Anasayfa
8 Mayıs 2021, 23:03
missa01
Abone

Namaz Çeşitleri neden farklı? Neden Salli Barik okunur

Kayıtsız Üye
Selamun aleyküm mumsema Sabah Öğlen ve Akşamın sünnetinde 2.rekatında oturup sadece ettahiyatü okunurken neden İkindi ve Yatsının Sünnetinin 2.rekatında oturup hem ettahiyatü hemde salli barikler okunur?

Okudunuz mu?  Sünen Nedir? Sünen Ne Demek?

Cevap: Namaz Çeşitleri neden farklı? Neden Salli Barik okunur

musab
Müekked sünnet namazlarda ilk oturuşlarda sadece tahiyyat okunur,gayri müekked olan sünnet namazlarda ise ilk oturuşta salli-barik de okunur.


Yorum: Namaz Çeşitleri neden farklı? Neden Salli Barik okunur

Kayıtsız Üye
ikindi namazında ikinci rekatta ettehiyyatudan sonra salli ve barik okunmazsa namaz bozulur mu

Okudunuz mu?  Salatı tefriciye kaç günde okunmalı

Yorum: Namaz Çeşitleri neden farklı? Neden Salli Barik okunur

ACİLSERVİS
Farz namazlarda ikinci rekatta yani ilk oturuşta zaten salli barik okunmaz. Dördüncü rekatta yani ikinci oturuşta okunur. Orada da okumazsan namazın bozulmaz. Namaz ancak yapılmazı farz olan bir durumu terk ettiğinde bozulur.

Bu kategoride yer alan İnsanları kıskanıyorum başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.
Ξ Bir cevap yazın

Ders Kitabı Cevapları TIKLA! Ders Kitabı TIKLA! Sınıf Ders Kitabı Cevapları
Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim

Namaz Çeşitleri neden farklı? Neden Salli Barik okunur Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, İmanın şartları, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İbadet, İman, Mezhep, Hanefi, Şafii, Maliki, Hambeli, İslamın Şartları, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Arapça, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Evlilik, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Günah, Helal, Haram, Tecvid, Yemin, Sadaka, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.