Anasayfa
8 Mayıs 2021, 8:43
missa94
Abone

Camiye giderken yanımızda seccade götürmemiz lazım mı

Camiye giderken yanımızda seccade götürmemiz lazım mı

Kayıtsız Üye
Selamun Aleyküm

Namaz kılmaya yeni başladım Allah nasip ederse cuma namazını camide kılmak istiyorum. Camiye giderken yanımızda seccade götürmemiz lazım mı ? Cami dolduğunda avluda veya dışarda kılmamız gerekirse nasıl yapcaz ?


Cevap: Cuma Namazı Hakkında

Galus
ve aleykumusselam ve rahmetullah.
böyle bir durumda altınıza temiz bir hırka örtü yada seccade götürebiliyorsanız götürün bir sakıncası yoktur,baktınız altınıza koyacak bir şey yok gömleğinizi dahi çıkarıp serebilir daha sonra namaza durabilirisiniz.
not : eğer dolma riski olan cami varsa yada yoksa dahi acil işiniz yoksa camiye erken gitmeye bakın hem sevap bakımındanda daha faziletlidir.

Bu kategoride yer alan Cennet Ne Zaman Yaratıldı? Hz. Adem Cennete mi Yaratıldı? başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.
Ξ Bir cevap yazın

Ders Kitabı Cevapları TIKLA! Ders Kitabı TIKLA! Sınıf Ders Kitabı Cevapları
Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim

Camiye giderken yanımızda seccade götürmemiz lazım mı Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, İmanın şartları, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İbadet, İman, Mezhep, Hanefi, Şafii, Maliki, Hambeli, İslamın Şartları, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Arapça, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Evlilik, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Günah, Helal, Haram, Tecvid, Yemin, Sadaka, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.