Anasayfa
7 Haziran 2021, 20:41
Sizden
Yönetici

Yaşım geldi geçiyor ama evlenemiyorum

Omer Faruk
Sevgili Gençler,

Böyle eş aranmaz bu bir. İkincisi, “flört etmemiş kız yok diyen kardeşimiz, kendi annesini ya da bacısını düşünmüyor zannederim!” Üçüncüsü, bütün bu yanlış inanışlar ve evliliklerin yürümemesi bilgisizlikten kaynaklanıyor.

1- İslam’da herkes hakkında, suçu ortaya çıkıncaya kadar MASUM olarak düşünmek esastır.
2- Türk kızı veya başka milliyetten kızlardan kötüler olacağı gibi iyiler de olur. Bütün genellemeler cehalet içerir.
3- Gerçekten ciddi iseniz evlenmeniz zor olmaz.
4- Evlenmek değil evliliği yürütecek sorumluluğa sahip olmak gerekir.
5- Evliliği Allah için isteyenlerin öncelikle Allah’ın dininden haber olması gerekir.

Selametle kalınız, Allah hayırlı kısmetler nasip etsin.


fth123
Bekirağa güldürdün beni ??

Benim imtihanım zinaya çağıran kadınlarla zaten. Ben onlardan kaçmaya çalışıyorum. Kadınlara ne yalakalık yapacağım. Benim sorunum maddi imkan, param olsa ikna eder 2 eş alır harem hayatı yaşarım. Benim kızlara kendimi beğendirmek gibi bir sorunum yok, hamdolsun tipim yerinde, bel ölçüm 75cm omuz ölçüm 130cm, aktif sporcuyum, sizin üçgen dediklerinizden yani. Dışarda görsen elin ayağın titrer burada konuşuyorsun boş boş.

Zina yapmadın diye Allah sana saliha bir kadın nasip etmek zorunda değil, şu karın ağrından kurtulup kompleksten çıksan iyi olacak. Dua’a haddi aşıp Allah’a tahakkümvari hitap edersen bir çürük yumurtayı başına bela eder görürsün. En önce imanını kuvvetlendirmek için dua et, senin pişip evliliğe hazır olmana 10 sene daha var.


Kayıtsız Üye
Bende 37 yaşındayım özel bir bankada çalışıyorum.aile kurmak anne olmak istiyorum ama sanırım geç kaldım.hersey zamanında guzelmiş

Hep görücü usulü oldu.ya arkadaş tavsiyesi ya aracı aileler.kısmet hersey olmayınca olmuyor

Arkadaşlar bende 37 yaşındayım. Çok istedim ama hepte hayırlıysa olsun dedim.olmadı??rabbim isterse olur ya zamanı var yada gerçekten olmaması gerektıgı içindir.ama erken yaşta anne olmayı çok isterdim kısmet..


Bakirağa
@fth123 boş yapma resmini koyda görelim ne kadar tipsiz olduğunu..

Üçgen vücudu varmış bilmem neymiş. Bize ne senin vücudundan ?

Bu cümleyi kuran kişilerin genellikle ellemediği kız yoktur.. Senin niyetin başka.. Yusuf olmayı beceremeyip ona buna çemkiriyorsun.. Bir nevi suçluluk duygusu yaşıyorsun..

Dediğim gibi iradeyi kullanmak senin elinde.. Kullanmasını bilmiyorsan çeneni kapatıp susacaksın..

Allah herkese kendisi nasıl yaşadıysa öyle bir eş nasip etsin 🙂


Semayadogru
Alın yazınız o. Bir isim varsa karşınıza çıkar elbet. Sabır etmek önemli. Arayışta olursanız bulamama şansınız var.


fth123
Ameller niyetlere göredir, ezik herif sana kimse yanaşmadığı için kimseye elini süremedin, yoksa çok temiz olduğundan değil. ??

Yani sen istemediğin için değil yapamadığın için bu haldesin, baksana başkasının günahını bile kıskanıyorsun.


1393mk

Valla bence Yusuf kardeşimizi idam edelim kurtulalım. Adam hiçbir kızın elini tutmadım diyor ne gay’liği kaldı ne kıskançlığı ne tipsizliği ne aptallığı ne ikiyüzlülüğü ne sahteliği.. Resmen şeytanmışsın kardeşim sen farkına varamamıştım ben de ilk başta :D:D

Tamam Yusuf sen bildiğini yap bilader şahsen ben bu mütedeyyin sitedeki kafaları görünce artık fikirlerimde bir dönüşüm yaşamaya başladım. Bu toplum helak olsun kurtulalım gitsin.

Sıkıntı yok biz o aşamaları geçebiliyoruz önemli olan bu aşamalar etik midir helal midir tartışma bu. Yoksa 3.5 milyar kız var çoğu da evli kalmış erkek açlığından ölecek sıkıntı yok yani 😀 Ayrıca Rus dostlarımız var ki maşAllahları var herbirinin zaten. imam nikahı kıyar biraz da para verir bu safhaları hızlandırılmış yollarla hile yazarak geçebilirsin yani kızlara iyi görünmek için doğal olmaya gerek yok paran varsa da halledebiliyorsun dediğim gibi sorun helal olup olmaması .


