değildir.İkinci sorunuz içinde aynı şey ancak bir farkla.Eğer koca hristiyan veya yahudi olursa kadın mü’min ise onunla evlenmesi caiz olmadığı için nikah düşer.Ancak kadın hristiyan veya yahudi olursa erkek mü’min ise karısıyla evli kalabilir.Çünkü Allahu Teala erkekler ehli kitap ile evlenmeyi serbest bırakmıştır.


Yorum: Bir erkek sonradan kafir olursa karısıda mı kafir olur

7velh0
Selamunaleyküm
Dün babamla tartıştık yok tesettür farz değilmişte namaz 3 vakitte isteyen 5 kılarmışta vb. Şeyler söylüyor Kur’an ayet gösteriyorum yanlış çevirmişler diyor hadis gösteriyorum inanmıyorum hatta küfür ediyor kim söyledi bunu diyor sonra söylüyor söylüyor kadınlar maymun mu olsun diyor tesettürlü Ya tövbe yarabbi ben ne yapayım sürekli kendiyle çelişiyor ayeti yanlış çevirmişler diyor Yok risalei nuru Said Nuri yazmamışta öylemişte böyleymişte…kabul etmiyor şimdi Annemle nikahları düştü mü ?
Cevaplarsanız sevinirim
Birde bana tavsiye verin ne söyleyin babama ?
Allah razı olsun 🙂

Selamünaleyküm ben Aahil
Hatta babam kafirler cennete girer diyor Kuran’da "herkes cennet girecek" yazıyor diyor

Kusura bakmayın parça parça yazıyorum adminler birleştirilse sevinirim hocam birde ben biraz zorladım hadis getirdim ayet getirdim üstünde durdum sizce benim yaptığım şey doğru muydu günah işledim mi merak ettim daha da saçmaları tek bunlar yok ilginç ilginç şeyler söylüyor 🙁


Yorum: Bir erkek sonradan kafir olursa karısıda mı kafir olur

bbgbbg
Ve Aleyküm Selam.
Kardeşim Kur’an’dan bir ayeti inkar etmek küfürdür ancak babanız o ayetin Kur’an’da geçmediğini iddaa ediyor.Yani aslında niyet olarak Kur’an’ı reddetmiyor ona göre Kur’an’da tesettür ayeti yok.Böyle bir durumda babanız kafir midir değil midir benim ilmimi aşar.İnşaAllah başka birisi yanıtlarsa bizde öğrenmiş oluruz.

Tavsiye konusunda ise babana mantıki şeylerle ispat etmeye çalışabilirsin.Nouman Ali Khan tesettür ayetini dil bilgisel olarak açıklıyor.Yani o ayetteki maksadın tesettür olduğunu delilleriyle ortaya koyuyor.Babanıza onu da izletebilirsiniz.Kabul etmez ise yapacak birşey yok hidayet Allah’tandır.Siz ancak uyarırsınız ve hakkı söylersiniz.


7velh0
Maalesef açıkça söylemek gerekirse ben böyle düşünüyorum işine gelene inanıyor işine gelmeyene inanmıyor önceki konuşmamızda inkar ettiği şeyi bu konuşmada kanıt olarak sunuyor bilmem artık resmen gözü kör olmuş artık ne yapayım 🙂 Allah islah etsin demek düşer bize " Allah onların kalplerini ve kulaklarını mühürlemiştir, gözlerinde de kalın bir perde bulunmaktadır ve onlar için büyük bir azap vardır. (Bakara, 2/7)"
(Sureyi Sorularlaislamiyet sitesinden kopyaladım)
Bilmem bu ayet sadece kafirler için mi geçeridir ama 🙂

Ha bunu unuttum birde Yaşar Nuri Öztürk diye bir adamdan bahsetti tanıyor musunuz ?
Bu sorumu bide önceki sorumu cevaplarsanız sevinirim
Allah’a emanet olun 🙂


Ebû Mansur
Yaşar nuri deist olanlardan biri herhâlde öyle oldu.Hürriyet Gazetesinde 3 Kasım 1995 tarihinde yazdığı yazısında bak: Hz. Peygamber Efendimizi (s.a.v.), çözümleyici bulmayan Öztürk, peygamber yerine kimleri layık görüyor: Peygamberler de beşerdir; ödevini yapar kenara çekilirler. Meselenin omurgasına oturtulmazlar. Ama günümüzde bize yol gösterecekler var: Efganiler, Abduhlar, İkbâller, Akifler, Şeriatiler. Dinde reformcu İngiliz güdümlüleri Hz. Peygamber Efendimiz (s.a.v.)’den üstün tutmayı yeğ gören Öztürk’ün icma hakkındaki görüşü de, icmanın ifsat olduğudur. Bakın Peygamber Efendimiz (s.a.v.)’in sünnetleri ile nasıl dalga geçiyor: Süper manyaklar, yüzlerine kıl bırakıp sünnet diyorlar. Misvak diye bir odun sokuyorlar ağızlarına.
Hayızlı kadın namaz kılabilir diyor.
Namazın kıbleye doğru dönme şartı yoktur diyor ….


7velh0
Çok teşekkür ederim Allah razı olsun bu bilgileri Babama bahsetmeyi düşünmüyorum yine olaylar uzar diye söylemesem problem olur mu arkadaşlar ?önceki sorumluda cevaplarsanız sevinirim 🙂

Evet arkadaşlar adeti kadın namaz kılar mı dedim kılmaz dedi Yaşar Nuri Öztürk kılar diyor dedim o farklı bi şekil anlatıyor diyor 🙂 inanmıyor başla ben napayım ki şimdi babam kafir mi bana onun cevabını verseniz ?


Mürted kadın

Bu kategoride yer alan Son zamanlarda çokça piyasada olan cin filmleri hakkında başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Bir Yorum Yazın.


Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim Sitemap Sitemap2 Sitemap3

Bir erkek sonradan kafir olursa karısıda mı kafir olur Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İman, Mezhep, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Tecvid, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.