Anasayfa
9 Mayıs 2021, 0:49
Sizden
Yönetici

Hrisriyan bir erkeği beğenmek caiz midir?

AnakinSkywalk
Hristiyan bir erkeği begenmek ya da yakisikli bulmak dogru bisey midir? Yani onun inancini degil sadece kendisini begenmek


Yorum: Hrisriyan bir erkeği beğenmek caiz midir?

Omer Faruk
Selamün Aleyküm Kardeşim,

Beğenmek derken, evlenmeyi mi kastediyorsun. Evet bazen insan kalbine, gönlüne engel olamaz ama gönlümüzün her istediğine erişmek istediğimizde hayatımızda nasıl hasarlar yaşadığımızı kendinize ve çevrenize bakarak anlayabilirsiniz.

Eğer kastın yalnızca bir film artistini ya da (avrupada yaşayanlar için) sınıf arkadaşını, beğenmek ise bu konuda da cinsel çağrışımlar olmamak şartıyla beğenmekte bir sakınca yoktur. Ama Kur’an’da hem müslüman erkekler hem müslüman kadınlar "gözlerini sakınmaları" konusunda uyarılmaktadırlar. Bu sınırlar çerçevesinde gönlünüze danışıp gerçeği kendiniz bulabilirsiniz.

Allah gönlünüze hayırı bulması için yardımcı olsun. Müslüman bir kızın kendi dini dışında biriyle evlenmesi caiz değildir.

Selametle, hayırlı cumalar…

Bu kategoride yer alan Müslümanlar Niçin Çöpçatan Sitesi Açmaz? başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Bir Yorum Yazın.


Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim Sitemap Sitemap2 Sitemap3

Hrisriyan bir erkeği beğenmek caiz midir? Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İman, Mezhep, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Tecvid, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.