Kayıtsız Üye
köy gibi bir yerde yaşayınca daha kötü oluyor. herkes arkandan dedikodu yapıyor. niye evlenmiyor 40 yaşına gelmiş hala bekar. bir sorunumu var vesaire. ama kimse yüzüne söyleyemez. bir sorunmu var niye evlenmiyorsun diye çünkü cevabını alır ve bu ağır bi cevap olur. evlenemediğin bir tarafa. hovardalığa gazinoya zinaya gitmezsen. neler uydururlar bilemezsiniz. kimse senin ALLAH tan korktuğun için bunları yapmadığını düşünmez.

burası bir köy. sözde herkes müslüman.ama kahveye düğüne gitmek sosyallaşmak sayılır. pavyona ya da hovardalığa gitmek erkeklik sanılır. daha bir sürü ayrıntı var ama yazmayayım.


Kayıtsız Üye
Benimde sevdiğim var sürekli tartışıyoruz beni ailecilikle suçluyor erzuruma çağırıyor hep ailesinin yanında oturacakmış ordan ayrılamazmış şimdi ayrıldık ne yapacam bilmiyorum. Ben denizlide yaşıyorum mühendisim o da mühendis ama kültür değişik. Ne yapacam bilmiyorum. Allah yardım etsin herkese


Kayıtsız Üye
dostum, biraz klasik olacak ama ; “seviyorsa eğer senle dünya’nın öteki ucuna gelir”.senle daha evlenmeden “şehir-km” hesabı yapıyorsa bu hiç hoş değil.o zaman herkes mahallesinden bulsun bir tane kız-erkek ,olsun bitsin…şırnak’ta çalışan mühendisin,doktorun,öğretmenin canı can değil mi? kimse hayatından taviz vermek istemiyor,2 kere düşün derim…haydi selametle


Kayıtsız Üye
Doğru diyorsunuz hocam. Bana aileci diyor kendisi ailesinin yanında olmak istiyor. Bacılarımdan bu konuda cevap istiyorum.


Kayıtsız Üye
İyi geceler. Bende senin gibi 45 yaşında memurum. Ne yapacağımı bilmiyorum diyorsun. Sen yapacağın kızla arası çok iyi biri olan varsa onu ile iletişime geç. Belki onun desteğiyle bir şey yapabilirsin. Bu kızları anlamak zor senin gibi devlet memuru bulmuş halen isteksiz. En azından seninle bir kaç defa çıksın sonra istemezse istemesin.Sana en azından bir şans versin . Kız çocuğuyla kabul ediyorsun daha ne istiyor. Fazla da düşünme her şey olacağına varıyor.

Yaşım geldi geçiyor ama bir türlü evlenemiyorum

Kayıtsız Üye
bir de şöyle düşünmek lazım.
Allah beş para etmez.(alkolik. zinakar. beynamaz, yalancı ) birine daha 25 yaşındayken üç güzel eş nasip etmiş, hepside naif ve aza kanaat eden, tesettürlü, namuslu ve iyi niyetli kadınlar…AMA burdaki birçok kişinin olduğu gibi.40-45 yaşına gelmiş, temiz namazında niyazında düzgün insanlara, bırakın yukardaki vasıfları, normal bir eş dahi nasip etmemiş.
bu 40-45 yaşına gelmemiş olan kişilerin imanları nasıl kemale erecek. namazlarını bırakmasalar bile kalplerinde hep şüphe kalacaktır zannımca. bu yaştan sonra evlense bile hayatının tatlı yıllarını sabretmekle geçirip 45 inden sonra neye alışacak ne için çalışacak. yaşıtları torun beklentisindeyken kendi çocuğu ( olursa tabi ) ona dede mi diyecek.

ne kadar nasip, kısmet, Allah yazmamış, takdir-i ilahi desede kalbinin derinliklerinde bir isyan olacak. kafasında ve gönlünde birşeyleri hep sorgulayacak.

Bunu aşmak için bir yol bilen varsa söylesin. ama o klasik teselli cümlelerinden olmasın.


Kayıtsız Üye
Doğru söylüyorsun 40-45 yaşında evlense ne olacak, bende 37 yaşındayım evlenmekten umudumu kestim arkadaşlarım ve cevremdekiler sağolsun birçok bayanla tanıştırdılar, ama olmadı önceden çok dua ederdim sonra umutsuzca dua etmeye başladım, en sonunda dua etmeyi bıraktım yıllar gelip geçiyor ben 60 yaşına gelince evlensem ne olacak Şu an ki halimden eser kalmayacak Offf çok zor bir durumdayım keşke hiç yaratılmasaydım


Kayıtsız Üye
Sevdiğim kızın ailesi dışarıya kız vermiyorlar 30 yaşına geldim. Ne yapacaz bilmiyorum. Kızı da ikna edemedim. Oldukları şehire tayinim çıkarsa verebilirlermis anca. Niye böyle oluyor anlamadım gitti.


1393mk
Kardeşim sabırlı ol Allah seni kadın milletinin şerrinden koruyor belki de. Nice evlenen insan aldatılıyor, varolan düzeni bozuluyor sürekli mutsuzluğa köleliğe mahkum oluyor. Biraz da olumlu bak.


Kayıtsız Üye
O zaman bu yüzyılda niye yaşıyoruz insanlık öldüyse ….ben miyim bunun sebebi yoksa o helak olması gereken düzen mi…

Neden ben bu yüzyıldayım o zaman herkesin mutluluğunu sevincini görmek için mi…..


