İslamda pantolon giymek 5 üzerinden 5.00 | Toplam : 5 kişi
 1. 43
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Yorum: İslamda pantolon giymek


  Her şeyden önce siz kadın olarak eşinizin dediklerini yapmakla mükellefsiniz.
  Dedikleri şeyler günaha,küfre ve sirke girmiyorsa yapmak zorundasınız.
  Eğer giyme diyorsa giymeyeceksiniz.
  Şu an karışmıyor ise sorun yok.
  Yemin de onun yemini...
  Sizi bağlamaz


 2. 44
  Nastya95 Üye
  Nastya95
  Üye

  Üye No: 120671
  Mesaj Sayısı: 2
  Tecrübe Puanı: 1

  Yorum: İslamda pantolon giymek


  eşim kefaret verirse pantolon giymemde sakınca olur mu?bu arada moskovada yaşıyoruz

  ben pantolonu uzun gömlekle giyerim. kocam kefaretini verirse acaba günah benden geder mi


 3. 45
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Yorum: İslamda pantolon giymek


  Konuşmaları okumadın konuyu açana hitaben: pantolon eski Türklerin bulduğu bir kıyafet. Kadınıyla erkeği ile bizim toplum giyerdi. Çünkü kadında ata biniyor erkek de.

  1.Erkek kıyafeti olduğunu nereden çıkarmışlar? Önce bunu cevaplasınlar.
  2. Eteği eskiden Roma'da askerler giyerdi. O zaman etek erkek kıyafeti, istediğiniz gibi giyin sıkıntı yok.

  İşin mantığı kadının erkeğe erkeğin kadına benzememesi.

  3. Kadın pantolon giyince onu erkek mi sanıyorsunuz? buna da bir cevap verin.

  Kadının giyimiyle ilgili vücut hatlarını belli etmeyecek şeyler giymesi gerekiyor. Bunu da geçtim kendine kıyafetle baktırmayacak. Kusura bakmayın da gözlerini bile kapatarak çarşaf giyen eldiven takan kadına bile bakarlar. Aşırıya kaçıyor çünkü. Aynı şekilde şık giynen türbanlıya da. Kıyafeti bol ama dikkat çekiyor.

  4 Şimdi örtünmenin gayesi nedir, onu düşünün bakalım?


  Ötrünen kadın kendini korur mantığıyla giden arkadaşlara hitaben: Geçen yıl barka giyen bir kadın Pakistan'da tecavüze uğruyor. Afganıstan'da kapalı bir genç kız tecavüz edilip öldürülüyor. Hiçbir yerini göstermeyen bu kadınlar erkeği nasıl tahrik etmiş olabilir?


 4. Reklam

 5. 46
  hüküm ALLAHIN Üye
  hüküm ALLAHIN
  Üye

  Üye No: 120403
  Mesaj Sayısı: 40
  Tecrübe Puanı: 1

  Yorum: Sıkıntı


  Kimin ne giyeceğine yorum yapmak haddimiz değil ama neden bir bayanın pantolon giymeyi kendine bir meziyet edindiğini anlamıyorum. tesettürü şimdiki müslüman kızlar başörtmeden ibaret saydıkları için başını örttüysen sorun yok modundalar. o boyalar makyajlar boylarına eşit giydikleri topuklular. Ne oluyor anlamadım tesettür demek bir bayanın özellikle bilmesi gerek. senin cazibenin karşı cinsi etkilememesidir. bir nevi görünmez olucaksın kardeşim bu kadar basit ve net. peki durum böylemi tam tersi bütün cazibelerini gözümüzün içine içine sokup bana bakan yokmu bak bana diye geziyorlar. Bir toplumu bozmak istiyorsan kadını boz yeter gelen nesil komple bozulur...


 6. 47
  Omer Faruk Üye
  Omer Faruk
  Üye

  Üye No: 115673
  Mesaj Sayısı: 1,723
  Tecrübe Puanı: 18

  Güzel kardeşim

  Alıntı
  bir nevi görünmez olucaksın kardeşim bu kadar basit ve net.
  Alıntı
  Allah'ın ayetleri açık:
  "(Ey Peygamber!) Mü'min erkeklere söyle: Gözlerini (kendilerine helal olmayan kadınlara ve avret yerlerine bakmaktan) sakınsınlar ve (zinâ, eşcinsellik ve avret yerlerini göstermek gibi Allah'ın haram kıldığı şeylerden) ırzlarını korusunlar. Bu onlar için daha temiz bir davranıştır. Şüphesiz Allah, onların yapmakta olduklarından haberdârdır." (Nur Sûresi: 30).

  "Mümin kadınlara da bakışlarını kısmalarını ve edep yerlerini günahtan korumalarını söyle! Yine söyle ki mecburen görünen kısımları müstesna olmak üzere, zinetlerini teşhir etmesinler. Başörtülerini yakalarının üzerini kapatacak şekilde örtsünler. Zinet takılan yerlerini kocaları, babaları, kocalarının babaları, oğulları, üvey oğulları, erkek kardeşleri, erkek kardeşlerinin oğulları, kız kardeşlerinin oğulları, mümin kadınlar, ellerinin altında bulunanlar (köleler), erkeklikten kesilip kadınlara ihtiyaç duymayan hizmetçileri veya henüz kadınların mahrem yerlerini anlamayan çocukları dışında kimseye göstermesinler. Saklı zinetlerine dikkat çekmek için, ayaklarını da vurmasınlar. Ey müminler! Hepiniz toptan Allah’a tövbe ediniz ki felaha eresiniz." (Nur, 24/31)
  Ne kadın ortadan yokolacak ne de erkek dönüp bakacak. Allah kadına tesettürü yok olması için değil VAROLMASI için emretmiştir. Bu ayet sınırlarına uyan erkek kadının açıklığını bahane edemez, bu ayet sınırlarına uymayan kadın da erkeğin zina günahına ortaklığından kurtulumaz.

  Sonuç olarak; Müslüman erkek bakmayacak, müslüman kadın da tesettür sınırlarına uyarak Allah'ın yasakladıklarını HARAM olan erkeğe göstermeden toplumun içindeki yerini alacak. Camiisine gidecek, pazarına gidecek, okuluna gidecek hasılı Rasulullah (A.S)ın döneminde olduğu gibi hayatın içinde olacak.

  Bu iki ayetle amel eden müslüman kadın ve erkeğe Allah rahmet etsin.


+ Yorum Gönder
Git İlk 34