Anasayfa
9 Mayıs 2021, 0:49
Sizden
Yönetici

Erkek gibi hissetmek günah mıdır?

sultan_147
Selam olsun hocam. Benim deger verdigim bi insan bi bayan var. O bana saka niyetiyle bastan cikarici bi saka yapiyor. Ve benim de hatam var. Yani ben erkek gibi onun yaptigi sakadan etkilenip akinti oluyordu. Ve bazen hayallerime kotu seyler geliyor. Ne yapmaliyim hocam. Bi tek o insandan etkilenmistim. Yani tedavi mi olmam gerekiyor? Bu benim imtihanim diye dusunuyorum. Ve utaniyorum doktora soylemeye. Tedavi mi olmaliyim? Dua etsem olur mu?


Yorum: Erkek gibi hissetmek gunah midir?

Omer Faruk
Selamün Aleyküm,

Rum Suresi, 30. ayet: Öyleyse sen yüzünü Allah’ı birleyen (bir hanif) olarak dine, Allah’ın o fıtratına çevir; ki insanları bunun üzerine yaratmıştır. Allah’ın yaratışı için hiçbir değiştirme yoktur. İşte dimdik ayakta duran din (budur). Ancak insanların çoğu bilmezler.

Allah Kur’an’da böyle buyurur. Yani Allah herşeyi bir misyon (fıtrat) üzere yaratmıştır ve herşey o fıtrat üzere davranır. Köpek havlar, kedi miyavlar, meyve ağacı mevye verir…

Burada tek istisna vardır o da irade sahibi "insan"… O cennet ve cehennem noktasında yaptıklarından sorumlu kılınmış ve kendisine İRADE verilmiştir.

Ama insanların çoğu bu İRADEYİ doğru kullanmayıp FITRATLARINI değiştirirler. Allah sizin FITRATINIZI KADIN olarak yarattı. Öyleyse İRADENİZE sahip olup O’na uygun davranmaya çalışmalısınız.

Herkesin İMTİHANI farklıdır, sizin İMTİHANINIZ da karşı CİNSE değil kendi CİNSİNİZE ilgi duymanızdır. Bu durum bazı ERKEKLER için de geçerlidir. Öyleyse bu İMTİHAN’da dayanıklı olmanız ve iradenizi kullanmanız sizi CENNET’e taşıyacak, iradesizliğiniz ise sizi hem bu dünya’da hem ahirette mutsuz edecektir.

Bazıları para’ya, bazıları şehvete, bazıları makama karşı zayıftır. Dedim ya herkesin imtihanı farklıdır. Allah zina ayetinden bahsederken öncelikle "Zinaya Yaklaşmayın! diyor yani Zina’ya sebep olan yolları tıkamazsanız ZİNA kaçınılmaz olarak size yakın olacaktır. Bahsettiğiniz arkadaşınızla bu tür şaka yapmamanız ya da O’nu tamamen terketmeniz FİİLİ duanız olacaktır ki bu EN ETKİLİ duadır. Bu konuda da ALlah’tan namaz kılarak yardım isterseniz sonsuz MERHAMETİYLE sizi duyacaktır, inşAllah.

Bakara Suresi, 186. ayet: Kullarım Beni sana soracak olursa, muhakkak ki Ben (onlara) pek yakınım. Bana dua ettiği zaman dua edenin duasına cevap veririm. Öyleyse, onlar da Benim çağrıma cevap versinler ve Bana iman etsinler. Umulur ki irşad (doğru yolu bulmuş) olurlar.

Allah hepimizi FITRATINA UYGUN davranıp Rabbimin vadettiği CENNETİNE kavuşanlardan eylesin…

Selametle kalın.


Yorum: Erkek gibi hissetmek gunah midir?

sultan_147
Cok sagolun Allah razi olsun. Rabbime dua edicem. Cok sagol kardesim.

Bu kategoride yer alan Düğünde verilen zarflar kimindir başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Bir Yorum Yazın.


Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim Sitemap Sitemap2 Sitemap3

Erkek gibi hissetmek günah mıdır? Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İman, Mezhep, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Tecvid, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.