Kayıtsız Üye
Demek ki burdada adam akıllı imamlı arkadaş yok adam gibi cevap verende yok …. Allah yolunuzu açık etsin nediyim….kıyamet kopsa umrumda değil şuan… Bu yaştan sonra dağ evine çıkar soba kurar yaşarım …. Ama kimseye yardim etmem ….. eğer Allah bu şekilde var ettiyse insanı yardim etmek te yersiz bence bu zamana kadar hep iyilik yaptım ama yapmamak lazımi miş onu öğretti tebrikler….


Kayıtsız Üye
Hepinizin ortak yanınız Allah’dan istemeniz size tavsiyen hz Ali’nin sözü insanın kendi elinden yaptığından başkası yoktur arayın bulursunuz yani siz yapacaksınız gökten yardım beklemeyin istediğiniz kadar el açıp yalvarın nafile her şeyi siz yapmalısınız yoksa faydasız


Kayıtsız Üye
Öfke ile yazdım buraya gereksiz yere kusura bakmayın… sizi kızdırdıysam kusura bakmayın… atar yaptık …çok samimi arkadaşımla görüştüm o rahatlattı biraz …Allaha şükür iyiki var… birine anlatmayınca boşa sıkıntı yapıyor onu farkettim ….Allah bunu gösterdi ya yeter …..boşa sıkıntı yapıyom… hz.mehdi ve hz.isa bekarmış bu bile yeter bana…keşke tanışsam….


Kayıtsız Üye
Nasip olursa vizem yetişir ise Umreye gideceğim haftasonu İnşaAllah , dua edin bende buradaki hala bekar olan kardeşler için dua edeceğim İnşaAllah ömür boyu sürecek ahirette de cennette birlikte olacağımız hayırlı yuvalar kurabilmemiz için…
(ahirzamanda_birbekar_erkek)

banada dua eder misin 32 yaşındayım hep terk edildim yüzüstü bırakıldım.hayırlısı gönlüme göre istediğim biri olması için eşim çocuklarım mutlu ve huzurlu bir yuvam olması için ben başka çıkış yolu bulamıyorum.Allah seninde gönlüne göre verir inşAllah.


Kayıtsız Üye
evlenemiyorum diye çok üzülüyorum.evde kaldın diye dalga geçiyor millet.düğünlere gitmiyorum.akrabalarım dalga geçiyor.ben 24te evlendim diye nisbet yapıyorlar sen evde kaldın diye.cinsellik yaşamadım.40tan sonra da insan napsın 40’a kadar yada ömür boyu nasıl öyle yaşayacak ömür boyu nasıl oruç tutcak.bu nasıl bir imtihan.dualar neden kabul olmuyor.


doğruluk mu
Karar vermek zor doğru dürüst işi gücü yok benim işim var çok şükür düzenli maaşım var benim beğendiğim beni beğenmiyor beni beğeneni ben beğenmiyorum ama ömür geçiyor günler geçiyor.


fth123
Bekarım ve çok rahatım. Spor yapıyorum. İstediğim gibi yiyip içip geziyorum ve para biriktiriyorum. Biliyorum ki evlenince bunlar olmayacak, zorluğu olacak ama yinede bir aile kurmayı arzuluyorum. Bekarlığın rahatlığıyla övünmeyin, bu rahatlık marifet değil.


Kayıtsız Üye

Buradan evlenemeyen tüm arkadaşlara acizene tavsiyem aklınızı başınıza alın insanlar evlen derken sizin kötülüğünüzü istemiyor onları düşman bellemeyin bakış açınızı değiştirin kim düşündüğü gibi sorunsuz bir evlilik yapmış tvlerde görmüyor musunuz topluma mal olmuş insanlar ne hallerde boşanıyor para desen var tıp desen var dünyavı olan herşey var ikisindede ama sonuç belli şu mükkemeli aramaktan, yukarılarda yazan arkadaşların yasına gelmeden vazgeçin bir yuva kurun.


Kayıtsız Üye
2 yillik Memurum ama para biriktiremiyorum. Şuan düğün yapsak 100 bini geçiyor. Allah aşkına ben 10 bin lirayı gördüm en fazla . Nasıl evlenecez millet nasıl evleniyor kafayı yiyecem geceleri uyuyamiyorum gerçekten ailemin durumu da iyi değil . Kredi vs işine de bulaşmak istemiyorum.


Kayıtsız Üye
Amin inşAllah cümlemizi kardeşim. Ben uyuyamiyorum geceleri iyice kafayı yedim. Evlenmek kolay olmalı erken evlenin diyorlar hiç parası pulu var mı durumu nasıl diye sormuyorlar. Nasıl bir şey bu kafam almıyor.


Kayıtsız Üye
İyi geceler. Evlenemedim niye şaşırıyorum ki Hayatım çalışmayla geçti bir şey ler sahibi olmak için o da oldu.İyi bir iş,ev,para..ama yaş 40 ı geçti. Gerçi evlenmek istediğim yaş aralığı 30-37 yaş aralığı bu yaştada bekâr çok bayan var .Ama bu evlenmek isteyen bayanlar ile nasıl karşılaşabiliriz. Çalışıyorum
Hafta sonu oluncada evde temizlik,ütü,işleri oluyor.Sonrada hafta sonu dinlenmek istiyorum. Evlilik işi çevremizdeki insanlara kaldı. İnşaAllah bana yüz güzelliği şart değil,huyu güzel bayanları çıkarır.


