Anasayfa
7 Haziran 2021, 20:30
Sizden
Yönetici

Yaşım geçti evlenemedim

Kayıtsız Üye
İyi geceler. Bir erkek olarak 20 ye yakın kızla görüştüm. Benim izlenimim GENEL konuşuyorum. Kızı beğenseniz de sakın belli etmeyin. Hiç kendinizi kaybetmeyin. Yani aşık olmayın. Aşık olunacak kızlar değiller. Ben kızdan çok etkilendim. Onun için canımı verecek kadar. Ama senin canın o bayanlar için hic önemli değil.O sana müdür olacak mısın diyor. Yani anlayacağın kızlar da sevgi yok. Kız seni konumuna bakıyor. Erkeği vezir eden bayanlar rezil edende bayanlar.


Kayıtsız Üye
tabiki de bakmakla yükümlü erkek, bayanın eve ekmek getirmesi diye bişey geçiyormu dinde? erkek evinin nafakasını kazanmak ZORUNDA. neyi üzerinizden atmaya çalışıyorsunuz anlayamadım ? bayan da eşine çocuklarına bakmak ve eşine karşı sorumluluklarını yerine getirmeli. çocukları anne/-baba evinden getirmiyor kadın. kaldıki siz baba olsanız bir evin sorumluluğunu alamayacak bir erkeğe kızını emanet etmek istemezsiniz .


Kayıtsız Üye
tabikide kızın kendi evindeki standarları karşılamak zorunda. değilse o zaman dengine talip olsun. böyle deyince kızıyorsunuz. denk neymiş bilmemneymiş diyee? o zaman o da kendine uygun birine baksın da sıkıntı çıkmasın. başımız ağrımasın.


Kayıtsız Üye
Bayan sen nefsine göre konuşuyorsun. Senin tercihin sana. Senin dediğin gibi kızın evindeki standardı yakalamak zorunda değil böyle bir emir yok. Denkliği parada arayandan Allah a sığınırım. Dinimizdeki denklik o değil. Zaten bizim bayanların önemli bi bölümü bu mal mülk sevdasıyla giderse yabancı gelin daha çok artar


Kayıtsız Üye
artsın yabancı gelin bence herşeyde denklik önemli, eğitimde, iyi niyette, tevazuda, gelirde, ben böyle düşünüyorum evet benim düşüncem kendime. ayrıyetten şişman , zayıf diye yargılayınca nefse düşkünlük olmuyor tabi…


Kayıtsız Üye
İyi geceler. Önyargılı bayan . Benim kadar iyi niyetli çok az insan var derken. Örnek vermem gerekirse benim hakkımda olmadık yalan söyleyen kişiye ben sürekli iyilik yapıyorum. Hasta olsa hemen ne gerekiyorsa onu yapıyorum. Belki düzelir diye. Bazılarınız bana saf bile diyebilir. Sana kötülük yapan birine nasıl maddi ve manevi destekte bulunursun. Sanki iyilik yapma yarışı düzenlenmiş. Bende 1. Olmak için uğraşıyorum.


Kayıtsız Üye
sizin beyinler error vermiş arkadaş. şimdi ibadet etmeden cennet e girebilirmisin hayır. o zaman evini geçindirecek kadar kazancın yoksa da evlenemezsin olay bu. neyi anlayamıyorsunuz ben anlayamadım. bi tutturmuşsunuz evlenemedim diye diye ozaman bunun da nasip,kısmet olduğunu da gayet iyi bilmeniz lazım. yok o kız şöyleydi, ben böyleyim. olay o değil vakit gelmemiş belki de nasipte yok napalım yani.


Kayıtsız Üye
hayır bide yaptığınız iyiliklerden neden bahsediyorsunuz, o Allah la sizin aranızda değilmiki ?
ne sevabı kalıyorki şu an? anlayamadım şahsen.


Kayıtsız Üye
çaba kuldan taktir Allah’tan mesele evi geçindirmek meselesi değil gözlerin doymaması hz Ali hz fatma annemizle evlenince neyi vardı mehir olarak zırhını satmadımı herkes evini bir şekilde geçindirir şimdi çoğunluk evleneceği erkeğin dünyevi pozisyonuyla akrabalarına övünmenin peşinde peygamber efendimiz bir hadisinde mümin ya fakir olur ya hakir olur ya hasta olur buyuruyor


Kayıtsız Üye
37 yaşındaki kadın elbetteki parasına gelmiştir diyorum ve noktayı koyuyorum. tek başına iyilik neye yarar. akşama kadar otursun eşin evde , çalışmasın misal ama çok iyi bir insan bu olacak şey mi yahu ? zaten mümin mazlum olmalıdır, iyi olmalıdır. anlayamıyorum bu aranan bir özellik değil zaten olması gereken bir şey ?


Kayıtsız Üye
demekki o bayanda dul kalmış, toplum baskısından başımda bir erkek olsun mantığıyla yaşa bakmamış. yine de bir gaye var ortada. öyle olmasaydı durup dururken o adamla evlenmezdi herhalde değil mi, çocuğunun başı okşansın, onlara kol kanat gersin yeter demiş. o da bir düşünce.


Kayıtsız Üye
İyi geceler.insanların geneli önyargılı. Örnek vermek gerekirse askerin biri alçakgönüllü, giysileri sıradan, akla ilk gelen fakir biri baksana pantolonuna, ayakkabısına ama sonra öğrendik ki bu askerin babasının 130 şubeli mağazaları varmış. 1000 üzerinde elemanları var. Tabii şok olduk. Çocuk çok mütevaziydi. Bizim koğuşta 51 kişi vardı kısa dönem bölüğüydük. Ben de şaşırmıştım bu kadar zengin olmasına. Çünkü zenginlerin hepsi havalıydı.


Selalu
Erkekler ne kadınları eleştirmekten ne de eleştirdikleri tarzda kadınlarla evlenmekten geri duruyorlar.

Gerçekten komik bir durum.


Kayıtsız Üye
İyi akşamlar. Bazı bayanlar çok itici gözükebilir. Ama konuşsan dünya tatlısı insanlardır. Bazı bayanlar da çok doğal gözükebilir. Ama tanısan şeytanın biridir. Onun için önyargılı olmamak gerekir. İnsanlarla vakit geçirdikçe insanları tanırız. Bu belki bir gün belki bir haftadır.


