Anasayfa
8 Haziran 2021, 19:13
Sizden
Yönetici

Açılmak istiyorum ama cesaret edemiyorum

Kayıtsız Üye
13 yaşındayım kapandım ancak açılmak istiyorum hem kıyafet sorunu yaşıyorum hemde küçük olduğuma karar verdim açılıp biraz daha büyüdükten sonra kapansam günah olurmu ?


afsarbeyi
16 sayfayı okuyup günah olduğunu anlayamadıysan daha da diyecek bir şey yoktur. örtü senin kararın değil Allahın kararıdır.


Kayıtsız Üye
Ailenle işin zor onlara baskıyla hiçbirşeyin olmayacağını birilerinin anlatması lazım aynı bu şekilde onlarla da konuşmayı dene Allah yardımcın olsun


Kayıtsız Üye
bende kapanalı 18 ay oldu namaza başlamıştım inanarak kapnmıştım şimdi ise aşkla kıldığım namazı zorla kılıyorum ve açılmak istiyorum ama yapamıyorum çünkü kapanmama herkes karşı gelmişti iş yerlerine alınmadım kapalı olduğum için kovuldum şimdi ise açılmak istiyor nefsin alim bile karşıydı kapanmama onca sıkıntıdan sonra açılmak istemm kle baş etmeye çalışıyorum şmdi ALLAHIM NEFSİMLE SINAMA BENİ BANA DOĞRUSU NEYSE ONU SEVDİR diyorum ama ne yapçağımıda bilmiyorum


Prens
Örtünmeye karşı olana nasıl alim diyebilirsin. cahilin önde gidenidir. Bir alim bilmezmi ki örtü Allah’ın emridir. Bu emri sana da hatırlatırım. Önemli olan hiç bitmeyecek ebedi hayattır.


Kayıtsız Üye
Ben 10 yaşındayım ve saçmalık yapıp kapandım be herkesin sözlerine kandım ve doğru bir şey yaptım diyorlardı ki açıl bu acıyı çekme diyorlardı ve açıldım sizce doğrumu yaptım çok pişman da değilim bence doğru bir şey sizce de doğru bir şey bence?


ait
Allah’ın örtün emri varken açılmanın doğrumu yanlış mı olduğu ortada değil midir. Ayet varken bize laf düşmez.


Kayıtsız Üye
Merhaba ben 21 yaşındayım üniversiteye gidiyorum 1. Sınıfta kapandım şimdi 2. Sınıf öğrencisiyim. 1 yıldır kapalıyım kendi isteğimle içimden gelerek kapandım zaten çocukluğumdan beri hep istediğim birşeydi bu. İlk zamanlar çevremden çok tepki aldım annem tesettürlü olmasına rağmen tepki gösterdi senin kariyer hayatın var şimdi doğru değil dedi.

Herşey başını kapatmanda değil kalbin temiz imanın güçlü olsun yeter dedi ama ben daha çok hırs yaptım ve açılmadım. Şimdi ise üniversite ortamım, arkadaşlarım tarafından dışlandığını hissediyorum. Geçen gün okuldan dönerken taksiye bindim ve şöför dönüp sizin yüzünüzden ülke bu halde diyerek beni yargıladı. Benim ailem hiçbir zaman açık insanı yargılamadı ve ben şuan tesettürlüyüm bende açık kimseyi yargılamıyorum saygı duyuyorum fakat biz hep aşşağılanılan taraf oluyoruz. Yapı olarak takıntılı bir insanım.

Kısıtlandığını hissediyorum sanki lüneparka gidemiyorum bisiklete bilmemiyorsun denize giremiyorum dışarıda gönül rahatlığı ile istediğim şekilde davranamıyorum sanki üzerimde bir ağırlık hissi var. Açılmayı çok düşündüm ama doğru olmayacağını biliyorum. Asıl sorunumun ise imanımın zayıflığı olduğunuda biliyorum. Bir taraftanda böyle düşünen bir insanın kapalı olmasının ne manası var diyorum. Lütfen yardın edin sizce ne yapmalıyım ???

Açılmak istiyorum aileme nasıl söylerim

arifselim
Merhaba hanım kardeşim. Aslında kendine en güzel cevabı vermişsin yani ne yapman gerektiğini çok iyi biliyorsun. Başkalarının hata ve yanlışları varsa bizimde onlar gibi olmamız gerekmez. Elbette Allah’ın rızası pahalıdır ve ve değerlidir. Bu herkese nasip olmaz. Önüne engeller çıkacak, şeytan, nefsin ve şeytanlaşmış kimseler seni eleştirecek ve önüne çeşitli engeller çıkaracaktır. Bu onların işidir. Peki bizim vazifemiz, mücadelemiz ve Allah’ın rızası uğrunda ortaya koymamız gereken amelimiz nerede kalacak. Bu şeytan ve şeytanlaşanlar seni asla aldatmasın. İffetini, tesettürünü ve imanını koru, pes etme ve sabırlı ol. Seni bir tuzağa düşüren şeytan mutlaka seni diğer tuzaklarına da çekecektir. Mutlaka iyi bir çevre ve iyi bir arkadaş ortamına gir. Allah’a emanet ol.