Kayıtsız Üye
herkes bir şekilde sebep arama derdinde. yok şu yüzden evde kaldım. yok görüştüklerim şu şartlarda birini istiyor. yok elektrik alamadım. yok ısınamadım. uzadıkça uzar. AMA meselenin özü nasip kısmet. ALLAH yazdıysa olur. bize düşen nasibimizi aramak.

benim yaş 44 bende evlenemdim. ve bende aramaktan vazgeçtim. ama içimde hep bir umut var. zaten umudu kesmek küfre götürür…
nasipse gelir hintten yemenden, nasip değilse ne gelir elden.

ayrıca hiç suriyelilerden bahseden olmamış. yıllardır kaç kişiyi dolandırıp kaç garibanın umutlarını harcadılar bilen varmı.
kancayı taktılarmı bir adamı 4 defa bile kandırıp 80 – 100 bin tl sini çarpıyorlar.aynı kızı aynı anda dört adama gösterip dördündende süt parası altında en az 10 000 tl sini alıyorlar. bu şekilde 50 bin tl ye kadar çarpılanlar olmuş.
ne yazıkki bende 5 bin tl kaptırdım. neredeyse 15 daha gidiyordu ama uyandım ve geldikleri yere hatay a postaladım.
kimse ben uyanığım demesin öyle tufaya gelirsinizki.aklınızın ve mantığınızın uyuştuğunu anlamazsınız bile…
bunun bir değişik şeklini bizim bayan vatandaşlardanda yapan var. isteyen olursa olursa onuda anlatırım mesaj fazla uzamasın.
SELAM VE DUA İLE


Kayıtsız Üye
Burada 40 ina merdiven dayamış bayan arkadaşlara sesleniyorum gencliginizde karşınıza mutlaka birileri çıkmıştır bakın biri demiyorum birileri yani çoğul kullanıyorum çünkü bayanların karşı cinsi bulma süresi en fazla taş çatlasın 1hafta ama erkek lerin bu süre aylar yada yıllarca sürebiliyor yani bayanlar daha hızlı partner bulabildiği ülkemizde bu yaşa kadar evde kalmanız kusura bakmayın da kendinizle alakalı kimsede suç bulmayin ??


fth123
Paralı vasıflı erkek bunları ikinci eş olarak bile düşünmez ondan haberleri yok ??


Kayıtsız Üye
sevgili arkadaşlar mesajlarınızı dikkatle okudum ne yazıkki bende evlilik yapmadım lakin bir büyüğüm bana dediki sakın evlenemedim diye üzülme Rabbim belkide bunu hayırlı kılmıştır sana o günden sonra üzülmeyi bıraktım ve rabbime daha çok sarıldım ondan gelene boynumuz kıldan ince her şeyin hayırlısı olsun


Kayıtsız Üye
Yani bir kızın güzelliği önemli değil bu devirde. Kadın çalışıyorsa eve para getiriyorsa o evlenilecek kız olarak görüyorlar. Erkekler konuşuyor ama hepinizde paralı kız bekliyorsunuz. Bir kız görünce mesleğini soruyorlar anneler. Ya anneler okullara gidip bekar kadın öğretmen bakıyorlarmış ya duyunca şaşırdım. Bu okulda bekar öğretmen varmı diye soruyorlarmış.
kadınların paralı erkek, yakışıklı erkek istediklerini söylüyorsunuz ama sizde hem evde hem dışarda çalışacak kadın arıyorsunuz


emirhan uysal
Elbette evlenmek çok güzeldir.Çünkü hem sünnettir hem de günahlardan haramdan uzak tutar.Görücü usulü de olsa iyi biriyle evlenmenizi öneririm.Fakat buna da bir imkan getiremiyor iseniz Allahın elbet bir bildiği vardır.İleride yuvanız yıkılmasın diye bekletiyor yani sonuçtan önce size sebepleri hazırlıyordur.Bilemezsiniz ki belki de sizi imanla daha fazla yoğurucaktır.Allah en iyisini bilir sabredin 🙂


Kayıtsız Üye
Bende 34 yaşında bekarım Allah cümlemize hayırlı kismetler nasip etsin inşAllah Rabbim akıl sağlığımızı muhafaza etsin oda önemli çünkü iyi geceler dostlarım


Kayıtsız Üye
Parasızlıktan evlenemiyorum. Ailemin durumu iyi değil kendimde zar zor yetiniyorum. Geceleri uyuyamiyorum Allah yardım etsin.


Kayıtsız Üye
bu devirin erkekleri fakir tesettürlü bayanları istemiyor.tesettürlülük evlilik için kolaylık değil.heleki eşarbın aker kıyafetin vakko değilse.fakir erkekler istenmiyor olabilir ama fakir kızlarlada kimse uğraşmak istemiyor yük altına girmek istemiyor erkekler.


Kayıtsız Üye
tabii öyle olacak arkadaşım. erkekler de artık eski nesil değil. siz bayanların aşırı yüksek ve egolu tavırları, davranışları istekleri vs. onları da etkiledi ve değiştirdi. doğal olarak erkekler de artık “kezban”larla ömrünü heba etmek istemiyor.


