Kapanmak istiyorum ama... 5 üzerinden 4.50 | Toplam : 6 kişi
 1. 1
  avukat Üye
  avukat
  Üye

  Üye No: 90801
  Mesaj Sayısı: 2
  Tecrübe Puanı: 1

  Kapanmak istiyorum ama...


  Öncelikle herkese selamlar siteye yeni üye oldum ve buaralar zihnimi çok meşgul eden kapanma konusunda tecrübelerinizden faydalanmayı umuyorum.
  2 Yıllık evliyim ve küçük bir kızım var.Samimi olmak gerekirse evlenmeden önce kapanmayı hiç düşünmemiştim.Yakın çevremde kapalı olan kendime model alabileceğim hiçbir kimse yoktu fakat evlendikten sonra herşey değişti bu sefer etrafımda açık olan kimse olmamaya başladı.Eşim ve ailesinden kapanma konusunda hiçbir baskı görmedim fakat kapanmamı ne kadar çok istediklerini hep fazlasıyla hissettim.Etrafımda ki herkes kapalı olunca kendimi farklı ve eksik hissetmeye başladım.Kapanmak zorunda hissettim bir dönem.Ama hep ileriye attım,düşüncesinden bile kaçtım.
  Bundan birkaç hafta önce bir takım değişiklikler olmaya başladı bana hem de baya bir değişiklik.İlk defa tam anlamıyla kapanmak istiyorum dedim , o kadar çok istedim ki gözümden yaşlar döküldü.Gittim alışveriş yaptım bir sürü eşarp aldım eve gelip denedim hepsini ve kendimi çok iyi hissettim Buraya kadar herşey çok güzeldi ama hep bir şeyler eksik oldu.Nefsime yenildim hep.Hep engeller yarattım kendime yapıcam ama şöyle olacak, tamam yarın kapanacam ama böyle olacak derken yine uzaklaştım.
  Kafamı kurcalayan iki şey var birincisi babam.O hiçbir zaman isteyerek kapandığıma inanmayacak eşimin zorladığını ve mutsuz olduğumu düşünecek.Annem ağzını aradığında aldığı cevaplar bu yönde maalesef.
  İkincisi kendime güvenim yok etraftaki insanları herzaman çok takmışımdır zaten.Nickimden de anlaşıdığı gibi ben bir avukatım ve güzel bir işim var etrafımda ki insanlar başörtüsüne çok uzak insanlar.Ben normalde tesettür mağazalarından alışveriş yaparım hep tunik ve uzun etek giyerim.Arkadaşlarım kıyafetimi bile eleştiryorlar bir de kapanıp işe gitsem kim bilir neler derler.Çok saçma ve alamsız olduğunun farkındayım ama nefsime yeniliyorum kapanıp işe gitmeyi göze alamıyorum ve erteliyorum. Çok saçma onlara ne ama yapamıyorum işte.Kendi ailem ve etrafımda ki arkadaşlarım çok tepki gösterecekler bunu göğüsleyemiyorum.Tam karar versem bunları düşünmem kimseyi takmam herhalde.Zamana mı ihtiyacım var acaba?
  Namazımı kılıyorum,Kuran-ı Kerim'in mealini özümsemeye çalışıyorum.Tek eksiğim başımı örtmek kılık kıyafetimde değiştireceğim hiçbir şey yok.Çok uzak değilim tesettüre sanki kapalıymışım da başörtümü takmayı unutmuş gibi giyiniyorum.
  Kapandığım zaman en ufacık bir şüphem olmasın,keşkeler olamasın istiyorumım .Keşke kapanmasaydım diyerek zoraki başımı örtmek istemiyorum.Beni kimse zorlamadı kendi kendime soktum aklıma bu düşünceyi o yüzden tamamen kendi isteğimle dönüşü olmadan tam anlamıyla gurur duyarak başımı örtüp sokağa çıkmak istiyorum.
  Sindirerek yavaş yavaş yapmak istiyorum.Bunun için neler yapmalıyım?
  Yaşadıklarım normal mi,sizlerden de böyle şeyler yaşayanlar var mı?
  Bazen çok istiyorum,bazen daha var yapamıycam galiba diyorum?Babamdan ve etrafımdan çekiniyorum.Allah rızası için yardım edin.
  Zaman ayırdığınız için çok teşekkür ederim.Desteğinizi bekliyorum.

  İlgili Yazılar

 2. 2
  @hmet Özel Üye
  @hmet
  Özel Üye

  Üye No: 771
  Mesaj Sayısı: 5,205
  Tecrübe Puanı: 56
  Yer: gölbaşı

  Cevap: Kapanmak istiyorum ama...


