Anasayfa
9 Mayıs 2021, 0:49
Sizden
Yönetici

Düğünde verilen zarflar kimindir

Ugurbocek
Düğünde gelen para konulmus zarflar altınlar çeyrek ,bilezik vs. Geline aitmidir. Peki koca olan geline vermezde hepsi benim derse koca günaha girer mi bu konuda peygamberimizin tafsiyesi var midir.


Yorum: Düğünde verilen zarflar kimindir

Kayıtsız Üye
Hukuki olarak düğünde takılan tüm para ve altınlar geline Aittir. Ortak yaşam alanında bu takıların ve paranın ne yapılacağı kişilere kalmıştır. Dinen vicdanın sesini dinlemek gerektiğine inanıyorum. Sonuçta elde edilen şeyler helal olmalı. Gelinin yürekten isteyerek kullanımını tarafınıza vermiş bir olmalı. Fakat boşanma gibi bir durum söz konusu olursa ki Allah korusun, söylemiş olduğum gibi gelin haklı çıkacaktır ve tarafınızdan maddi değeri olan şeyler alınacaktır.

Bu kategoride yer alan Eşim beni aldatıyor ona nedesem ne yapsam bilemiyorum başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Bir Yorum Yazın.


Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim Sitemap Sitemap2 Sitemap3

Düğünde verilen zarflar kimindir Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İman, Mezhep, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Tecvid, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.