Kayıtsız Üye
Açıkçası toplumda sevgililik, flört varken zina almış başını gitmişken insanlar evlenmez zaten. Toplum dejenere olmuş. Halimize yazık.


Harun İshak
Valla 36 yaşında işi ve aşı rahatı yerinde olan bir erkeğim .. Evlilik nasip olmadı şu ana kadar bu zamana kadar evlenemediysem bu saatten sonrada olmaz dedim evlilik hayalleriyle yaşamayı bıraktım .. Boşa ümit beslemiyorum artık ..

Ancak ziyaretçilerin yorumlarını okudum biraz .. 34 yaşında bayan öğretmenim diyen hanımefendiyle kabul ederse tanışmak isterim ..
Ulaşmak isteyen bayanlar olursa sosyal medyadan ismimle bulabilirler ..

Herkesin Allah a emanet ediyorum ..


Kayıtsız Üye
Selamünaleyküm kardeşim durumun baya üzücü ama sen her zaman helalinden işte Allah senin karşına iyi insanlar çıkaracaktır elbet bende nişanlıydım ama ayrıldım demek ki nasip değil mis her zaman hayırlı bir eş istedim ama olmadı belki bundan sonra Allah karşıma hayırlı birisini çıkaracaktır bilemeyiz… sende hayırlı biriyle evlenirsin inşa Allah…

Allah gönlüne göre versin…


Kayıtsız Üye
30 yaşındaki bayanlara evde kalmış diyen arkadaşım sen evde kalmışsın 45 yaşında bir erkeksin 30 yaşında genç bayan seni napsın 30 yaşında evde kalınmıyor bu devirde 15 yaş genç istiyorsun senden birde bu kızın genç görünüğünü varsayalım 22 mesela senden 23 yaş daha genç gösteren bir bayan seni istemez böyle görünen arkadaşlarım var sen 40 yaşındaki bayanlarla görüş bence kaçırmışsın gençleri.


Kayıtsız Üye
Günaydın. Birde bu kızın genç göründüğü nü sayalım demişsin 30 luk kızı 22 etmişsin oh ne güzel bana önerdikleri 31 yaşında ki kızı istemedim oda öğretmendi o beni istemişti . Kız resmen 40 yaşında gözüküyordu. Ben o zaman 38 yaşındaydım . Bunu tanıştirana söyledim. Oda kızın sorunları var dedi. Senin anlayacağın kız 10 yaş büyük gösteriyordu.


Kayıtsız Üye
Ben 29 yasında bir bayanım evlenmek istiyorum evlenemiyorum. Konuştuğum ya da görüştüğüm insanlar bir süre sonra benden soguyup ilgilerini kaybedip terk ediyorlar. Hep terk edildim. Yaşıtlarım çoluk çocuk sahibi oldu ben ?? çok yalnızım çok üzülüyorum. Baba sevgisi görmemiş bir kız olarak sevilme ihtiyacı duyuyorum. Allah herkese hayırlı kısmet nasip etsin hayırlı eş nasip etsin. Zor yalnızlık çok zor…


Kayıtsız Üye
Ya arkadaşlar bırakın bu hikayeleri … paran varmı paran ??? Paran varsa herkes kulun…..

paran yoksa cehenneme kadar yolun….suan ki devir bu. bunun Lamı cimi yok kardeşim bizi bu hale getirenleri Allah bildiği gibi yapsın ..burda istediğiniz kadar atışın tartışın onu bunu suçlayın gerçek bu…. parasız pulsuz adam bu devirde kıvanç Tatlıtuğ da olsa o çok iffetli namuslu güzellik abidesi kızlarımızın. Gözünde. Sıfır dır. hadi eyvAllah


Kayıtsız Üye
Beyler bayanlar
Herkesin kendine göre sebepler zinciri var
Evlilik yaş ortalamasının artması ve boşanma sayılarının çoğalması bu genel bir durum
Açıkçası sistemde bir hata var demek ki
Şunu demek istiyorum;
Ülkemiz özellikle son 100 yılda Sözde çağdaş modern hikayelerine aldandıkca hem aile düzeni Hem de toplum düzeni malum bozulmuş. Kanaat itaat edep vs yerlerde
Her ne taraftan olursan ol ne düşünürsen düşün Cumhuriyet Dönemi ülkemizi islam’dan uzaklaştırmış ve doğal olarak da evlilikler ciddi manada gitgide zedelenmiş
Ve artık insanlar kolay kolay evlenmiyor o veya bu sebepten


Kayıtsız Üye
45 yaşında yaşlı olduğun için evlenmiyorlardır.40 yaşında bayanları 38 yaşındaki bayanları istemiyorsun sen tepiyorsun kısmetlerini eskiden 30lu yaşlardaki bayanı tepmişsin kaderine küs 45li yaşlar genç bayanları cezbetmiyor daha çok beklersin paranla evde kalırsın böyle.sen yaşlandın kendine göre yakın yaştakilere bak öyle bulursun. üzgünüm ama kaçırmaaydın o yaşları dengin yaşındakileri bul benim kız arkadaşımda 42 yaşında 24 yaşındaki erkekleri istiyor 30 yaşından büyükleri beğenmiyor kısmetlerini tepti yaşlı ve çirkinlermiş evlenemezsiiz böyle yaparsanız.