  Çok güzel bir karar. Allah sizi kendi yolundan ayırmasın.
  Size tavsiyem kimseye aldırmamanız.
  Çünkü Allah (cc), dini yaşama konusunda kimseye aldırmayıp sadece onu düşünenleri övmüştür.


  Önce evde ama iş yerinde çalışanlarada görünerek kapanın gözleri alışsın daha sonra tamamen kapanın.
  Gerçi ben olsam asla adırmam.
  Ahrette hiçbiri bana yardım etmeyeceğine göre neden onlara aldırayım ki


 3. 3
  Galus Özel Üye
  Galus
  Özel Üye

  Üye No: 13
  Mesaj Sayısı: 2,721
  Tecrübe Puanı: 30
  Yer: Türkiye

  Cevap: Kapanmak istiyorum ama...


  Alıntı
  kapanıp işe gitsem kim bilir neler derler
  maalesef bizim onları ayıplayacağımızyerde onların gözünde kapananlar ayıplanıyor.

  ben yerinize olsam hiçbir şeyi aldırış etmem,kim ne derse desin başkasının sözünede kanmayın,karar sizindir ve umarım bu konuda başarılı olursunuz.
  Ailenizede durumu açıkça izah edersiniz anlayışla karşılayacaklardır inşeallah.
  Allah cc yardımcınız olsun..


 4. Reklam

 5. 4
  Ercan Üye
  Ercan
  Üye

  Üye No: 88468
  Mesaj Sayısı: 1,995
  Tecrübe Puanı: 21
  Yer: Gaziantep

  Cevap: Kapanmak istiyorum ama...


  Alıntı
  kapanıp işe gitsem kim bilir neler derler
  Valla kim ne der bilemem ama, öbür tarafta "niye kapanmadın" derler. 6. 5
  ahsenah Üye
  ahsenah
  Üye

  Üye No: 90695
  Mesaj Sayısı: 84
  Tecrübe Puanı: 1
  Yer: İstanbul...

  Rabbim seni kendi yoluna daha da bağlasın inşallah kardeşim.Kapanmak uzun zaman düşünülcek birşey değil çünkü devamlı erteleniyor,o ne der buna ne cevap veririm diye.o insanlar seni seven düşünen insanlar olsaydı bu şekilde konuşmazlardı.Hukuk bürolarındada zaten çok zor bu düşüncede insan bulmak.O yüzden sen kararını ver ve anında uygula eğer zamana bırakırsan senin için dahada çıkmaz bir hal alır.İnsanlarda zamanla alışırlar.Sen sadece kendinden emin olarak çık insanların karşısına çünkü Rabbimizin emrini yerine getiriyorsun buna kim ne diyebilir,derlersede varsın desinler.Senin düşüncelerin çok doğru.Bende akrabalarımla aynı olayları yaşadığım için seni çok iyi anlayabiliyorum ama inan insan bir zaman sonra gülüp geçiyor boş konuşmalara...


 7. 6
  ravza 2 ALLAH C.C garip bir kulu
  ravza 2
  ALLAH C.C garip bir kulu

  Üye No: 72957
  Mesaj Sayısı: 877
  Tecrübe Puanı: 19

  Ah bu keşkeler daha gencim ileride kapanırımlar olmasa arkadaşımda böyle diyordu ne zaman kapanmayı düşünüyorsun dediğimde ilerde kapanıp bir daha hiç açmayacağım ama oooo ileriyi yaşayamadıki pazartesi günü toprağa verdik ne kadar ilerisi için planları vardı ne emelleri bunu bir düşününüz derim...


 8. 7
  Zilzal Üye
  Zilzal
  Üye

  Üye No: 79599
  Mesaj Sayısı: 42
  Tecrübe Puanı: 1
  Yaş: 42
  Yer: samsun

  sevgili avukat kardeşim bende aynı senin yaşadıklarını yaşıyorum uzun zamandır.bugün yarın diyerek epey zaman geçti. insan nefsine hep yenik düşüyor maalesef.çevrem ailem neder ALLAH İNŞALLAH bizlerede hidayet verir.bende beden eğitimi öğretmeniyim onuda bahane ediyorum hep çevre neder DİYE DÜŞÜNÜYOR İNSAN İSTER İSTEMEZ.ALLAH YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN.birbirimize dua edelim inşallah


 9. 8
  avukat Üye
  avukat
  Üye

  Üye No: 90801
  Mesaj Sayısı: 2
  Tecrübe Puanı: 1

  Alıntı
  sevgili avukat kardeşim bende aynı senin yaşadıklarını yaşıyorum uzun zamandır.bugün yarın diyerek epey zaman geçti. insan nefsine hep yenik düşüyor maalesef.çevrem ailem neder ALLAH İNŞALLAH bizlerede hidayet verir.bende beden eğitimi öğretmeniyim onuda bahane ediyorum hep çevre neder DİYE DÜŞÜNÜYOR İNSAN İSTER İSTEMEZ.ALLAH YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN.birbirimize dua edelim inşallah
  benimle aynı şeyleri yaşayan biriyle karşılaştığıma çok sevindim.ALLAH yardımcımız olsun gelişmeleri paylaşalım.İyi dilekler için teşekkür ederim.