Kayıtsız Üye
aynen katılıyrm misal benim eski nişanlım hanımefendi , kendi halinde birini istediğini söyleyip dururken gitti zappidi bi kızla evlenmiş nasip işte. çokta fazla konuşmamak gerekiyor bu konularda bence


Kayıtsız Üye
Allah rızası için bana dua edin kısmetlerim her yönden kapalı 33 yaşındayım bir bayan için ilk evlilik yaşı olarak geç kaldım çok dardayım duası kabul olunan olunmayan tüm ümmeti muhammetdin Allahın kullarına sesleniyorum çok dardayım Allah rızası için dua edin bana Allah için yalvarıyorum Allah’a ama benim duam kabul olunmuyorum siz benim için isteyin Allah rızası için nolursunuz.


Kayıtsız Üye
Buradaki herkes kendi derdine düşmüş sen gelmiş burada boş boş dua muhabbeti yapıyorsun. Buradakilerin duası bir şeye yarasaydı gelip burada dert yanmazlardı. Kel- merhem meselesi senin anlayacağın.

Yaşım geldi geçiyor ama evlenemiyorum

Kayıtsız Üye
Selâmün aleyküm, hayırlı geceler herkese.
Rabbim herkese her şeyin hayırlısını ve en hayırlı zamanda nasip eylesin inşaAllah. Rabbim tüm bekar kardeşlerime imanlı ve temiz bir eş nasip eylesin inşaAllah. Olmuyor diye ne olursunuz üzülmeyin, ve asla isyan etmeyiniz. Vardır bunda da bir hayır. Belki ilerleyen zamanlarda o kadar güzel kısmetler çıkacak ki karşınıza siz her şey için şükredeceksiniz.


Kayıtsız Üye
Allahın yazdığını kimse bozamaz şüphesiz, ee nasip etmediğin de de illaki vardır bir hayır. ne güzel yazmışsınız ümidi kesmemek lazım bize kul olarak bu düşer. ama gelin görünki belli bi yaşa gelip çevrenizdekilerin çoluk çocuk mutlu yuvalarını görünce insan üzülmüyor değil..
yaşlar süzülüyor bazen gözümden Rabbim herkesin gönlündekini tez vakitte versin inş


Kayıtsız Üye
İyi akşamlar. Biz bekârız diye üzülürken. Bir çok evli insan biz den daha çok üzgün. Çünkü çocuklar ömür törpüsü. Evli bayan arkadaşım iyi ki bekârsın kafan rahat çocuklar bizi çok üzüyor dedi. Çocuğum yok diye üzülen kafasız dedi.


Kayıtsız Üye
Demek istediğim . Bayan kardeşlerimiz biraz empati yapın. Düşün biraz 100 kilo bayansın agresifsin, ukalasın, bencilsin. bir de güzel değilsin. Adama bir de şart koy daire üzerime vereceksin ve 200.000 T.L para yatıracaksın yoksa boşanırım. Adama babadan bina kalmış. Seni gibi kadını ne etsin. Sonuçta ne dare verdi ne de para ve boşandılar. Zaten kocanın binası sana kalacak. Bu açgözlülük niye kadın prinçe giderken evdeki bulgurdan da oldu.


Kayıtsız Üye
yarım olmayı geçtim, istemediğin biriyle evlenmekten iyidir, yalnız olmak. evli olupta başkalarına imrenmezsin hiç değilse, her evli mutlu değil. mesele gönüldekine sahip olmak. o olmayınca varsın olmayıversin nolacakki?
birde hiç olmayacak adayları sana öneren insanlar yok mu, kendi kız-oğullarına gelince en iyisi olsun sana gelince aman evlen işte biriyle nolacak çok detay arama diyenler. Allahım nasip etmiyorsan anlarım ama bunları imtihan olarak verme lütfen.


Kayıtsız Üye
hayat çok garip verecek olan illaki Allah”tır . ona dua edip ondan istiyorum lakin istediğimin tam tersi kişiler çıkıyor karşıma bir de öyle ısrarcılarki sorma. yanlışlıkla he desen paket yapıp götürecekler o derece 😀
yine de Allah hayırlısını versin ne verirse, lakin gönüldekine ulaşmak gerçekten kimisi için çok zormuşş…


Kayıtsız Üye
Merhaba. Evlilik ticarethaneye dönüştü. Hemen statü,ev, araba sormalar….. Başka soru yok. Sevgi ile ilgili hiçbir şey yok . Yani kısacası PARA. Bizlerin en büyük hatası kızlara fazla değer verip yabancı bayan düşünmemek oldu. Sonra anladık ama biraz geç kaldık. Şu an Rus Bayan arkadaş edindik.


Kayıtsız Üye
Bir de öyle ısrarcılar ki sorma. Yanlışlıkla he desen paket yapıp götürecekler o derece. demişsin. Bana hep kızlara karşı neden ısrarcı olmuyorsun kızlar ilgi ister diyorlar. Bir kere olmazmış kızı defalarca aramam gerekirmiş. Bayan arkadaşım sen belkide mükemmel erkek arıyon . Oda yok .


Kayıtsız Üye
bence hayır diyene ısrar etmek gereksiz, verilen cevaba istinaden naz yaptğını sanıyorsan o senin sorunun 😀 aksine itici oluyor olumsuz baktğın birinin sürekli seni bunaltması…


Kayıtsız Üye
hani bi laf var ya kimse kimsenin nasibini yiyemez diye hakkaten doğru ha. öyle olmasaydı herşey genel geçer çercevesinde olurdu zengin zengnle, güzel ayakışıklıya evlenirdi hep ama öyle değil. yani kaderde yoksa iş eş kısmeti yapcakbişey yok.Dua kaderi değişitrirr diyorlar ama dua da etsen sevabını alırsın amma velakin nasipten öte köy yok.


Bilemedimki
Evlilik sadece çift taraflı olsa belki mutlu olacak insanlar evlenip güzel yuva kuracaklar ama aileler ve bitmeyen istekleri hep engel hep engel


Kayıtsız Üye
Merhaba. Bu dünyada şansın olacak. Bakıyorum çocuk çirkin ama iyi, aldığı kız dünya tatlısı. Başka taraftan çocuk kariyer yapmış, yakışıklı. Ama konuştuğu kızlar bencil çıkmış. Yani iyigün dostları. Çocukta evlenmemiş. Allah’ım bize de iyi şans ver.