Kayıtsız Üye
hayatta para istemeyen kızlada var benim adaylardan sende çalışacaksın tek maaşla olmaz bu devirde daha kaliteli yaşam istiyorum diyen beyler oldu.benim görüştüğüm beyler türk filmlerindeki gibi hani kızlar zenginlik ister zengin olan beyle evlenirde fakir olan sevdiğide sonradan zengin olur gidip o kızın yüzüne paraları çarpar işte bende onun kız versiyonum öyle bayanlarda var beyler zengin kız bulup yükten kurtulmak istiyorlar umarım br gün bende zengin olup paraları teker teker yüzlerine çarparım.


emirhan uysal
Bu şekilde birbirinize bela okumanız olmaz kardeşlerim.Bu durumlara düşenler için sizin içtenlikle onlar için af dilemeniz ve Allahtan onlar için yardım dilemelisiniz.Bu kötü bir durum ise ki kötü gidin onlara açıklayın derim boş vaatler vermeyin lütfen.Birilerini suçlamadan kendi nefsinizi suçlayın.Para dünyada sadece önünüzdeki leşi açmaya yarar.İslam ise her kapıyı açar.İffetli bir kadın veyahut erkek arıyor iseniz siz ne kadar iffetlisiniz ona bakın öncelikle.
Evlenmek nasip işidir.Bu işte Allah’a güvenmeyen başka hiçbir şeye güvenemez.Burası evlenme mekanı değil burası islam mekanıdır.
Siz nasıl Muhammed (s.a.v) ümmetisiniz bu kadar düşmeyin.


Kayıtsız Üye
Hocam, durumun vahametini siz zaten benden daha çok biliyorsunuzdur. Ama inanın mühendislikte kızlar da öyle. Gördüğüm manzaralar beni öyle durumlara sürüklüyor ve diyorum ki ben böyle hayadızca yaşayan insanlara mı teknoloji üreteceğim?


Kayıtsız Üye
En iyisini bulmaya çalışın beyler. Güzel hanımefendilerden uzak durmanızı tavsiye ediyorum. Çoğu ilgi meraklısı, erkeklerden yeteri kadar ilgi almış ve kibirli durumda oluyorlar. Dinine bağlı çok kız var. Kendi kardeşleriniz, anneniz veya kuzenleriniz.
Hayırlısı!


Kayıtsız Üye
Iki yıl oldu sanirim bu basliga umut dolu bir yorum yazmistim ama hala evlenemedim ve hala umut doluyum, niyeyse 🙂


Kayıtsız Üye
Vah vah vah!!! Son yorumlara bakıyorum da… Toplum olarak topluca sapıtmış, bildiğin yoldan çıkmışız! Erkekler erkeklikten, kadınlar kadınlıktan çıkmış resmen. Bence bu işin sonu suriye’ nin yaşadığı gibi sağlam bir bela, sıkı bir musibet. Bana öyle geliyor ki bu halimizle de adım adım oraya doğru gidiyoruz ve bu azgınlık sebebi ile de bunu fazlasıyla haketmiş durumdayız!


Kayıtsız Üye
herkes aynı değildir kızlar yada erkeklerin hepsi şöyle böyle deyip iftira atmış yalan söylemiş oluyorsunuz.herkes kendi bakış açısından bakıp kendini bir şekilde haklı görüyor.genelleme yapıyor çünkü kendini hep haklı çıkaracak.herkes suçlu bir tek kendi suçsuz gözüyle bakıyor hayata cenneti bir tek ben hakediyorum bu dünyada bir tek ben iyiyim hep ben haklıyım diyor.


Kayıtsız Üye
selamlar, görücü usulü gelenden hayır çıkmıyor arkadaş, en azından benimkiler öyle geçen talip varmış annesi , baabsı öğretmen çocuk ne iş yapıyor diyoruz ses yok ? herlande annesi bakacak bize ne saçma. oğlanın ne iş yaptığı önemli. bu zaten kuraldır oğlumuzun mesleği şu, durumu bu vs anlamyrm. insanlar tongaya getirebilirz diye düşünüyo herahelde 😀


Kayıtsız Üye
Bayramda daha da bi zor herkes çoluk çocuğa karışmış ben nelerle uğraşıyorum diye üzülüyor insan o yok bu yok sadece sıkıntılı bir hayat ile uğraşmak var yoklukta kötü insanın hiçbir amacı gayesi olmuyor her yönden fakiriz bayramda da garibiz bize ne zaman Bayram olacak şu dünyada


Kayıtsız Üye
he bide şu var. babasının kendi şirketi vardır, beraber çalışyolardır filan ona bişey demem. ama gerisi hikaye. çalışcak adam babası zengin de olsa çalışır yani , bu böyle . herşey para demek değil, kenndini ortaya koyacak bi işi olmalı. adı üstünde erkek. toplum içinde,tanınan,sevilen olmalı.


Kayıtsız Üye
İstanbulda kamuda 35 yaşında bekar memurum.Yaşı benden küçük bir bayanla evlenmek istiyorum.Niyeti olan varsa irtibata geçeriz yüz yüze oturur konuşuruz.Malum sanal alemde kimse kimseye haklı olarak güvenemiyor.Sonrası iki taraf içinde hayırlısı olsun.Sonucunda olur veya olmaz.Önemli olan evlenmeye niyetli olan iki tarafı bir araya getirebilecek bir mekanizmanın varlığı.Bizde o eksik.