 10. 9
  Zilzal Üye
  Zilzal
  Üye

  Üye No: 79599
  Mesaj Sayısı: 42
  Tecrübe Puanı: 1
  Yaş: 42
  Yer: samsun

  ben evde başımş örtmeye başladım.inşallah devamı gelir.önemli olan dışarısı ama neyapacağız bilmiyorum allahım kurtar bizleri


 11. 10
  EarthQuake® Yolcu
  EarthQuake®
  Yolcu

  Üye No: 64514
  Mesaj Sayısı: 357
  Tecrübe Puanı: 5
  Yaş: 33
  Yer: Ankara

  Hüdayi Yolu diye bir film var, Aziz Mahmud Hüdayi Hz.'ni anlatan. Onun onca makamı mevkiyi bırakıp hidayete erişine, bu yolda çevrenin ayıplamasına yol açacak şeyleri yapıp nefsini yenişine değiniliyor. İzlemenizi tavsiye ederim.

  Evet başlarda birkaç gün size şaşkın gözlerle bakılacaktır, ancak daha sonrasında her şey yine normale dönecektir, kazançlı çıkacak olan sizsiniz. Biraz sabretmeniz öte tarafta "keşke daha önce kapansaydım, kimseye aldırmasaydım" demenizi engeller inşallah. Selametle.


 12. 11
  yeliz ismail Üye
  yeliz ismail
  Üye

  Üye No: 92304
  Mesaj Sayısı: 5
  Tecrübe Puanı: 1
  Yaş: 31

  aynı şeyleri bende yaşadım iki ay önce kuran kursuna başladım bir ay önce kapandım ama iş yerim musade etmedigi için iş yerinde mecburen açıyorum sende yavaş yavaş alıştırabilirsin çevrendekileri seni gercekten etkiliyecekse söyledikleri benim babamda dalga geciyo benimle ama aldırmıyorum benim bildiklerimi sende bilsen böyle konuşmassın diyorum herkes susuyo ahirette ne annenin ne babanın ne arkadaşlarının hiç biri fayda etmıcek amelimiz sahip çıkıcak bizlere ALLAH yardımcın olsun


 13. 12
  Zilzal Üye
  Zilzal
  Üye

  Üye No: 79599
  Mesaj Sayısı: 42
  Tecrübe Puanı: 1
  Yaş: 42
  Yer: samsun

  Allah hepimizden hepinizden razı olsun allahıma şükür bende kapananı 4 gün oldu rabbim isteyen herkese nasip etsin kendimi çooooook özgür hissediyorum


 14. 13
  tekturk Üye
  tekturk
  Üye

  Üye No: 61589
  Mesaj Sayısı: 526
  Tecrübe Puanı: 7
  Yaş: 41
  Yer: Tilburg/Hollanda

  Allah sende razi olur insaAllah , insaAllah yakinlarindakinede ornek olursun


 15. 14
  arzumenet Misafir
  Misafir

  Selamünaleyküm arkadaşım aynen bende 1-1.5 yıldır kapanmak istiyorum ben hiç kimsenin lafına bakmam kapanır çıkarım yani o ne demiş bu ne diyecekmiş dinlemem fakat benim de kapanmamı engelleyen var eşim evet eşim hiç istemiyor kapanmamı daha erkenmiş beni kapalı yanına yakıştırmıyormuş falan filan 2 çocuğum var zorlasam inat etsem kapanıp çıksam diyorum ama aile huzurum kaçacak onuda biliyorum bayramda ne güzel kapanacaktım engelledi beni eşarplarımı bile almıştım namazımı 1 yıldır çok şükür kılıyorum ama kapanırsam içim daha rahat olacak diye düşünüyorum yine senin eşin sana destek dışarısı umrunda olmasın senin mezarına kimse girmeyecek kimse senin adına hesap vermeyecek bence kararını verdiysen hemen kapan ki vazgeçmeyesin Allah yardımcın olsun dualarımız seninle ben ne yapayım?????


+ Yorum Gönder
Git 12 Son