Kayıtsız Üye
Merhaba. Evlilik çok zorlaştı. Benim görüştüğüm bazı kızlar hem ev hem de araba soruyor. Bir beş on yıl sonra belki de ev,araba, yazlık isteyecekler. Bu durumda halkımız. Yabancı ülkeden gelen Rus,Gürcü, Türkmen ve Suriyeli bayanlara yönelecek. Eskiden hiç aklıma gelmezdi yabancı bayanlar ama şimdi imkan olsa onlarla hayatlarımızı birleştireceğiz.


RüYaFabriKası
Ben 31 yaşındayım . benimde bir ara psikolojim bozulmuştu sonra bir hocanın bir videosunu izledim kendime geldim Allah bizi dünyaya kulluk için gönderdi evlenelim diye değil yani evlenemiyorum diyenlere lafım Allah elbet bir yola koyar belki bizi mutsuz olacağımız biriyle birlikte olmamızı istemiyor


Kayıtsız Üye
iyi de evlenenlerin blenden farkı ne o zaman, kimse evlenmeyip herkes kendi adına kulluk görevini yapsın bari. hepimizin mutlu olmaya hakkı var, günah bişey istemiyoruzki bunlar insanın kulluk fıtratında var, evlilik, mutlu olmak,çocuk çocuk. he kulluk görevimi de yerine getiriyorum belki bu benle Allah arasında, Allah yolunda olanın daha çok haketmesi lazım o zaman bunları, bilmiyrm kafamda deli sorular..


Kayıtsız Üye
32 yaşında ve bekarım. Evlenemedim. Çünkü dengimi bulamadım. Çevrem de yok zaten. Neden? Çünkü çevre için para lazım paraaaaaa. Çocukluğum, gençliğim fakirlikle geçti. Şimdi ekonomik durumum iyi. Ama zaman geçti. Millet 20li yaşlarının başında çatır çutur sevişirken ben bundan mahrum kaldım.

Allah başkasına bol bol veriyor. O kişiler de bol bol sevişiyor. Biz de açlıktan ölelim.

Ben iffetli, takvalı bir hayat yaşamaya çalışıyorum. Bazı insanlar da Allah’a nankörlük ediyor ve zenginlik içerisinde azıp her çiçeği kokluyor.

Geçmişte bol bol zina yapıp eline erkek eli değmemiş kızlarla evlenen insanlar biliyorum. Hatta bunlardan birisi din kültürü öğretmeni genç bir kız ile evlendi.

Gönlüm çok kırık. Keşke kıyamet bir an önce kopsa bu sıkıcı dünya hayatı bitse.


Kayıtsız Üye
Onunla evlenirsen hata edersin. Öyle psikolojisi bozuk, agresif tiplerden uzak dur. Sonra 3. sayfa haberlerinde görmeyelim seni.


Kayıtsız Üye
arkadaşım sen önce bir adım at bakalım, gerisi Allah’a kalmış 🙂
neyin garantisi var ki , sen hayır iste olacak gözüyle bak daha da ne yapabilirsinki, niyet güzel sonuçta güzel olur diye umuyorum sonuçta.


zeze
Arkadaşım yorumun için teşekkür ederim birileriyle konuşmaya çok ihtiyacim var kime danisacagim kime soracağım bilmiyorum ya kaderim degilse ya hayırlı değilse ya adını koyarsak ve sonra olmazsa diye düşünmekten ağlıyorum istihareye yatıyorum hayırlı mi diye net bir şey göremiyorum ne yapacağım 🙁


Kayıtsız Üye
anladığım kadarıyla bayansınız, ama bak bu böyle olmaz ne diyorlar istihareden önce iştişare etrafında sorup soruşturacağın birileri yok mu ?? ya da ne bileyim seni tanıştıran kişiler kimse onlara sormalasın. önce güzel ahlaklı olmalı ,seni çok sevip, istemesi değil ki olay. şayeti içine sindiyse, senin de gönlün varsa. denemeye değer. baktın olmuyor, yürümüyor ayrılırsın zatenn. gözü bağlı değiliz sonuçta, aklımız fikrimiz var değilmi, olup, olmayacağı az çok eder zaman içinde kendini. bu kadar çok düşünme yahu 🙂 sevgiler


zeze
Yorum için teşekkürler. Ben bu şahsın bana uygun olmadığına karar verdim dün. Elhamdülillah Allahu Teala baslamadan bitirdi. Çok şükür bin şükür gerçekten de Allah bilir de biz bilemeyiz.


Kayıtsız Üye
Selamün aleyküm. Arkadaşlar bende 22 yaşına gireceğim evlenmek istiyorum ancak evlenilecek aday nerde nasıl bulunur bilmiyorum. Çalışıyorum memurum ama iş yerimde etrafımda böyle birisi yok. Uzun süredir çalışıyorum. Zaten çalıştığım yerden de istemiyorum büyük konusmayim da. Yani eş adayı nasıl aranır nasıl bulunur evlenmek isteyen kismetini mi beklemeli ?


Kayıtsız Üye
ya arkadaşım sende biz 32 sine gelmişiz , hala illa da evlenelim diye tırmalamıyoruz yani ne bu 😀 Allah dilerse olacak işler bunlar, sen yine ara , bakın çevrene de söyle ama öyle hop diye olacak bir şey değil yani. nasıl meyve olgunlaşıyor, heh işte o kişide vaktinde karşına çıkacaktır diye umuyorum. hele ki 22 nedir yahu bir erkek için evlilik çok çok genç bir yaş… yine de siz bilirsiniz tabi


Kayıtsız Üye
merhaba forumu şöyle bir okudum, genelde göze çarpan kızların erkeklerden çok şey bekledikleri ve iyi bir hayat istedikleri erkeklerin bu yüzden bekar kaldığı, bana da denk gelenler ise illa ki çalışsın işi geçtik iyi bir kariyeri olsun diyenler ne yazıkki… dürüstlük, sadakat, iyilik arayan kalmamış.