Kayıtsız Üye
İyi geceler. Memurum evlenmek istiyorum. Ama bayanların sürekli bir şeyleri emrivâki istemesinden bıkmıştım. Ve evlilikten soğumuştum. Ve bayanların triplerinden sıkılmıştım. Bu hafta farklı bir bayan ile tanıştım. Kız çok güzel ve alçakgönüllü. Sen den ne isteyeceğim. Memursun ve evin var. Yani kira ödemeyeceğiz. Bu benim için kâfi dedi. Sadece ileride araba alırsan iyi olur dedi. Şâşırdım. Öncekiler evi sat bizim oradan alacaksın Ve hemen araba isterim dedi.. Bakalım böyle giderse bu iş evlilikle sonlanacak. zaman gösterecek. Hayırlısı olsun.


Kayıtsız Üye
selamlar benimtalip belli oldu işçiymiş, 3.5-4 lira alıyormuş. hala aracı kadın diyor annesi babası öğretmen,gülermisin , ağlarmısn. istanbul gbi bi yerde bu parayla kira mı verirsin, geçinirmsn artık siz düşünün. herhalde ailesine güveniyr destek olur diyee.. ee onlarda ölünce belediye bakar artık, ne diyebilirimki. birde arayan bayan bizim durumumuzu gayette iyi biliyor halbuki. kaç kere aradı,ısrar etti anlatamam. Allah gönle göre, herşeyin hayırlısını versin.


edward160
S.aleykum. Dün gece rüyamda sevdiğim kızın küçüklüğünü 1 buçuk 2 yaşındaki halini görüyordum. Annem odaya giriyordu kucağında bir çocuk var. Ben de yanağına dokunuyodum yerim seni ne kadar da tatlı diyordum gözleri çok güzledi zeytin gibiydi. Annem de kim bu biliyo musun? diye soruyordu bana. Ben de bir an öyle dikkatlice bakınca bu benim sevdiğim kız değil mi diyodum o da ta kendisi diyodu. Değişik bir rüyaydı ama güzeldi. Çok merak ettim böyle bir rüyanın tabiri nasıl yorumlanır acaba?


Kayıtsız Üye
İyi akşamlar. Ben memurum evim var. 4.500 TL ye yakın maaş alıyorum ve kira gelirlerimle elime yaklaşık 8.000 TL geçiyor. Ama yine de bazıları küçümsüyor. Bazen de diyorum. Sen benim gelirimi küçümsüyorsun da bayan olarak senin ne özelliğin var. Neden seni alayım. Bayana red cevabı verince şok olduğunu söyledi. Niye bu bayanlarda bu özgüven var. Anlamıyorum Kıza red cevabı verince beni hemen telefonda engellemiş. Zaten seni redddtim. Neden tekrar arayım ki. Sonra kendisi bir konu hakkında beni aradı. Konuştuk ve ilişki bitirildi


Kayıtsız Üye
8 bin tele size çok gbi geliyor anlaşılan 🙂 şu ülke standartlarına göre iyi olabilir ama. o kira vs herhangi bi geliriniz kesildiğindeki garantisi yok. geri kalan para sizin istda yaşmanıza yetmez. he kendisinde o kadarda olmayan küçümsüyor ona lafım yok. ama sizin bahsettiğinz paranın üstünde gelir giren evler var ve doğal olarak güzel,eğitimli ve 8 binin üstü aile geliri olan bir bayanın memuru beğenmesini beklemeyin lütfen,gülünç oluyorsunz çünkü..


Kayıtsız Üye
Kardeşlerim hayırlıysıyla hepiniz hayırlı ve iyi insanlarla güzel bir yuva kurarsınız. Üzülmeyin hayatta daha büyük sıkıntılar var. Biri size evde kaldığınızı ima eder ya da aşağılayıcı bi sözle kırar ötekileştirrse ona Allahın taktirine sual ettiğini ve öte dünyada hoş karşılanmayacağını hatırlatınız. Rabbim her birinizin kısmetini en güzel şekilde ve doğru zamanda başınıza getirecektir. Allah Sabır edenle beraberdir. 🙂

ismim Gül bu foruma üye değilim.


Kayıtsız Üye
selamlar olsunn, çok bişey istemiyoruz çevremdeki arkadaşlarımın eşleri hep kariyerli…
mimar,mühendis,dr falan fişman iş adamı da var tabii. bitanecikte ben istiyorum. gelirimiz 10 bin üstü lütfen. gelir umarım…

 


Kayıtsız Üye
mrblar bence yakışıklı erkekler aldatır diye bişey yok. o kişilik meselesi. tipsizde yapıyor tövbe estağfurullah. hani o zamanda diyorsunki yakışıklı,zengin yapıyor. peki çirkin demek istemiyorum Allah yaratmış sonunda tipsiz,fakir neyine güvenip yapıyor. iç önemli. karaktersiz olunca… demem o ki şans bu işler hepsine sahip olup yapmayan, tam tersi olup yapan bi dünya insan var etrafta. ayrıyetten güzel kızlarında birkaç konuştuğu olmuyor. dediğim gibi niyet neyse odur, saygılar efenim.