Kayıtsız Üye
Çok teşekkür ederim dediğiniz gibi deneyeceğim. Allah razı olsun.


Kayıtsız Üye
Ben 13 yaşındayım ve daha adet olmadım 2 yıldır kapalıyım arkadaşlarım kapandı diye özendim ve o okulda çoğunluk kapalı olduğu içinde kapanmıştım ama artık çoğu açık olan bir okula gitmem gerekiyor ve açılmak istiyorum.Ve akrabalarımda bana değişik bakıyor.Yani ben açılmak istiyorum
Ne yapmam gerekir.
Günah olur mu bana


arifselim
Bir genç hanımefendi için 13 yaş artık tesettüre girme yaşıdır. Adet olmamış olabilirsin ama artık doğru ile yanlışı anlayabilecek ve adet olmak üzere olduğun bir dönemdesin. Artık sorumlusun. Sana kimin nasıl baktığı önemli değildir, asıl sana Allah’ın razı olup olmadığı önemli olmalıdır. Elbette imtihan içindeyiz ve nefsimizde şeytanda bizimle uğraşmaktadır. Uyanık ol ve şeytana uyma, insanları değil Allah’ın rızasını gözet ki, Allah sana hem dünyada hemde ahirette yardımcın olsun.


Kayıtsız Üye
Merhaba ben 14 yaşındayım 5 vakit namaza başladım Çok Şükür ben atlet olmak istiyorum ama bir yandan da tesettürümü düşünüyorum bir an önce karar verip lise seçimi yapmam gerek lütfen yardım edin çok çaresiz kaldım


arifselim
Merhaba hanım kardeşim. İslam spora bir yasak koymamıştır ama bu sporların tesettür ile haram ve helallere uygun olması şarttır. Eğer düşündüğün bu dalda tesettüre riayet edemeyecek ve haram ortamlarda bulunacaksan sakın öyle bir karar verme. Dünya geçici ama ahiret sonsuzdur. Eğer Allah’ı razı etmeyi kendine hedef seçersen Allah sana bir kapı yerine bin kapı açar.


Kayıtsız Üye
Erteleme kardeşim. Bi bunu diyorum kendimden bildiğim için. Mesela şuan hemen kalk kıl aklında iken. Sabah namazına üşendin yatağa mı yapıştın düşün ki mezarda huzurlu yatmak istiyorsan simdi bölmelisin. Allah nasip eder inşAllah


Kayıtsız Üye
Merhaba ben 18 yaşındayım 2 ay önce kendi isteğimle kapandım ama şuan arkadaşlarımı gördükçe dışarı çıkarken eşarp yapmak bana çok zor geliyor. Daha yeni kapandım ama başlarda çok hevesliydim heyecanla yapıyordum ama şuan içimden bir ses açılmamı söylüyor eski halimi özlüyorum kapalıyken kendimi tuhaf hissediyorum sanki açıkken daha iyiymişim gibi geliyor. Sizce ne yapmalıyım çok kararsız bir durumdayım..


cpuslayer
Tesettürsüz bayana bakan her erkeğin göz zinası günahı kadının üstüne yüklenir bu 1. Düşünün bir caddede yürüyorsunuz ve size 100 kişi baktı. Aman Yarabbi. Bir sürü günah bir yürümekle ? Aklı olan, kıyamet gününe inanan bu günahı göze alabilir mi?
Tesettürsüzlük örtünme ayetine uyulmadığı için musallat sebebidir bu 2.
Bir bayana günah olarak tesettürsüz gezmesi yeter bu 3.
Allah rızasını gözetmek yerine nişanlın sevdiğin veya bir başkası istedi diye tesettüre girmek insanı şirke sokabilir bu 4.
Tesettürsüz kişilere musallat olan şeytan onlara vesvese vermese, rahatlık vermese siz Allah’ ın emri olan ”Örtünün.” emrine bir bayan muhalefet edebilir miydi sizce bu 5.
Kadın kendini eşine saklamalı, özeli olmalı, her yanını herkes gördükten, kadınlığını herkese teşhir ettikten sonra bir kadının ne özeli, ne değeri kalır ki, kadın kendine değer veriyorsa, kendini bir inci tanesi olarak görmeli ve kapanmalı bu da 6.
Biraz sert olmuş olabilir eleştirilerim ancak tesettürsüzlüğün cezasını hayal edin cehennemde emin olun az bile yazdıklarım. Selametle…


Kayıtsız Üye
Ben 16 yaşındayım ve kapanalı 4 ay oldu ve şimdi açıldım çok mu günah olurum?açilmamın sebebi başörtümü yapamadım bir türlü… biraz gelir düzeyimiz düşük diye kiyafet alamadim ve en sonunda açıldım ve son 1 haftadır açik halimi rüyamda görüyorum cok mu günah?


