Sözde Tesettür 5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi
 1. 1
  sefagedik (Cezalı)
  sefagedik
  (Cezalı)

  Üye No: 110828
  Mesaj Sayısı: 16
  Tecrübe Puanı: 0

  Sözde Tesettür


  Tesettür sadece başı kapatmak olarak algılanmaması gerekirdi. Sadece kafayı kapatmak değildi. Tüm herşeye bir perde çekmekti tesettür. Saç telleriydi elbette ama sadece saç telleri değildi. Saçı kapatıp makyaj değildi olay. Çok farklıydı çok farklı anlaşıldı.

  Allahın ayetiydi o örtü ancak o örtünün altında ki beyin de kapanmalıydı. Sadece görünüş olarak değildi kalp olaraktı zihin olaraktı tesettür. Kapandık ancak akıllarımızı kaybettik. Tesettür sadeleşmek demekti saçı kapatıp topuklu ayakkabı giymek değildi. Yada çarşaf giyip bunu fotoğraflayıp sosyalleştirmek değildi. Tesettür Hz. Faymaydı. Hz. Haticeydi Hz. Rabiaydı Hz. Meryemdi. Onlar ki erkekler değmesin diye duvar diplerinden yürüye yürüye omuzları aşınmıştı.

  Örtülü örtüsüzlerdi onlar. Tamamen tesettüre bürünen bir insan bir haram kişiyle konuştuğunda ne anlamı kalır ki. Bir koltukta iki karpuz olmaz. Tesettür varsa onun ağırlığını taşımalısın. Tamamen hayatının her anında yaşamalısın tesettürü. Sadece kadınlara değil sözümüz. Gözleridir erin tesettürü. Bakmaz. Görmez. İşitmez. Ahir zamanın evliyası başı önde yürüyen gençtir der Mahmud Efendi Hazretleri (K.S)

  İlgili Yazılar

+ Yorum Gönder