Anasayfa
9 Mayıs 2021, 0:52
Sizden
Yönetici

İlk insan Hz.Adem peki ilk yaradılan hayvan nedir? (İlk yaratılan bitkiler ve hayvanlar hangisidir?)

ÖZDEMİR
ilk insan hz.adem peki ilk yaradılan hayvan hanğisidir bilginiz varmı


—>: ilk insan hz.adem peki ilk yaradılan hayvan nedir

takva sahibi
Bütün hayvanlar beraber yaratılmıştır.


—>: ilk insan hz.adem peki ilk yaradılan hayvan nedir

ÖZDEMİR
takva sahibi kardeş bu bilğiyi nereden edindiniz bir göz atmak isterim
Allah razı olsun


—>: ilk insan hz.adem peki ilk yaradılan hayvan nedir

Rüyet-iTaksîr
Bir soruda ben sorsam Hz.Adem a.s. dunyaya indirildiginde ilk canli o muydu yoksa diger canlilar daha oncemi yaratilmisti? Bide Hz.Adem a.s. dan once baska kavimler varmiydi? (Ademoglu degil)


Hoca
Dünya ve içindekilerin yaratılması konusunda Peygamber efendimiz şu sırayı bildirmektedir: "Toprak, dağlar, ağaçlar, hayvanlar, mekruhlar, nur ve Hz. Adem (as)" (Müslim, Sıfatu’l-Kıyâme 27, (2789).


Kayıtsız Üye
Vefat eden insanın ruhu nerede durur tekrardan dunyayi gorurmu saygilar


Kayıtsız Üye
Hocam s.a alakam olmayan olaylardan dolayi haksiz yere insanlar tarafindan dislaniyorum onlara benim haksiz oldugum soyleniyor bilmiyorlar onlar namaz kildigim zaman onlar giybet ediyorlar ve gunah oluyorlar ve buna cok. Uzuluyorum 3 cumaya gitmesseniz dinden cikiyoruz ben hep sessiz kimsenin gormedigi zaman cuma namazını tek basima kiliyorum biliuorum dogru olmadigini ama camide insanlar gunah oluyorlar ne yapmam gerekiyor yanliz kildigim namazlar kabul oluyormudur simdididen Allah razi olsun hocam . Allah’a emanet.


yardımm edin
tarihte ilk yaratılan hayvan nedir


Kayıtsız Üye
toprak önce yaratıldığına göre toprakta yetişen hayvanlar yaratılmıştır bence solucan,karınca vs.bunlar olmazsa toprakta olmaz sanırım


ilk yaratılan hayvan, dünyaya ilk gelen hayvan, ilk hayvan hangisidir

Bu kategoride yer alan Burna su verince sümük gelmesi başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Bir Yorum Yazın.


Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim Sitemap Sitemap2 Sitemap3

İlk insan Hz.Adem peki ilk yaradılan hayvan nedir? (İlk yaratılan bitkiler ve hayvanlar hangisidir?) Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İman, Mezhep, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Tecvid, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.