Kayıtsız Üye
Tesettürsüz bir kadına bakan erkeğin günahı neden o kadına yazılsın, böyle bir mantık olabilir mi? Allah erkeğe gözünü indirmesini emreder, ayrıca bir günahın başkası tarafından üstlenilemeyeceğini de kitapta açıkça belirtir. Eğer tesettür gerçekten kadınları koruyan bir kalkansa sorarım size neden tüm bu sakınmaya rağmen biz kadınlar hâlâ rahatsız edici bakışlara maruz kalabiliyoruz? Erkeklerin zihniyeti değişmedikçe burka veya mini etek giymemiz bir şeyi değiştirmiyor çünkü. Evet Allah bize örtünmeyi emrediyor, fakat bunu erkeklerin ilgisini çekmememiz için değil, kendi nefsimizi dizginlememiz için istiyor.

Ve ayetlerde net bir şekilde sınır koymuyor, kararı bize bırakıyor. Müslüman kadın mütevazi olmalı her yönüyle, sadece giyimiyle değil, yaşamıyla, her şeyiyle… Fakat bunu ne kadar gerçekleştireceği onun kararı. Şimdi sevgili arkadaşlar,insanları günaha sokmamak için kendimizden vazgeçmeye, açık kadınlara kötü yakıştırmalar yapmaya devam mı yoksa şekle takılmayıp dinin özünü yaşamak mı? Açılmanın günahını sormuşsunuz, bunu ne ben ne de bir başkası bilebilir Allah dışında. Ama bildiğim bir şey varsa onun affedici oluşudur.


cpuslayer
Erkeğin günaha girmesine, türlü türlü fitnelerin çıkmasına vb durumlara, kadın tesettürsüz olması sebebi ile vesile olduğu için olabilir mi acaba ?


Bosversene
Merhabalar. Ben geçen sene kendi isteğimle kapandım. Liseye başlayacaktım ve lisenin ilk günü kapalı olmayı uzun süredir düşünüyordum. İlk gün şalımı taktım kapalı gittim. O zamanlar gayet mutluydum,rahattım. Ama okulumuzun yarısından çoğunun başı açık. Ve artık başörtüme dayanamaz hale geldim sanki onlar çok rahatmış ben başörtüm yüzünden kısıtlanıyormuşum gibi geliyor. Sıcaklarda kısa kol giyemiyorum bu benim canımı daha fazla sıkıyor. Açılmak hem istiyorum hem istemiyorum. İstememin sebebi belli. İstemememin ise hem günah olduğu hem de toplum nazarında pek hos bir davranış olmadığı için. Yani aa bak bu kız geçen sene kapandı açılmış simdi falan kaldıramam biliyorum ama açıklığa da çok özeniyorum nolur yardım edin bana.


cpuslayer
Bu dünyada terleyerek öbür dünyada cennet pınarlarından kana kana içmek mi? , Yoksa cehennem azabından tatmak mı ?Elimize çakmağı tuttuğumuzda 1 2 saniye dayanamayan biz, cehennem azabına nasıl dayanacağız hiç düşündük mü ?
Allah’ ım senin rızan için tesettüre girdim. Sen bana bu yolda kolaylık ihsan eyle diye dua edin.
Namazlarınızı kılın.

Şeytan kadına önce vesvese verir elini kolunu göstertir. Sonra da derki böyle kapalı olacağına olma. Sonra bayan açılır ve şeytan da kadının HAYA PERDESİNİ ÇATIR ÇATIR ELLERİ İLE YIRTAR Kİ KADIN ARTIK UTANMASIN AÇIK OLMAKTAN !!

ALLAH TÜM MÜMİNLERİ HAYASIZ OLMAKTAN KORUSUN.

HER AÇIK BAYANDA TESETTÜR AYETİNE ASİ OLDUĞUNDAN DOLAYI ŞEYTAN MUSALLATI OLDUĞUNU DA UNUTMAYIN.

ŞEYTANLAŞMAK İSTEMEYEN BAYAN KARDEŞLERİM LÜTFEN DİKKAT EDİN BU HUSUSA.


