Anasayfa
25 Aralık 2023, 8:48
admin
Yönetici

İstiharede ne görmek hayırlıdır?

İstiharede ne görmek hayırlıdır?

Y.aydin
İSTİHARE RUYALARİ

1. gun: b blok terasi karotla suzgec deliklerinin acilmasi ( ortam gri) a1 blok ile ilgili tesisat imalat. ( gercek hayatta olumsuz giden imalat rüyamda olumluydu)

2. gun:

3. gun

4. gün otobüs kuyruğunda gördüm seni çok uzun bir otobüs bordo renk, üniversiteye gidiyosun. beni görüyon ama yine herzamamki gibi elimi tutamıyon. sonra ilerleyen saatlerde otobüs boşalınca senin yanına geliyom. sanırım kapsonlu kırmızı poların var. sonra şenle kardeşini bir koridorda gördüm istunizde bemneyaz bir elbise var. ve sanırım sınıftayız ve yan yanayız. sonra ben bir devrimci mahallesinde oturuyorum ahmet kaya hapistenmo çıkıyorne benim ebimi kiralıyorlar ve yarı dükkan şeklinde yapmak istiyorlar. ahmet kaya geliyor tanışıyoz ve çıkıyor. ben adamın evinde otururken polis gizlice iceei giriyor ve beni görünce korkuyor.
daha sonra bir ayakkabı mazasındayım ayakkabılara bakıyorum gri parlak relli ayakkabılar var metalik sonra mor renk mağazada bir kutu var öyle boş boş duruyor kapağı açık eşyalara bakıyom şaşırıyom benim eşyalarım pantolon homlek felan var ama giymediklerim mavi dar kot ve sarı tişoet felan. sonra annemlerdeyim sanırım bizim eski vitrinin içinde annem güzel bir müzik seti almış siyahlı kırmızılı ama hoparlörleri yok abime aldığını söyliyor. ssonra yeğenim geliyor nadide konişmadığım barışmıa gibiyiz ama yüzünde ben vaar ve tüylü siyahlli beyazlı tüyler var ve onları çekmişim. bana gülüyor. televizyonda bişey izlemek istiyor ve yeşil renk görüyorum televizyonda sanırım maç izliyor.harry pother i bile gördüm rüyamda nasıl ve ne şekilde hatırlamıyom ama.

5. arkadaşımm tanju suyun kıyısında oturuyordu onun kenarından büyük gemiler geçiyordi kırmızı siyahlı en sonuncusunda arkadaşımın üzeinden gexti ama bir şeyi yok gibiydi gözü kaymıştı sadece

6.-

7. köy evi gibi biyerdeyim ailem yolda benim olduğum yere geliyor bizim eski reno sprig le.
üçüncü rüya ben ubeydullah ve naci beyle oturmuşuz sohbet ediyoruz. nacibey kaldığı evin aşamşörünün çok kötü tasarlandığından bahsediyor. sözde ünlü bir müteahit yatığını söylüyor.

8. beyaz bir gecekondu gibi biyerin önündeyim. bir çay bahçesindeyim tahta masa larda oturuyorum ortam kalabalık ve hava karanlık bir kadim bir adamın masasına çarpıyor be masa sallanıp adamın çayını deviriyor adam kadına kadın adama bağırıyor sonra birbirlerinde özür diliyorlar önümde tabakta fındık var ve ağaçlardan hep böcek duaüyor üstümüze.
seninle gazi osman paşadayız hava karanlık çok geç bırsaat durgun görünüyorsun eve gitmek için otobua bekliyoruz ama beklediğimiz otobüs gelmiyor bir türlü ve beşiktaşa giden otobüse biniyoruz. yanlış yöne gittiğimizi ve bizim eve gitmediğini söylüyorum. sende nereye gidiyor diyorsun. oturuyoruz.

9. gün: rüyamda eski evimizin inşaat katındaydım ve biir odasında elim kadar büyüklüğünde kırmızı bir akrep vardı. onu yakalamak içi ip yadA tel gibi bişey aradım teli buldum ipide buldum ama almadım ve uyandım.t ekrar yattım Eski sevgilimi gördüm yanın da başka bıkız arkadaşım vardı benim sevgilimle olan resmimi görmüş onu sordu bana gülerek bende güldüm ve uyandım.

Okudunuz mu?  Rüyada mekkeye gitmek

arifselim
Bu rüyaları istihare için kim kimin için yapmış neden ve ne için yapmış belli değil. İstiharede ilk bir işaret alındı mı artık istihareye devam edilmez. Ve mutlaka istihareye herkesin kendi için yapması gerekir. Bu anlatımların içinde başkasının sana yazdığı anlaşılıyor. Bu şekilde maalesef yorum yapamam. Eğer sen istihareyi kendin için yapmamışsan yeniden ve sen kendin için yapmalısın.