Kayıtsız Üye
Abi beni bi kız kardeşin olarak gör ne olur harama düşme şeytan nefsin ile iş birliği yapıp seni yanılgıya düşürmesin. Rabbim sana bu mükafatının karşılığını verecektir ne olur sabret Rabbime tevekkül et O na sığın aklını karıştırmaya çalışanlar olunca içinden besmele çek Rabbimden ümidini sakın ola kesme. İnşAllah hakkında en hayırlı olan karşına çıkacaktır dua edeceğim senin adına abi.Rabbim seni ve senin durumunda olanları şeytanın tuzağından korusun Rabbim yar ve yardımcın olsun abi Allah’ a emanet ol.


Kayıtsız Üye
Erkekler her ne yapıyorsa kendileri için yapmalı. Hayatınızın merkezine bir kadını değil, kendinizi koyun ve kendinize yatırım yapın. Günün sonunda üzülenler kadınlar olacak. Feminizmden en çok kadınlar zarar görecek. Çünkü Allah’ın koyduğu dengeyi bozdular. Allah erkeği kadına üstün kılmış. Ama feminizm, kadını erkekten üstün görüyor ve erkeği yok etmeyi amaçlıyor.

Feminizm kadınların ve erkeklerin fıtratını bozdu. Kadın kadınlığını, erkek erkekliğini unuttu. Feminizm aileyi yok etti. Feministler kendilerine karşı gelen kadınlara bile sardırmaktadırlar. Günümüzün en büyük tehdidi feminizmdir.


Kayıtsız Üye
Ya da olan da bunları beğenmedi. Ama sonra bakıyorum da toplum eskiye nazaran çok bozuldu. Nerede biz ve bizdeki bir önceki kuşak, Dün otobüsteyim. 70 yaş üstü hasta bir amca otobüse bindi . Kimse yer vermiyor . Gençler uyuyor numarası yapıyor. Dayanamadım. Zorla birini kaldıracaktım. Yaşlı amcam bana bakarak dokunma belki o da hastadır dedi. Ben de sesimi çıkarmadım. O yaşlı hasta amca ayakta geldi. Daha ben bu toplumda ne bekleyeceğim. Tabiki hiçbir şey.


Kayıtsız Üye
Günaydın. Benim için önemli şey ne kadar insancıl olduğunuz. Ne kadar insalcılsanız o kadar değerlisiniz. Kriterim bu. Az önce dediğim gibi 70 yaş üstü hasta biri otobüse binmiş. Hala kimse yer vermiyorsa . Ordaki gençlerin ve benim için bir değeri yok. Bu gençler düşünemiyor mu. Bir gün kendileri de yaşlı olacak. Ve hastada olabilir. Daha ne diyeyim. Sözün bittiği yer.


Kayıtsız Üye
Buradaki herkes kızlar şöyle böyle ev araba iş soruyorlar diyor ben sormadım ne oldu pişman ettiler biriyle tanıştım önce evlenip boşandığını çocuğunun olduğunu söylemedi sonra biraz ilerletince açıkladı öğrenince tamam dedim her şeyi kabul ettim işini çocuğunu borcunu her şeyi kabullendim zor zamanında yanında oldum sürekli benimle evlenecekmiş gibi davrandı davrandı sonrada beni umutlandırıp bırakıp gitti sonrada kızlar şöyle böyle ev araba soruyor diyorsunuz her şeyi kabul edince de istemiyorsunuz !!!!!!!


Kayıtsız Üye
Bayan arkadaşım ben tüm bayanları söylemiyorum. Tahminim seni çok seven veya seni mutlu edebilecek erkekler var iken gidip yalancı biriyle arkadaş olmuşsun. O da senin şansızlığın. Bir de üstüne onu yalanı ile kabul etmişsin. Ne diyeyim. Ama dikkat et çevrende iyi kaliteli erkekler de var. Bana senin gibi iyi bayanlar çıkmadı. Kalbi güzel bayan arkadaşım. Allah’ım sana da seni gibi güzel insanlar çıkarsın.


Kayıtsız Üye
Kız arkadaşım Allah’ım gönlüne göre versin.


Kayıtsız Üye
Allah büyük bu kadar sıkıntı size zarar verebilir


Kayıtsız Üye
Psikolojik rahatsızlığı olup da bir işte devam üzere çalışamayan Müslüman erkekler ne olacak? Kadınların çoğunu görüyorsunuz, bütün vücutları ortada, sözde giyindik diye geziyorlar. Bu erkekler bu şekilde acı çekerek yaşlanıyorlar.. Bu kadınlar elbette bu yaptıklarının karşılığını ahirette görecekler..


Kayıtsız Üye
2 akrabam var, ikisi de aynı durumda. Şimdi birileri çıkar der, bakma sen de diye. Doğru bakmamalı, ama her yerdeler. O kadar çoklar ki. Gözünün önüne geliyorlar. Metroda oturuyorsun yanına, önüne oturuyor. Sağına bakıyorsun, soluna bakıyorsun, aşağı bakıyorsun, fark etmiyor… 1 kez görmek bile erkeği üzmeye yetiyor. Ki çok kez istemeden başka başkalarını görüyorsun.. Üstelik evli tanıdığım dindar erkekler var. Onlar da aynı şeyi diyorlar. Kadınlar çok rahat, istediklerini yapıyorlar. Yapabilirler, serbest bırakılmışız. Ama, herkes toprağın altına girince karşılığını görecek..


Kayıtsız Üye
evet hoşuna gitmeyebilir ama bu benim görüşüm. siz öyle kabul edersinz ben etmem, sigara da sağlığa zararlı tabiki tercihim içmesin zaten eş adayım ama başkasına da müdahale edemem yani. ben içkiyi kuran”ı kerimde yasak olduğu için katiyen kabul etmediğimden bahsetmedim. sonuçta Allahın helali -haramı belli. ders almak lazım ee onun içide okuduğunu idrak edebilmek lazım. Yaratıcının yasaklarına uymayanbeni mi hoş tutacak alla sen.