Kayıtsız Üye
Nasıl başlayayım bilmiyorum 6 sene önce kendi isteğimle kapandım eşim sen bilirsin dedi ama asıl sorun şu ne tam kapanabildim ne de açılabildim başımda eşarp asla tam durmadı sürekli kaydı açıldı kilo aldıkça nefes alamadım o nedenle asla önden sıkı iğneyle kapatamadım evden o şekilde kapatıp çıksam yürüdükçe nefesim tıkandı ister istemez bağlamayı bollaştırdım o da eşarbın kaymadına neden oldu artık herkes herşey layıkıyla olur diyor yani kapatmayı da açmayı da beceremedim açıkken çok açık gezen biri değildim daha doğrusu durumum şu açıkken açık olmanın kapalısı kapalıyken de kapalının açığı gibiyim ne yapayım bilmiyorum çevremdekiler de bana bıraktılar sadece kapalı kalacaksan ona göre giyin diyorlar nefes alamıyom filan olmasın diyorlar


bbgbbg
Kardeşim nasıl nefes alamıyorsun onu pek anlamadım.Tabi bol giymeniz doğru değil.Siz Allah’ın(azze ve celle) emrini yerine getirmek istiyorsanız ona göre hareket etmelisiniz.Bence siz güzel bir tövbe ile bahanelerin nefsinizden ve şeytandan geldiğini bilerek Allah’a(cc) yönelin.Boşverin geçici dünya.Bugün varız yarın yokuz.Allah(cc) için nelerden vazgeçtiğimiz önemli olan.


Kayıtsız Üye
Merhaba. Ben ailemin isteği üzerine kaoandum. Ama balımdaki kutsal şeyi hak etmediğimi düşünüyorum. Bir tesettürlünün yapmayacağı şeyleri yapıyorum. Küfür ediyorum. Erkeklerle konuşuyorum vs. Kendimi iyileştirmeye hajeymeye çalıştım ama olmadı. Açılmayı düşünüyorum. Acaba bana yardım edermisiniz? Günah mıdır


Kayıtsız Üye
Ben 13 yaşındayım 14 ten gün alıyorum. 6. Sınıftayken eski okulumda yakın arakadaşım kapalı olduğu için ve ayrıca babam da heves ettiği için kapanmıştım. 1.5 yıldır kapalıyım. Ama kesinlikle zorla değildi. İçimden geldiği içindi kapanmıştım. Fakat şimdi birazcık pişmanım çok sıcaklıyorum ve saçlarımı yaptırmak istiyorumKeşke lise 3 4 gibi kapansaydım diyorum. Aslında sanırım şimdiye açılmamamın en büyük sebebi toplum baskısından korkmam. Zaten açılsam bile yine vücut hatlarımı örtecek şeyler giyerim. Sadece başörtü beni dalıyor. Durumum hakkında ne düşünüyorsunuz?


ACİLSERVİS
Allah’ın ayetinin üzerine düşünce mi olur? Biz bir şey düşünmüyoruz. Kesin emir var.


Kayıtsız Üye
Merhaba benim kızım 10 yaşında henüz ergen olmadı heves etti kapandı şimdi de açılmak istiyor ben bişey söyleyemiyorum günahı olurmu tamam kızım ne istiyorsan onu yap demek geçiyor aklımdan fakat ilerde kapanmaktan vazgeçer diyede korkuyorum mumsema yardımcı olursanız sevinirim ne yapmalıyım


Hoca
İslami terbiye 7 yaşında başlar ama zorlamadan, 10 yaşında artık teşvikle birlikte yapmak istemese bile amel ettirilir, ergen olunca artık zorlanır
Efendimizin tavsiyesi budur


Kayıtsız Üye
Allah aşkına biri cevap versin.
Tesettür doğru olmazsa tesettür değil teberrücdür.
Güzel oldummu diye aynaya bakıyorsan o tesettür değildir. Çünkü tesettür örtmek saklamak amaçlıdır.
Vücut hatları belli olmayacak,renkli olmayacak……
Bunları yapamıyorum ve bu tesettürle kötü örnek oluyorum.Açmaya karar verdim.
Çünkü bendeki tesettür değil teberrüc.


ACİLSERVİS
Allah’ın emri olduğunu, doğru giyimin nasıl olduğunu bizim kadar belki daha iyi biliyorsun. O zaman doğrusunu yap. Allah’ın emrini çiğneyip kim sana açıl diyebilir.


