Anasayfa
9 Mayıs 2021, 0:49
Sizden
Yönetici

Bir seyi kendime şartlıyorum !!!

MBK
Efendim anlaşilacağı gibi bazı dinsel görevleri ( oruç tutmak, kuran okumak vb. ) kendime şartlıyorum ama yapmak istemiyorum. Bu içimden geçiyor durduramıyorum. Bazı kere ağzımla kendimi Allah a söz vermiş gibi hissederek yapma zorunluluğu duyuyorum. Birkaç gündür hep böyleyim bu vesvesemi yoksa bunları kendim mi diliyorum anlayamıyorum. Aslında yapmak istemiyorum. Ama ona süre verince Yarın deyince yarın yapmam gerekiyor. Yoksa Allah sorumlu tutar. Ya yapamazsam ne yaparım bilmiyorum. Bazı kere bu görevleri yapmıyorum ama hep üzerine farklı zor yeni seyler geliyor. Çevreme dışardan söyledim mi diye soruyorum. Aslında yapmak istemiyorum. Ben bazı kere yapmadım bazı kerede gücüm yettiÄ£ince yaptım. Şimdi yeni kurduğum yok yarın oruç tutayım gibi yemin eder şeyler geçerse içimden bazıkere dışımdan diyorum gibi oluyor. Onları yapamazsam sorumlu olur muyum yardım edin bu durumdan nasil kurtulacağım. Günlük ibadetlerimi yapıyorum ama üstüme kendime ićimden ve bazı kere dısıma vuruyor gibi olan görevler yüklüyorum. Bunlar bazı kere çok büyük oluyor gucümün yetmeyeceği şeyler aslında bunları yapmak istemiyorum ama böyle olunca şartlanmısım gibi yapma zorunluluğu duyuyorum. Sizce ne yapmalıyım. Yardım edin. En kısa zamanda cevabinızı bekliyorum. Allah hepinizden razı olsun. Allah yaptığımız ibadetlerimizi kabul etsin inşAllah.


Yorum: Bir seyi kendime şartlıyorum !!!

MBK
Hocalarım ne yapmalıyım o ibadetleri yapmali mıyım eğer yaparsam vesveseye uyup mu yapmış olurum. Yoksa gerçekten bunlardan sorumlu olur muyum ?


Yorum: Bir seyi kendime şartlıyorum !!!

bbgbbg
Kardeşim önümüzde mükemmel bir örnek olan Hz.Muhammed Mustafa(sav) var.Kendi kendine ibadetler vs. yapacağına bak Peygamberimiz(sav) hangi ibadetleri yapardı.Onun yaptıklarıyla amel edersen dünya-ahiret dengesini inşaAllah çok güzel kurabilirsin.


Kendi kendime söz verdim

7velh0
Selamünaleyküm
Bu olay başıma eskiden geldi aklıma takıldı şimdi Gusülde buramı söz veriyorum yıkamsyacağım dedim el alışkanlığı dedim an tekrar yıkadım ama alışkanlık kusura bakmayın biraz saçma konu olabilir aklıma takıldı cevaplarsanız mutlu olurum Allah razı olsun


imam
Bu seni bağlayan işler, bize helal veya haram işler konusunda soru sor aahil kardeş.
Söz verme, sözrince yap neden söz verdin ne gerek var 🙂

Bu kategoride yer alan Üvey kardeşin yanında tesettür başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Bir Yorum Yazın.


Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim Sitemap Sitemap2 Sitemap3

Kendi kendime söz verdim Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İman, Mezhep, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Tecvid, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.