Anasayfa
1 Ekim 2023, 3:22
sizden91
Abone

Gayrimüslimlerle arkadaş olmak

Gayrimüslimlerle arkadaş olmak

BurakDündar
Gayrimüslimlerle arkadaş olmak caiz midir ?


Cevap: Gayrimüslimlerle arkadaş olmak

Darusselam
Gayrimüslimlerle arkadaş olmak caiz midir ?

"Ey iman edenler! Yahudileri ve Hıristiyanları dostlar edinmeyin. Onların bazısı, bazısının dostlarıdırlar. İçinizden kim onları dost edinirse şüphe yok ki, o da onlardandır. Muhakkak ki Allah o zalimleri hidayete, doğru yola iletmez." (Mâide Sûresi, 5:51)


Cevap: Gayrimüslimlerle arkadaş olmak

Kayıtsız Üye
Selamunaleyküm,

Okudunuz mu?  Diyelimki Cunup'uz abdest alamıyoruz gusul abdesti alana kadar normal abdestle dursak olurmu?

bende yurtdisinda yasadigim için var gayrimüslim arkadaşlarım. Ister istemez ama çok baglanti vs. alakali olmamaya calisiyorum.
Gayrimüslimlerdeki problem.. onlarin gafleti size gecebilir. Bu durumda Ibadetten zevk almak, veya manevi zarar görünülebilir. En iyisi uzak durup pek alakali olmamak.. 🙂


Gayrimüslimle Arkadaş Olmak

Kayıtsız Üye
Karşı cinsle arkadaş olmanın haram olduğunu biliyorum, peki bu karşı cins bir de müslüman değilse onunla arkadaş olmamaızdan dolayı dinden çıkmış mı oluyoruz?

Okudunuz mu?  Telealbedru ilahisinin arapça yazılışını istiyorum

arifselim
Bu durumdan dolayı dinden çıkılmaz ama belki başka günahlara bir çok açık kapılar açılmış olur. Sen Allah’ın sınırlarını koru ki Allah’da seni her iki dünyada korusun.

Bu kategoride yer alan Namazın kabul olmadığı durumlar başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.
Ξ Bir cevap yazın

Ders Kitabı Cevapları TIKLA! Ders Kitabı TIKLA! Sınıf Ders Kitabı Cevapları TIKLA! Akrostiş Şiir
Forum Duası Copyright © 2007-2023
Gizlilik Politikası İletişim

Gayrimüslimlerle arkadaş olmak Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, İmanın şartları, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İbadet, İman, Mezhep, Hanefi, Şafii, Maliki, Hambeli, İslamın Şartları, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Arapça, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Evlilik, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Günah, Helal, Haram, Tecvid, Yemin, Sadaka, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.