Kayıtsız Üye
Bn annemin isteği üzerine kapandım ve içimde hep açıklık vardı yani nasıl desem şuan diyoruz ya neden kapalısın diyince Allahın emri diye bn annem ole istiyo diye gibi bi durumdayım haşa Allahtan korkmuyorum demiyorum ama olmuyor evet biliyorum çok günah misal annem küçükken açık giydirtmezdi günahın bana yazılıyo diye ama şuan 16 yaşındayım ve bn bi bireyim günahımı çekecek yaptığımı yüklenecek yaştayım kendimi sürekli açık hayal ediyorum yani kapanırken sürekli ağlıyorum annem ise hakkımı helal etmem diyor biliyorum nefsime yenik düşüyorum ama bn hep açık olucam demiyorum zamanı gelince oldun diye


Kayıtsız Üye
merhaba ablalarım ben 13 yaşında kapandim bi anda içime doğdu simdi 15 yaşındayım yeni girdim güzel ve upuzun saçlarım var ve polis özel harekat olmak istiyorum şeytan çok aklımı karıştırıyor sizce ne yapmalıyım blue çağına girdim küçüğüm sizden de akıl almak istedim


tesettürlü 05
Merhaba ben 20 yaşındayım full tesettür olmak istiyorum ama Allah rızası için çok istiyorum ailem karşı çıkmıyor annemde kapalı bende kapanmak istiyorum acilmamak için napmaliyim yardım edin


bbgbbg
Sayın bayan kardeşlerim dünya hayatını istiyorsanız açılıp,saçılın.Zinetlerinizi ortaya çıkarın.Aynaya baktığınızda kendinizi güzel görmek,hemcinsleriniz ve karşı cinsinize güzel görünmek istiyorsanız açılıp saçılın.Belki Allah(azze ve celle) bilir ölene kadar güzel ve sosyal bir hayat yaşarsınız.
Ancak içinizden her kim Allah’ı(azze ve celle) , Resulünü(sav) , ahireti istiyorsa ona göre davranması gerekir.Önce kalbinizi kapatın.Kalbinizde dünya hayatının geçici nimetleri olmamalı.Kalbinizi haramlara kapatınca Allah’ın(cc) izniyle kafanızıda kapatcaksınız zaten.
Düşünün Allahu Teala sizi her dakika görüp dururken nasıl beden dilinizle Hayır Rabbim beni sen yarattın ama ben senin emrettiğin gibi değil modacıların önerdiği gibi,nefsimin istediği gibi,arkadaşlarımın istediği gibi giyineceğim. diyebilirsiniz ? Yok eğer diyemem diyorsanız Allahu Teala rızası için başınızı kapatın.Dünyada nasıl yaşarsak yaşayalım cehennemde biraz durup cennete gideceğiz diyen Yahudiler gibi olmayın.Allah’tan(azze ve celle) korkun.Allah’tan(cc) korkmaktan korkmayın.


mum
< acilmamak için napmaliyim >
Allahın rızasını ve sevgini kzanmak için bir an önce örtün yoksa ahrette hesabını vermen çok zor olacak ve süslendiğin kişiler sana asla yardım etmeyecek


Omer Faruk
Güzel kızım,

Fıtratları gereği, Erkekler bakmakla imtihan olunur, kadınlar da göstermekle

Allah ile karşılaşacak sensin, kimse senin yerine karşılaşmayacak. Allah Kur’an’da birşey emrettiyse bunun etrafını dolaşamazsın.

İnancı bir kenara koyalım; Evleneceğin erkek senin şehvetli bedenine mi bakıp evlensin, yoksa kişiliğine mi bakıp evlensin? Unutma Aldatılan kadınların çoğu; evlenmezden önce eşine kişiliği yerine dişiliğini sunduğu için aldatılıyor. Dişiliğine önem veren erkek senden usanır başka bir dişi bulur. Hangisi olsun istiyorsan Ona göre davran.

Allah sana doğru karar vermende yardımcı olsun. Allah’a emanet ol kızım! Ama önce Allah’tan ve ahiretten EMİN ol!


Esengül
Ben aylardır kapanmak için nefsimle savaşıyorum. 33 yasindan sonra kapanmak ve kapanma istegi kabul olur mu bilemem ama ben nefsimle savasırken sen açılmak mı istiyorsun. Yapma!!!


Kayıtsız Üye
Merhaba acil bilginize ihtiyacım var . Kizim 9 yaşında kendi isteğiyle kapandı .. Şimdi sıcak oluyor bahanesiyle açılmak istiyor .. Ona nasıl davranmaliyim nasıl bir yol izlemeliyiz .. Zaten farz değil ama açılması taraftarida pek değilim.. Ne yapmalıyım sizce ?


Omer Faruk
Kıymetli kardeşim, din zorla olmaz. Ben kızımın arkadaşlarından utandığını anlayınca başını örtebilmesi için evimi değiştirdim. Ve evimi değiştirir değiştirmez başını örttü. Önce çocuğunuzu anlamaya çalışın, gerçekten sıcaktan mı yoksa yeni edindiği bir arkadaş mı, ya da onunla alay eden birileri var mı? O zamana kadar şu sözü gayet rahat ve anne şefkatiyle dillendirin: “Güzel kızım sana zaten farz değil, şimdilik denedin ister kapat, ister aç farz olunca kapatırsın” Ama sürekli farz olduğunda kapatacağını anımsatın. Asla zorlamayın, münafıklaştırırsınız. Münafık bir başörtülü olacağına başörtüsüz günahkar bir müslüman olsun. Er geç özgüveni gelince kapanır. Fıtratını bozmazsanız fıtrat Allah’tan yanadır. Selametle kalın….


