Anasayfa
8 Mayıs 2021, 5:49
Cenaze
Yönetici

Cenazeyi yıkarken kıbleye karşı yan yatırarak mı yıkamak gerekir?

Cenazeyi yıkarken kıbleye karşı yan yatırarak mı yıkamak gerekir?

Fetva Meclisi
Soru: Cenazeyi yıkarken kıbleye karşı yan yatırarak mı yıkamak gerekir?

Cevap: Cenaze, göbek ile diz arası örtülü olarak, sırt üstü veya kolay olan şekilde yatırılır. Kıbleye karşı yatırmak sünnettir.

Okudunuz mu?  Cenaze namazı nasıl kılınır? Maddeler halinde kısaca

Yorum: Cenazeyi yıkarken kıbleye karşı yan yatırarak mı yıkamak gerekir?

ATİE
cenaze yıkama işlemi islami kurallara göre olmalı ve cenazeye diri muamelesi yapılmalı inciltmemeli ve mahremiyetine dikkat edilmelidir ve sağ tarafa yatırılmalıdır

Bu kategoride yer alan Cenazede okunan duayı bilmeyen kimsenin ne yapaması gerekir? başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.
Ξ Bir cevap yazın

Ders Kitabı Cevapları TIKLA! Ders Kitabı TIKLA! Sınıf Ders Kitabı Cevapları TIKLA! Akrostiş Şiir
Forum Duası Copyright © 2007-2023
Gizlilik Politikası İletişim

Cenazeyi yıkarken kıbleye karşı yan yatırarak mı yıkamak gerekir? Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, İmanın şartları, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İbadet, İman, Mezhep, Hanefi, Şafii, Maliki, Hambeli, İslamın Şartları, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Arapça, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Evlilik, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Günah, Helal, Haram, Tecvid, Yemin, Sadaka, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.