Kayıtsız Üye
İyi geceler. Arkadaşım spora gidiyor fiziği iyi yakışıklı da yaklaşık her ay 2_3 kız la ilişki yaşıyor. Elit bir sitede oturuyor. Arabada, motor da var. Yeterki istesin hemen çok rahat kız buluyor. Yine yakışıklı başka arkadaşım da elimde şu an 5_6 tane hazır var. Bunlardan biriyle evleneceğim dedi. Sonra birini aldı. Demek istediğim genel konuşuyorum. Yakışıklı erkeğin elinde 10 a yakın kız varken diğerleri 1 bayan bulmakta bile zorlanıyor. Tesadüfen ana kız konuşurken duydum. kız annesine ben güzelim o çoçuk yakışıklı değil ben onunla görüşmem dedi. Anneside sessiz kalarak onaylamış oldu.


Kayıtsız Üye
Uzun zamandır girmiyordum, bir bakayım dedim, pek bir şey değişmemiş gibi buradakilerin hayatından. Burada yalandan teselli falanda vermenin anlamı yok. Tek çare alışmak. Alışırsanız, en azından mutlu bir şekilde yaşarsınız bence buda önemli birşey. Yok yere canınızı sıkmayın arkadaşlar. Evlilik bazıları için bakaldan ekmek almak kadar basit bazıları için ise çıkmaz sokakta bile karşına çıkmayacak şekilde. Ne yaparsın hayat işte.
Sağlıcakla kalın.


Kayıtsız Üye
Bende 26 yaşında bir beyim isim gücüm yerinde çok şükür yakışıklı biriyimde kalbi temiz Allah korkusu olan birisi çıkarsa karşıma bende evlenmek istiyorum Ben de 25 yaşındayım tanışmak istersen ve hala evlenmediysen 🙂


Kayıtsız Üye
Senin istediğin olmuyorsa seni isteyenle evlen şans ver diyorsunuz da ben nasıl isteyeyim istemediğim bir adamla hayat geçer mi zehir olur sevemiyorum aynı yastığa nasıl baş koyayım istemediğim kişiye tahammül edemem ki ben çok istemeyince nasıl evlilik gerçekleşmek ki çok istemeden evlilik kararı olmaz sevgi olmadan mantıkta olmaz sevmeyince mantiğada uymaz


Kayıtsız Üye
aynı durumu bende yaşıyorum28 yaşındayım ben kimse almaz hep diyorum yalnızlıktan ağlıyorum çünkü beni kimse sevmiyor bakmıyor buda benim biraz zoruma gidiyor dinin İslam’ın bişe olacaksa seni bulur sabret diyorlar


Kayıtsız Üye
34 ünde bayanlar evde kaldı diyorlar hayallerin yıkılması bir genç kız içın büyük yıkım bence hayatında hıç birşeyin olmaması yolunda gitmemesi sevilmemek çok kötü bir duygu istediğinin olmamasi zavallı olmak çok kötü bir duygu herkesin eşi çocuğu işi parası evleri arabaları dostları arkadaşları sevdikleri varken yalnız olmak senin elle tutulur birşeyin olmaması çok kötü bir duygu


Yolcu Adem
Ben de evlenmek istiyorum ama nasip olmadı.Burada bir sürü erkek ve kadın var evlenmek isteyen,kimileri umudunu kaybetmekten bahsediyor ozaman neden birbirinizi tanımaya uğraşmıyorsunuz.Bende evlenmek istiyorum inşAllah,25 yaşında bir erkeğim,çalışıyorum,akli ve fiziksel bir problemim yok.Matematik ve fizikle uğraşmayı seviyorum,ruh biliminde araştırma yapmayı seviyorum.Kahve ve kitap ikilisine aşığım.Sakin bir hayatım var.


Kayıtsız Üye
Günaydın. Evlilik olmamasının bir sebebi de ekonomi bizim servise genç memurlar geldi. Şefimiz siz memurlarla evlenin yoksa İstanbul da geçinemezsiniz dedi. Onlar da başıyla onayladılar. Gerçekten bu erkek memurlar çalışmayan bayanla evlenirse aldıkları maaş yetmeyebilir.


Kayıtsız Üye
Şu hayat yüzüme gülmedi fareli küflü evde çürüdüm para sıkıntısı hayat boyu peşimi bırakmadı hastalık desen en kötüleri bizi buluyor para desen zaten yok iş veren yok maddi manevi destek veren doğru düzgün yok akıl veren inciten çok kim evlenirki zaten benle


essin.gr
Ben 25 yaşımdayım hala bir kişi bile istemeye görüşmeye gelmedi güzel değilim bir de en büyük etken bu sanırım. Üniversite bitti artık atanıp çalışmayı düşünüyorum
Ailem desem hep kavga gürültü evlenip onlar gibi olmakta istemiyorum insan sevilmek sevmek istiyor üzülüyor ama ümitsiz olmayayım diyorum belki biri çıkar karşıma iyi bir ailem olur diyorum Allahtan ümit kesilmez.
Rabbim herkese hayırlı evlilikler nasip etsin

 

Bu kategoride yer alan Yaşım geçti evlenemedim başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Bir Yorum Yazın.


Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim Sitemap Sitemap2 Sitemap3

Yaşım geldi geçiyor ama evlenemiyorum Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İman, Mezhep, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Tecvid, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.