Kayıtsız Üye
Çok teşekkür ederim. Bende zorlama taraftarı değilim zaten ama biliyorum arkadaşları biraz kibar , ” uff! Nasıl dayaniyorsun bu sıcakta ben olsam açılırdm , hem sana günah değil niye kapaniyorsun ki ?
Kendine eziyet ediyorsun… Vs gibi sözler diyerek kızımın şevkini kırdılar ,çok istekliydi kapanmaya. Suanda evide tasiyamam okuluda degisemem .. Sanırım kendi isteğine bırakmak mantıklı olan anladığım kadarıyla .. Değilmi ..


duzgunomer
Kadının açıklığından hoşnut olan erkek, kadına bakmayı kendisinden esirgemez. Bakar sonra düşlerinde(zina yapmak ister) canlandırır, düşlerinde canlandırmak yetmez. Gerçekleşsin ister, gerek dokunur gerekse de sarılır. İlerki saffalarda gerçek zina etmek ister, karşı taraf istemezse tecavüz eder.

Yani açıkken bana herkesin bakması hoşuma gidiyordu demek çok saçma, çünkü erkek o kadın hakkında düşlerinde ne kadar zina hayalleri kurmuştur kim bilir.

Ve kocanın, karısının açıklığından hoşnut olması ne kadar da büyük bir olay. Bu olayda kadın aptaldır, erkekse şerefsiz; zira erkek diğer erkeklerin böyle kötü düşler kurabileceğini elbette bilir. Erkek bundan hoşnut olduğu için şerefsiz ve deyyus. Kadın da sevildiğini düşünmesi nedeniyle aptal, erkek böyle sevmez; bu şerefsizce sevgi, sadece şehvet uğruna aldanılmış bir uçurum.

(Konu biraz gitti lakin bu bilinmeli, erkek kadının açıklığından hoşnutsa o erkek deyyustur!)


Kayıtsız Üye
Ben de senin gibi düşünüyorum şu an 16 yaşındayım ve 3 yıldan beri kapaliyım o zamanlar çocuktum bir hevesle kapandim o günlerde çok mutluydum ama şimdi içimden gelmiyor,voleybol oynadığım içinde baya zorlanıyorum annemle babamla konuşup açılmayı düşünüyorum bence bu konuda en önemli husus anne baba düşüncesi başkasının ne düşündüğü hiç önemli değil . Günah ama sen 5 vakit namazını tam kilamiyorsan veya hiç kimliyorsan ki bu gösterişe girer bu daha günah benim fikrimce ki benim öyle ben de açılmayı düşünüyorum daha yolun başındayken çünkü kapandigimda daha 13 yaşındaydım ve aklım ermiyordu


Ebû Mansur
Allah hepimize hidayet versin ve bağıslasın kesinlikle açılma bu âhir zamanda kapanmak ve ALLAH’ın emri olan tesettürü yerine getirmekdir.Düşüncelerin çok yanlis.Bır dünyalık için ahireti satmak neden?Rabbimiz diyor ki:6:32 – Dünya hayatı, eğlence ve oyundan başka bir şey değildir. Ahiret yurdu ise, Allah’tan korkanlar için daha hayırlıdır. Aklınızı kullanmaz mısınız?
Sende aklını kullan ve “voleybol”için ve bu dünya için ahiretini satma vesselam.


Kayıtsız Üye
Merhaba arkadaşlar ben 19 yaşındayım ve üniversite birinci sınıfa gidiyorum 7.sinifa giderken kendi hür irademle kapandım üniversiteye kadar dini bı çevrede olduğum için aklımdan açılmak geçmedi ama iki senedir içimde vesvese var kapalılara karşı çok ön yargılıyim ve kendimi kapalı olarak rahat hissedemiyorum kendimi ifade edebildiğimi düşünemiyorum erkeksi bı tarzım var bu yüzden örtüyle rahat hissedemiyorum normalde çevreyi önemsemediğimi düşünürüm ama şu an önemsediğimi anladım açılırsam kimin ne düşüneceğini tek tek hesaplıyorum mide bulandırıcı


Kayıtsız Üye
Merhaba ben 14 yaşındayım ve yaklaşık 1 sene önce babam dolayısıyla kapandım ilk zamanlar çok iyiydi ama şimdiki zamanlar açılma isteği duyuyorum aileme bu konuyu söyledim pek olumlu bakmıyorlar.bişey için kapanacağıma ileride Allah için daha iyi kapanacağıma inanıyorum günahı nedir?