Kayıtsız Üye
geçen gün yaşadığım yaşadığım bir olayı anlatacağım 30 kusurlu yaşıma henüz yeni attım. bir tanıdık vasıtasıyla bizden yardım istendi. bizde dedik sevap gittiğimiz yerdeki teyze beni çok sevdi sağ olsun ama tutturdu illa biri var ona alalım seni okumamış diyor, durumu yok diyor. sağ ol teyze dedim kırmamak inadına beğenilmek güzel bir şey ama.. illa diyor okumuşunu ne yapacaksın ısrar ediyor. kendimde üniv mezunuyum. okuyanını ne yapacaksın . böyle şeylere bozulmuyor değilim şahsen. sonra başka bir misafir geldi o da boşanmış beden öğretmeni varmış, kimseyi beğenmiyor onla evlenir misin dedi. yahu şaşırıyorum gerçekten böyle şeylere. göz var nizan var, usul var nizam var


Kayıtsız Üye
Yeter la artık nasip dediler kader dediler yok o olmaz yok şu olmaz dediler hayatımı maf ettiler 37 ye dayandık artık yaşıtım bekar bayada kalmadı daha da kimse çıkmaz ömür boyo bekar kaldık ben öyle kaderin içine tükürwyim


Kayıtsız Üye
Arkadaşlar, imtihandasınız bu kadar isyan etmeyin. Kaderinde bir suçu yok. Bütün suç kendinizde düşünce yapınızı değistirmezseniz evlenseniz bile mutsuz olursunuz.

Yukarıda dairesi olanlar, memur olanlar , avukat olanlar hep bi isyan ümitsizlikte yapmayın böyle kendinizi mahvetmeyin.

Ben, size göre çok kötü durumdayım ama bir gün bile isyan etmedim kabullendim durumumu, huzurluyum ne evim, ne arabam nede düzgün bir işim kızlarla konuşmuyorum bile ve daha bir sürü kötü özellik var ama belki anlayamıcaksınız ama huzurluyum kendimle barışığım bu durumda bunu başarabildim.

Siz kendi egonuzun kurbanı oluyorsunuz tutturmuşsunuz bir denklik, denklik varlık içinde yokluğu yaşayıp kendinizi üzüyorsunuz. Bence bir kendinizi sorgulayın. Hayallere değil hayatın kendisine odaklanın hepiniz çok çok mutlu olursunuz inş.

Bide kızlar bu ülkede hiç sikayet etmemesi lazım her türlü imkan ayrıcalık sizin leğinize bekar erkek bekar kız sayısına bakın netten bazı illerde erkekler yüzde 50 fazla neredeyse daha ne olsun. Bu durumda isyan şikayet nankörlük olur.


Kayıtsız Üye
ayy beyefendi kimse beni eğitimsiz biri gelip istesin diye okuyup,emek vermiyor!
o okulu bitirmek için yazılan tezler,bitirmek için geçen uykusuz geceler….
bunları kusura bakmayın ama zahmet vermeyen anlayamaz.
ondan sonra denklik deyince nedense batıyor, ne saçmalık.
biz sizin evinizde bayanı ağırlamanıza bişey diyormuyuz ??
ama aynısını ben yapsam yabancıyı geçtim türk bir erkeği evimde misafir edecek olsam laf olur, pes doğrusu ondan sonra kalkıp bana müslümanlıktan bahsetmeyim efendim. o sizin isteğiğinize göre şekillendirebiliceğiniz birşey değil. iyi geceler…


Kayıtsız Üye
Herşeyi sizin çevrenizden gördüklerinizden ibare t sanmayın derim, benim arkadaşlarımda eğitimsizi de var görgüsüzü de demiş, gayette iyi hayat yaşıyorlar ve mutluluar bir dedikleri de iki edilmiyor. nasıp, kısmet işi yani. para statü var diye illa mutsuz olması gerekmyr insanların saygılar…


Kayıtsız Üye
hayat öyle garip ki, kimisi ummadığı hayatları yaşıyor, rüyasında bile göremeyeceği.
kimisi de hak ettiğini alamıyor, iyilikte , güzellikte boş, talih,şansını methediceksin bu dünylada:S


Kayıtsız Üye
bende evlenemedim. yaş 45 son 7-8 yıldır doğudan batıya gitmediğim il kalmadı. olmayınca olmuyor.. yollar da git gel ( BAZENDE ÇARPILDIM )25-30 bin harcadım.. antalya dan sivasa gidip. görüştüğüm kızın evinde beş dakka oturup bir kahve bile ikram edilmedi. çirkin yüzlü çirkin kalpli insan. bide şeriata uygun değil diye neredeyse kovdu beni.yolda görsen dönüp bakmayacağın birisi tarafından aşağılanmak ta acayip zoruna gidiyor insanın.yaşı genç olsa yine anlaşılır ama.benle aynı yaştaydı…


Kayıtsız Üye
İyi akşamlar. Halkın çoğu mutsuz. Ama çoğu mutlu rolüne bürünüyor. Bekarlar evlenemediği için mutsuz. Evliler ise neden evlendim diye mutsuz. Ama şunu gördüm. Bizim durumuzdan daha kötü durumda olanlar mutlu olmak için bir çok sebep buluyor. Hayata daha güzel gözlerle bakıyorlar..


Kayıtsız Üye
Ukranyacı kardeş biz evimizde bir süre yatacak namussuz kadın aramıyoruz. İyi insan olabilir sana değer de verebilir ancak evinde kalan bir kadın sana hatırlatırım ancak orudur.
Biz dinimize uygun hayalı namuslu evlenilecek kadın arıyoruz.


Kayıtsız Üye
teşekkür ederim ayrıca cümlemizin gönlüne göre olsun inş. ama bunlar nasip işi tabi Allah ol derse oluyor. bahsettiğin durumu 45 i bilmem ama 30 li yaşlarımdayken 44 yaşında bir mali müşaviri önermişlerdi. olmayacağı besbelli. ne benim onun parasanı ihtiyacım yok çok şükür… ben gönlüme göre sevip,sevilebileceğim çıkarsız birini bekledim hep.. illa mühendis değil 😀 ama kariyerli olsundu benim gibi üniversite mezunu. neyse yurtdışına da eşimle giderim hayali vardı heph. o yüzden bekledim şimdiye kadar. ama anladımki artık beklemenin bi faydası yok. gel görelim ki mevlam ne eyler, ne eylerse güzel eyler 🙂


Kayıtsız Üye
geçen gün başıma geleni yazayım, oturmayaa gitmştik. orda bi abla beni çok beğendi teli açmış diyorki burda çokhoş bi kız var. bendi diyorum noluyor. işte diyor şu mezunu filan. kadın sormuş daha başka ne mezunu diye 😀 çocukta boşanmış 1 yıl evli mi ne kalmış. beden eğitimi öğretmeniymiş. alla alla sanki talep ettik. Allahım sarma bunları başıma 😀 insanlar akıllarına göre hareket ediyor.