Kayıtsız Üye
Hocam ben rüyamda bir erkek bebek gördüm guluyodu ve ustundeki kıyafetleri makasla kesiyodum.sonra bir arkadaşım beni biyere götürdü 2 tane büyük ağacın altı mısır taneleriyle doluydu.ben bir erkek bebeğim olsun istiyorum o niyetle yatmıştım.sizce bunun anlamı nedir.


arifselim
Bebeğim olsun diye istihare yapılmaz bu yanlıştır yani öyle bir şey yoktur. İstihare yapmanın amacı çok daha başkadır. Rüyan hayırla yorumlanır. Sevinmeye ve bereketli günler görme anlamındadır. En doğrusunu Allah bilir.


Kayıtsız Üye
Merhaba hocam istihare namazı için ablam benim için yatmış ve ruyda benim bir sürü beyaz ordeklere baktığımı görmüş ve benim için sevdiği kızi dilemiş rüyamin yorumu nedir hocam tskler


arifselim
Merhaba kardeşim. İstihareyi senin kendin için yapman gerekir ve sünnette öyledir. Bu görülen rüya ise hayırlıdır ve olumludur. Dileklerinin gerçekleşmesine ve istikbalinin açık olması manasında yorumlanır. En doğrusunu Allah bilir.

istihare hayırlı rüya görmek

Kayıtsız Üye
Selamünaleyküm Ben istihareye yattım bir kişi var benim için hayırlı mı değil mi diye rüyamda ahırda yemek pişirdiğimi ve bir tepsi yanımda batırık olduğunu gördüm ve beyaz pöşetlerde beyaz kuru fasulye gördüm şimdi benim rüyam hayırlı mı değil mi anlayamadım


arifselim
Aleykum selam. Ahır zaten bolluk ve bereket anlamındadır. Yemek pişirmek ve kuru fasulye görmek de hayırlı olarak yorumlanır. İstihare rüyası açısından olumlu ve güzel bir rüyadır.


Denişik
Merhaba hocam.. Ben Allah rızası için evlilik yapabilmek maksadyla görüştüğüm biri için bir arkadaşımdan istihareye yatmasını istedim. Rüyasında uçsuz bucaksız yemyeşil bir bahçe ama bahçenin içerisinde de siyah lekeler görmüş hatta siyah lekelerin üzerinde de sim gibi renkler parlıyordu dedi.. Sonra bir çeşme başında beyaz toz deterjanla elini yıkadğını söyledi.. Sabah namazıyla uyanmş ve çok huzurlu uyandım dedi.. Hocam nasıl yorumlarsınız? Şimdiden Allah razı olsun..


arifselim
Merhaba kardeşim. Hem rüyası hemde hissettiği istihare için olumludur. Ama sürekli dediğimiz gibi mutlaka herkesin kendisinin istihare yapması gerektiğidir ve sünnet olan da budur.


Denişik
Hocam Allah razı olsun son bir şey sormak istiyorum vaktinizi alıyorum ama.. ben kendim de yaptım istihare rüya göremedim ama huzurlu uyandım ve sabah ezanında uyandım.. siyah lekeleri nasıl yorumluyorsunuz peki?


arifselim
İstihareden huzurla uyanmış olman yeterlidir, rüya görmen şart değildir. İstihare için olan rüyalar genel bir mana ile yorumlanır ve rüyadan ziyade içinin huzuru daha önemlidir.


Kayıtsız Üye
MERHABA arkadaşım benim adıma niyetlenip istehareye yattı sanırım farz namazı kilip sonra istehare namazı kiliniyormus gördügü rüya ise siyah ferace ve siyah eşarp ile namaz kılıyormuşum anlamı ne oluyor


arifselim
Merhaba kardeşim. Bu rüya hayırlı ve güzeldir. Ancak istihareyi herkesin kendisi için yapması gerekir sünnet olan böyle yapmaktır. Sana kendin yapmanı tavsiye ederim.

Okudunuz mu?  Nurzade isminin anlamı

Kayıtsız Üye
Hocam merhaba. Tahsilimin devamı için şehir değiştirmem gerekiyor. Hayırlı mı? Diye 2 kere istihareye yattım. İlkinde hasta kanlar içinde bir insan gördüm iyileşmesine yardım ediyordum. İkincisinde çukura düşen insan gördüm. Çıkarıp üstündeki pislikleri yıkıyordum. 1 kere de başkası benim için yattı. O da eşimi havuzda boğulurken görmüş ve kurtarılmış eşim yasıyormuş. Çok arada kaldık. Yorumlarsanız sevinirim. Hayırlı günler.


arifselim
Merhaba kardeşim. Bu tür konularda istihare değil istişare önemlidir. Bu işiniz için bilgili ve deneyimli kimselere danışın fikirlerini alın ve ona göre bir karar verin. Bu şekilde istihareyi tavsiye etmiyoruz.