ACİLSERVİS
Şeytan türlü türlü oyunlarla gelir. Allah örtün diyor. Sen hayır bu sefer olmadı sonra senin için örtünürüm diyorsun.Baban zaten bunu emretmek zorundadır. Ve önemli olan örtünmüş olmandır.


Kayıtsız Üye
Merhabalar. Ben 2 yıldır kapaliyim ama kapandıgimdan kaynaklı olarak ailem içerisinde dışlanmaya basladim. Kapandıgimdan bu yana 2 yıl oldu. Ne yazık ki içimden namaz kılmak ibadet etmek gelmiyor. Açık olduğum günlerle kapalı olduğum anları karsilastiriyorum ne yazık ki o dönemlerde daha çok ibadet ediyordum ve de çok daha bağlıydım dinime şuanda acilmayi düşünüyorum. Bu düşüncem sizce doğru mu?


imam
< Merhabalar. Ben 2 yıldır kapaliyim ama kapandıgimdan kaynaklı olarak ailem içerisinde dışlanmaya basladim. >
Düşüncenizin doğru olmadığını sizde biliyorsunuz. Hocalara sorup nefsinizi rahatlatmayın.
Açıkken ibadet ile kapalı anlarını karşılaştıran şeytandır siz farkında değilsiniz.
Asla açılmayın ve ibadet zevki için alimlerin sohbetlerini izleyin örnek sohbet (Nureddin Yıldız Namaz mücahitleri)


Kayıtsız Üye
19 yaşındayım 11. Sınıfta kendi isteğimle kapandım. Kapanalı iki buçuk sene oldu. İlk başta tam olması gerektiği gibi bol kıyafetler giyiyordum hatta bir ara ferace bile giydim ama şimdi artık içimden gelmiyor. Açılmak istiyorum ama aileme daha söyleyemedim erkek arkadaşım benim kararıma bıraktı ama hem ailem hem akrabalarım kapanmaya önem gösteriyor ve annem açılcaksan kapanma demişti ben kapanırken ama şimdi açılmak istiyorum dışardaki sürekli ezen bakışlardan bıktım rahat hareket edemiyorum. Aileme söylemeye korkuyorum çünkü babam bana kapanmak için baskı yapmadı ama kapalı olmamdan çok memnun ve ters tepki gösterebilir. Ben kapalılığa karşı değilim ama artık kendimi bu konuda huzursuz hissediyorum annem bile daha bir iki gün önce kapandıktan sonra daha dar giyinmeye başladın kendini bozdun dedi. Darpaça giyiyorum makyaj yapıyorum ve artık kapalılığın gerektirdiği şeyleri yerine getiremiyorum o heves gitti ne yapmalıyım kafam çok karışık


sevdiyar
Annenin, babanın ve sevgilinin düşüncelerini açıkladın ama Allah’ı unuttun veya O’nun emrini görmek istemiyorsun. Birde ben fikrimi yazacak olursam diyeceğim şey sevgilin ve annen sana kötülük ediyor. Özellikle mustakbel eş bu fikirleri ile ateşe çok odun toplar.

 


duzgunomer
İnsan bir farzı yapamadı diye diğer farzı terk etmez. 1 Yıl hapis yatacak iken, kim 80 yıl hapis yatmak ister. Her günahta küfre giden bir yol vardır. Günah işledikçe insan o günaha alışır, normal gelir ona. Önemsemez, bir değer ifade etmez zaman geçtikçe.


bbgbbg
Yapmayın bacım.Şeytan sizi bu şekilde kandırmasın.Elbetteki kapanmanın zorlukları vardır.Ancak kalbinizi Allah’ın(azze ve celle) emirlerine açın,dünya hayatının geçici menfaatlerine değil.Açılırsanız yaşlanıp güzelliğiniz gidene kadar hem karşı cinsinizin hemde hemcinslerinizin beğenisini alabilirsiniz ama ancak 50 yaşına kadar – ki o yaşa kadar yaşayacağımız belli değil. – Ya sonra ne olacak ? Unutmayın havanın sıcak olması kapanmaya engel değil.Çünkü cehennem daha sıcak.


vel Fecr
Allah annenden razı olsun. sana verdiği mücadele için. hakikati görse bacılarımızda kendi rızası ile kapansa.
sana şunu soracağım, ilerde evleneceğini, evlendiğinde kocanın senin tesettürüne karışmıyacağını, çocuğunun olacağını, ve kapanacağına dair garantini nereden alıyorsun ?