Kayıtsız Üye
Benim de yaşım 35 oldu ama bi türlü evlenenedim ne psikoloji kaldı nede kimseye verecek bi cevabım yakup


Kayıtsız Üye
hayır yani sarma başıma derken, beğenilmek güzel şey de. istediğim beğense yeter değil mi ama ? 🙂 birde şu var. ısrar edenlerde oluyor elbet. 3 kere arayan oldu. hayır diyoruz anlamıyorlar. sanıyorlarki herhalde naz yapıyoruz. net, açık olmanın da neresi anlaşılamıyr anlayamadm yani


Kayıtsız Üye
Size bir şey söyleyeyim mi , evlilik tamamen nasip meselesi…
sizin bu söylediklerinizin erkek versiyonları da bana denk geldi hep maalesef.
tamam güzelsin, eğitimlisin iyi bir işinde olması lazımmış.
onun evi varmış benimde var mıymış, ne saçmalık ya bunlar… tamam eve bakma sorumluluğu adamda bayan sorar anlıyorum ama bu ney artık.
evimde var, yazlığımda var ne olacak yani, ama karşımdaki bilmiyor tabi. çalışmıyorum diye bir şeyim yok sanıyor ya 😀
var desem tamam diyecek ne insanlar var ya.


Kayıtsız Üye
Valla hanımefedicim eğer siz erkeklerden beklentilerinizi bu kadar yüksek tutarsanız bunun elbet bir karşılığı olacaktır. Bu durumda erkeklerin de sizlerden- hele ki günümüz koşullarında- aynı şeyleri talep etmelerini yadırgamamalısınız. Çünkü her şey karşılıklıdır.


umutluolan
Allah’ım evlenmek isteyenlere o hayırlı kapıları açsın inşAllah. Evlilik çok güzel ve birgün hayırlısıyla o kutla yola erişeceksiniz; hiç şüpheniz olmasın! Allah büyüktür.


Kayıtsız Üye
aynenn katılıyrm, sorunlu insanlarda hep bi kendini beğenmişlik oluyor…
çevremlde herşeyin en iyisine sahip insanlar var, niye kendilirini afedersin gökyüzünde görmüyorlar. herkesle de ileşim kurabiliyorlar.
Bence onlar kendi eksiklerini bu şekilde kapatıyolar nokta. öyle insanlara paye vermiylorum haklısın diyip içimden gülüyorum, nasıl olsa en iyisini kendileri biliyor ya, gel de gülme.


Kayıtsız Üye
yukarıda biri yazmış ya, beklentilerin yüksekse ,karşındaki de isteyecek tabi derken ne demek anlayamadm ?
bayan çalışmak ya da zengin olmak zorunda diye bi ayet mi varr?
ama erkeğin evine bakma zorunluluğu var.
ya da kendi durumu iyiyse bu suçmu, o zaman bende tutturayım evi bilmemnesi benimkinin eder değerinden aşağı olmayacak diye var mı böyle bişey 😀
Allah sizin gibilerden ırak, iyilerle karşılaştırsın. Bekleyin belki sizi de zengin bi kız bulur, vAllaha gülsem mi ağlasam mı 😀
bu tarz tutumu olan insanlardan kadın çalışsın, erkek evde yatsını bile beklerim yalnız.
iyi günler, saygı ve sevgiyle kalın..


Kayıtsız Üye
merhabalar herkese geçen akşam annemin arkadaşları misafir geldiler, tutturdular illa biri var evi var, arabası var. ne tipi ne mesleği istediğim gibi değil…
şef garsonmuş.
hayır ben evlililk defterini kapattım. hayır diyoruz, neden ısrar ediyorsunuz ki..
ben Allahtan istiyorum verecek olan o. kadın diyor ille annesinin yanına oturmaya gidelim bi tanış. töbe yarabbim. bunlarla imtihan etme beni lütfen..
28 yaşındayken yine annemin arkadaşı bir adama var 40 yaşında eşini beğenmemiş evine geri götürmüş zengin onla tanıştıralım senin kızı demişti…
Böyle insanlardan ırak eyle, bunlar dost mu şimdi, ne diyebilirimki…


Kayıtsız Üye
selamlar bir kere hiç konuşmadığınız bir insanın sizin hayalinizdeki tam insan olduğunu nasıl çıkardınız?
ikincisi o kişinin sizin yaşadığınız ile gelme durumu yok mu. bence orta yol bulunabilir.


Kayıtsız Üye
İyi akşamlar. Ruh halim sürekli değişiyor. Bazen evlenmediğime üzülüyorum. Bazen de iyi ki evlenmemişim diyorum. Şu sıralar çevreme bakıyorum da Bir çok bayan ne kadar bencil. Ne kadar ben merkezcil .Hayatları menfaat ,bir şeylere emek vermeden ulaşmak istiyorlar. Çalışan bayan arkadaşımı çok övdüler. Kızı tanıdıkça tiksinmeye başladım. Sürekli yalan söylemeler,rol yapmalar kendini çok iyi göstermeler. Açıkçası bir çok kişi böyle. Bu bayanlardan çalışma,insanlık yönünde kat be kat ve üstünüm. Şansızlığıma üzülüyorum. Bu bayanlarla aynı havayı bile solumak istemiyorum. Bu bayanlar sadece kendinde beyin var zannediyorlar. Söylediği yalanları fark etmeyeceğimi zannediyor. Maalesef yapacak bir şey yok. Bu kötü ortamda çalışmaya devam


Kayıtsız Üye
Günaydın. Bayan arkadaşım yaklaşık 4500 maaş alıyor. Ne zaman evleniyorsin dedim. Çünkü 2 yıldır konuştuğu var. Erkek arkadaşı ev satın alması gerekiyormuş. arsası varmış onları satıp alacakmış


Kayıtsız Üye
30 lu küsür yaşında olan arkadaşım, bir köşede gizli gizli ağlanıyorsa gönlünün sinmediği biriyle evlenmediği için değildir o, gönlün istediğini bulamadığı içindir. Her şey mal,mülk,kariyer değil. ne parası var diyen beğenmediğimle ne de beğendiğimle beni süründüreceğini bile bile evlenemem. Allah akıl vermiş. iyi günler.