ölüm haktır. evlenemeden çocuk sahibi olamadan, velevki kapanamadan ölürsen. o kadar günahla mezara girecek ve münker nekir melekleri ile karşı karşıya kaldığında onlara bize dediğin gibi evlenince kapanıcaktım mı ? diyeceksin.

dünya insanlara süslü gösterildi diyor ayeti celilede şuan o süsün içinde oynamak istiyorsun. şuan ileride kapanacağım telkinlerini sana şeytanın vesveseliridir. ailenle yaşıyorsan onların bu islam anlayışına göre yaşamalısın . evlenince ne de olsa kocan mesul senden.
hakikate git. dünyaya aldanma.


imam
Annesinin zoruyla kapanan kardeş Hiç mi imanın seni iyi teşvik etmiyor Allah’ın Hiç mi dikkate almıyorsun örtünmek Yüce Allah’ın emridir yarın öbür gün öldüğünde bu başı açıklığını hesabını verince sana hiç kimse yardım etmeyecek Acaba ne derler diye düşündüğün insanlar hiç sana yardım etmeyecekler tek başına kalacaksın
Sana tavsiyem Allah’ını dikkate al hiç kimsenin kınamasını aldırma ileride sana yarar sağlayacak olan budur Kim ne der diye düşünme Rabbini düşün


duzgunomer
Altına pantolon giyip, kollarını açıp, makyaj yapan bir zahmet kafasındaki mendili çıkartsın. Tesettür başa bir şey örtmek değildir. Böylelikle gerçekten tesettüre girmek isteyen pantolonu makyajı tesettür sanmaz.


vel Fecr
< Altına pantolon giyip, kollarını açıp, makyaj yapan bir zahmet kafasındaki mendili çıkartsın. Tesettür başa bir şey örtmek değildir. Böylelikle gerçekten tesettüre girmek isteyen pantolonu makyajı tesettür sanmaz. >
evet ben şahsen bu giyinmiş çıplaklara süslüman diyorum 🙂


Ebû Mansur
Resulullah giyinmiş çıplaklar hakkında hadisleri:

“Ateş ehlinden iki sınıf vardır, henüz onları görmedim: Yanlarında sığır kuyruğu gibi birşeyler taşıyıp onu insanlara vuran insanlar; giyinmiş, çıplak kadınlar ki bunlar Allah’a taatten dışarı çıkmışlardır. Bunlar, başkalarını da baştan çıkarırlar. Başları deve hörgücü gibidir. Bu kadınlar cennete girmek şöyle dursun, kokusunu dahi almazlar. Halbuki onun kokusu şu şu kadar uzak mesafeden duyulur.” buyurdular.” [Müslim, Cennet 53, (2857), 52, (2128).] “Ümmetimin son dönemlerinde giyimli fakat çıplak bir takım kadınlar olacak, bunların başlarının üstü deve hörgücü gibi bulunacaktır. Bunları lanetleyin, çünkü onlar lanetlenmişlerdir.” Başka bir rivayette; “onlar cennete giremez ve cennetin kokusunu bile bulamazlar” ilavesi vardır.
(Müslim, Libas, 125, Cennet, 52; Ahmed b. Hanbel, II, 223, 356, 440)

“Resûlullah (sav) hafif bir elbise giyip tamamen vücut hatlarını örtmeyen elbiseler giyen kadınlara ‘Onlar adı örtülü ama gerçekten çıplaktırlar’ buyurmuştur. (Süyûtî, Tenvîru’l-Havâlif, c. 3, s.103)


gecerken
kadınlar!!!
hemcinslerinizin tesettüründen size ne? Sizler de açılmak istiyorsunuz da yapamıyor musunuz?
Neden saldırıyorsunuz onlara?

eğer salihe bir müslüman olsanız, kapanamayan açılsın demezsiniz, bu çok çirkin bir şey, onlar için dua edersiniz, inşAllah daha düzgün tesettüre girebilir dersiniz vs ama nerdee, kendinizi sorgulayın haklı bir önermede bulunduğummu göreceksiniz.

dışlamayın 😉 niceleri o kadar zorlanıyor ki nefsine laf geçirmek için…


duzgunomer
Tesettür sadece başı örtmek değil, pantolon giyip, kollarını açan makyaj yapan zaten tesettürlü değil. Gerçekten tesettüre girmek isteyenler onları görüp aa tesettür böyle de oluyormuş deyip bu saçmalığa katılmasın.

Açık kadından tek farkı başına bir mendil geçirmesiyse o mendili çıkartsın. Bu zamanın cahil insanları onu tesettür sanıyor, sonra gelecek nesillere de onu tesettür diye öğretiyor.

Bu kategoride yer alan Evlenmek İstiyorum Fakat Bir Türlü Evlenemiyorum başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Bir Yorum Yazın.


Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim Sitemap Sitemap2 Sitemap3

Açılmak istiyorum ama cesaret edemiyorum Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İman, Mezhep, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Tecvid, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.