Kayıtsız Üye
valla beyefendi benim görüştüğüm kişilerde ilk görüşmeyden şuyum, var bunum var diyorlarki, bende erkeğin malıyla mülküyle övünmesini sevmiyrm artı benim evim varsenin de varmı diye bile soran oldu. sanılmasınki sadhece bayanlar soruyor 😀
hadi bayanın erkeğe sormasını normal karışılyrmda, karşısında kendine güvenen ev sorumluluğu alabilecek birini teyit ediyor, ama adamlar neyi garanti altına alamaya çalışyr anlayamdm doğrusu. saçma, sapan şeyler hep bana denk gelir zaten…


Kayıtsız Üye
Merhaba bayan arkadaşım erkekler neden soruyor diyorsun bayanın evi var mı diye. Söyleyeyim size memur arkadaşım bana diyor ki şimdiki kızların amacı işi ,evi, arabası,yazlığı olan erkek istiyor Çünkü yarın boşandıkların da iyi nafaka almak için ne güzel hayat evlen 1 yıl evli kal sonra boşan hayatın boyunca maaş al. Bana dediği sakın malvarlığını söyleme bilseler çok kız gelir evlenmek ( dolandırmak ) için onların amacı 1 yıl evli kalıp sonra boşanmak. Onun için erkek soruyor evin var mı diye. En azından boşanırsam nafaka vermem diyor. Belki siz iyiniyetli olabilirsiniz. Ama böyle kızlarda var


Kayıtsız Üye
kardeşim hiç kusura bakma ama senin bu şekilde yakınmaya hiçbir hakkın yok. Allah senin karşına çıkarmış evlenebileceğin insanlar ama sen onları beğenmemişsin. yani hata sende olmuş. madem bu kadar evlenmeye niyetin var neden o kişilere bir şans vermedin?


Kayıtsız Üye
ya boşanacak olsam niye evleneyim ki arkadaşım 😀 kaldıki birinin bişeysine mi ihtiyacım var ki . amacım bu olsa niye evleneyim, zaten var?? değişik bi dünya anlayamyrm vAllaha. esas benim o tarz insanlarla işim olmaz.


Kayıtsız Üye
İyi geceler. Ya boşanacak olsam neden evleneyim arkadaşım diyorsun. Lafım size değil bayan arkadaşım. Maalesef toplumda bu tür bayanlar dolu. Ben memurum çevrem de bir sürü boşanan bayan ve erkek arkadaşımlar var. Boşananlar dan vaz geçtim. Bir çok evli bayanda artık evlilikten sıkılmış psikiyatri ye gidiyor.. Sıkılmış dediğim kimine kocası yeterli ilgi göstermiyor. Kimi erkek ise karısından bıkmış sürekli dışarıda. Bakıyorum kurumda evlenecek bayan yok. Erkekte kadında karşı taraftan çok şey bekliyor. Sonuç her iki taraf için de hüsran. Ne zaman beklentilerimiz azalırsa o zaman mutlu olacağız.


Kayıtsız Üye
Ben 35 yaşındayım hiç evlenemedim neden acaba çok merak ediyorum herkesin vardır bir yerlerde zamanı gelince çıkacaktır diyip dalga geçiyorlar kafamı buluyorlar benle 35 yaşından sonra bir kızı kim istesin yada ben bu hayat yorgunluğunda kimi beğenip sevip isteyim


Kayıtsız Üye
Günaydın. 35 yaşından sonra bir kızı kim istesin diyen arkadaşım. Bence 35 yaş normal. Benim memur arkadaşımın kızkardeşi 3 ay önce 36 yaşında evlendi. Ama yaş 38 i geçince evlenmek zorlaşıyor. Çünkü bir çok bay ve bayan evliliği çocuk için istiyor . Bir çok erkek, bayan çalışıyor mu ve alımlı ona bakıyor. Bu özelliğin varsa sıkıntı yok evlenebilirsin. Senin tabi erkekte ne aradığında önemli. Ben çok istedim 35 yaşında bayanla evlenmek ama kısmet olmadı. Bu işler biraz da şans. Şansın varsa kısmetin ayağına gelir.


Ramazan kurt
Selamun aleyküm 27 yaşındayım bir kere nişan yaptım ama maddiyat yönünden anlaşamadık ayrıldık. İşim var çok şükür aniden nişanlandik birazda ondan oldu sanırım.Şimdi evlenmek yuva kurmak istiyorum ama hayat şartlar zor bide evlenecek birini bulamıyorum. Bu konu ve düşüncelerinizi önerilerinizi söyler yol gösterirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim ALLAH razı olsun iyi geceler.


Kayıtsız Üye
İyi akşamlar. Anlaşamadık diyorsun maddiyat yönünden biraz daha açık olsaydın daha iyi olurdu. Yani maddi durumları iyi değil diye mi evlenmedim.Evlilikte çevre çok önemli iyi bir çevren varsa birileri yardımcı olabilir. Eğer güzel bayan isen sıkıntı yok beğenin çok olur. Ya da yakışıklı ve esprili isen o zaman da sıkıntı yok. Çok kişi bulursun. Şimdi evlilikte hayal oldu. Korana virüs ten dolayı


Kayıtsız Üye
arkadaşlar bu iş nasip işidir. inanınki güzellikle, zenginlikle, eğitimle hiç alakası yok diyemiycem ama Allah ol dedimi güzel-çirkine, zengin-fakire nasip oluyor.. inanınki çevremde bunlardan bir dünya var. yani genel geçer kuralların olmadığı çok örnek gördüm çevremde. önemli olan kimin ne beklentisi olduğu ve karşındakini nasıl gördüğü. sizin hiç beğenmediğiniz biriyle, evlenen bir diger kişi kendini çokşansı hissedibiliyor. yani bakış açısı göreceli. demem o ki herşeyin hayırlısı. hem göze hem gönle uyann biri nasip olur inş…
Birde şu mevzu var yine nasibe geliyoruz, kimisi yıllarca arayıp bulamıyor,kimisin de ayağına geliyor tamamen takdir .


Ramazan kurt
Maddiyat şöyle ailemde tanıdıklarımda zengin değiliz çiftçiyiz ama kız evi sürekli davet ediyordu kendi durumları bizim durumumuzdan çok daha kötüydü ama benden çok iyi bir düğün yapmamızı istediler bütçemiz yetmiyordu bide nisanda da bütçemizden fazla taki istediler ona tamam dedim ama her gün her gün kaç kazanıyorsun kaç harcıyorsun şunu alak bunu alak tek seferlik giyilecek gelinliği kiralamak yerine satın alak diyor en pahalısı hemde durum bu yani hocam olmadı ayrıldık


Kayıtsız Üye
valla zengin olunca ne oluyor sanki, geçen arkadaşa uğradım eşinin çalıştığı fabrikadan arkadaşı varmış illa tanış diyorlar… ben üniv mezunuyum, kaldıki gelir durumumuz da çok şükür yerinde. eğitimili yanıma ve aileme yakışan birini istiyorum doğal olarak hep. şimdi kötü bişey desen olmuyor, yani herkes anladğı kadar hayatta. hiç düşünmüyorlar. olmayacak duaya amin denmez. hani kız tarafının durumu bizden daha kötü onu bunu istediler diyorsun. ee benimki de tam tersi. ne fazlası normalini bile yapamazlar talip olanlar. işte gel de anlat. sinir bozmaktan başka bişey değil


Kayıtsız Üye
başkasının tercihi beni ilgilendirmiyor ki. bu benim seçimim, kime ne, kimse kimseyi yargılama hakkına sahipdeğil. herkes düşüncelerini yazmakta ve istemekte özgürrr. olursa ne ala napalım yanii. sizin dediğiniz gibi yürümüyor hayat benim çevremde. evlililğin ilk mutlu günleri bitipte maddi sorunlarbaş gösterdimi eğitim farkı, kültür, maddiyat farkı yüze vuruluyor illaki…
Evet siz aradaki uçurumu farketmiş biri olarak gerçeği görmüşsünz, tebrikler.


Kayıtsız Üye
evet işte bak bu durum okdir. baştan biliyorsun karşındakini kişinin potansiyelini. fazlasını istemek vicdansızlıktır. ama işine gelmiyorsa hayır diyebilmekse dürüstlüktür, bunda bi sıkıntı görmüyorum ben. sonra kız beni beğenmedi bilmem ne kız ne istediğini biliyor buna şükredin bence, evlenipte ayrılsanız, sizi zor duruma soksa bu dahamı iyi. bile isteye lades başka bişey değil


Ramazan kurt
Teşekkür ederim arkadaşlar çok saolun benimde pek ümidim yoktu ama belki düzelir diye bekledim o olmadı hayırlısı olsun inşAllah


bahtsızkız34
Yazık cidden bu kadar para gözler mi? Üzülüyorum ya. Bekarım gencim Biz bilezik istesek ayıp olur mu diye düşünüyoruz, millet neler neler.. şansın gülsün


Kayıtsız Üye
Bende 31 yaşındayım hep çok genç gösterdiğimi güzel olduğumu söylerler ama bana gelen 45 50 yaşında boşanmış çocuklu çirkin bakımsız fakir düzenli bir işte çalışmayan evlenip boşanmış evlilik yürütemeyecek olanlar beden ve ruh sağlığım bozuldu istediğim gibi biri olsun istiyorum


Kayıtsız Üye
bilmiyorum işte Allah ol dedimi olmazlar oluyor, ama vermeyincede yapcak bişey yok yanii. isyan etsen de boş dua etsen de. ne diyelim. kaderde yok demekki, göğe çıksan nafile…


Kayıtsız Üye
Mesele çevredeki insanların duyarsızlığı birazda …bekarları evlendirmek lazım, çabalamalıyız insanlar birbirine denk gelsin diye ..ama kimsenin umurunda değil bu konu maalesef…


Kayıtsız Üye
sizin görüşünüz size ait, istediğiniz yerden bakıp görmekte özgürsünüz. arkadaşım ben kariyerimi yapıcam, evmi arabamı hatta yazlığımı alıcımda , niye gidip dirsek çürütmemiş, hayatta bi emeli, amacı olmayan adamla evlenicem. ev araba alıp evi geçindirmek zorunda olan benmiyimm? sizin gibi düşünseydim evde oturup biri beni alsın aman evde kalmayım düşüncesinde olurdum . siz çekemiyorsunuz okumuş bayanları hiç kusura bakmayın. ötekilerştirmeye de gelince o kişinin karakterindendir, mezuniyetinden değil saygılar.


SessizAdam
Ne enteresan yaşanmışlıklar var buda benden olsun 🙂

Bende evlenemedin yas31 maddi imkanım çok iyi değil çıkan kısmetler de bundan mütevellit kaçıyor ne yapım kardeşim ailemde zengin değil halbusaki 2 calisan insan gül gibi geçinip gider ama kız babaları sağolsun bizim gibi az maasli 3bin insanları adam yerine koymuyorlar yok amir olsun yok memur olsun vsvs iyi kötü çalışıyoruz bir namussuzluktur vsde yok kötü bir alışkanlığımda yok kattiyen zinaya vs düşmedim ne olsun istiyorlar daha da anlamadım çoğunun dini imanı para olmuş.

Allah herkesin gönlüne göre versin


zorunluyolcu0
Öyle biri kalmadı bu dünyada, umudu kesin hepiniz.

Sokağa çıkın etrafınıza bakın ne demek istediğimi anlarsınız, televizyonda da Esra Erol güzel bir örnek.

Bu kategoride yer alan Evlenmek İsteyip Evlenememek başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Bir Yorum Yazın.


Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim Sitemap Sitemap2 Sitemap3

Yaşım geçti evlenemedim Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İman, Mezhep, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Tecvid, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.