Kayıtsız Üye
Merhabalar hocam
İstihare rüyanın 1 gününde ise Rüyamda Semt pazarının orada kırmızı bir Arabalı bir çocuk gördüm ama sevgilim değildi.
İstihare rüyamin 2 gününde arkadaşım sevgilimi yakından görüyor ve diyordu ki sismanmis kiz bu diyor bende evet göbeği var kurban olduğumun deyip gülüyorum ne anlama gelir hocam


arifselim
Merhaba kardeşim. İstihare rüyaları genel manada yorumlanır ve rüyadan çok senin o konuda içine gelen huzur hissi daha doğru bir işaret olur. Bu rüyaların olumlu manaya işaret ederler. Ayrıca istihare için gerekli şartlar oluşmadan istihare yapmanında bir anlamı yoktur.


Kayıtsız Üye
Merhaba bende sevdiğim kişi için istiareye yattım ilk gün annem ve babamla beyaz bir minibüs e bindiğimi gördüm ama pek memnun değildim o minibüse bindiğim için çünkü şöförü çok kaba gelmişti bana ikinci gün sevdiğim kişi ile sokakta yürdüğümü gördüm sonra babamla karşılaştım nedense bir an rüya olduğunu anladım ve babama onu sevdiğimi söyledim sonra korktum ve şaka yaptım dedim ama babam bana kızmadı tam tersi gülüyordu sonra ben babam sevdiğim kişi bide akrabalarla bir sınıfa girdik ve orda halay çekmeye başladık sevdiğim kişinin üstünde sarı bir tişört vardı ve olduğundan zayıf ve kısaydı ben çok neşeliydim bilmiyorum anlamı ne rica edersem açıklar mısınız


arifselim
Merhaba kardeşim. Rüyaların güzel ve olumlu rüyalardır ancak senin için en doğru işaret içine gelen hissindir bu his rüyadan daha doğru bir işaret olur. Ayrıca bir rüya ile sadece karar verilmez. Mutlaka araştırılmalı ve istişare edilerek bir karar verilmelidir.


Kayıtsız Üye
Teyzem ben ve erkek arkadaşım için 3 gün rüyaya yatmış rüyasında korkmuş evine hırsız girmiş köy evindeymis bir genç bir erkek koltuğun içine saklanmış o anda uyanmış 2.kez yattığında kalabalık bir ortam kadınlar var çekilin ben namaz kılcam camiye gidecem demiş onlar çekilmemiş burda cami yok demişler o zaman ben nasıl namaz kılcam demiş burda kıl buraya cennet kokusu geliyor demişler 3 gün tekrar yatmış bu sefer de tatile gitmişler kendi gelinini görmüş beyaz elbiseli biri varmış elbiseyi Verde denize gireyim demiş bu rüyaların anlamı nedir


arifselim
Bir istihareyi ancak herkes kendisi yapmalıdır. Başkasına kendi işi için istihare yaptırmak son derece yanlıştır. Örneğin istiharede önemli olan insanın içine Allah’ın verdiği ilham ve histir. Kendi işi için olmayan birisi bunu nasıl hissetsin. Sana tavsiyem senin kendin için yapmandır. Bu rüyalar zaten istihare için açık bir anlama işaret değildirler.

Okudunuz mu?  Rüyada nasr suresi okumak

Kayıtsız Üye
Efendim rüyamda lağımda un gördüm. Çeşme gördüm. Bi de gözlerim kamera kadrajı gibi filmlerde olurya gökyüzü çekilir gibi sürekli gökyüzünü gördüm.


arifselim
Lağım görmek genellikle yaşanacak maddi zorluklara işaret eder. Ancak Allah’ın izniyle daha sonra bu sorun ve sıkıntılarından kurtulacağına ve rahata ereceğine alamet eder. En doğrusunu ancak Allah bilir.


Kayıtsız Üye
Selamın aleyküm hocam ben bugün istihare namazı kılıp yattım eşimle boşanma aşamasındayız ama ben boşanmak istemiyorum o kadar ağladım ki o kadar özlemişim rüyamda bir evde oturuyoruz onun ailesi var yanımızda heralde insanlar var yanımızda sonra halay çekiyorlar evin ortasında eltim eşimi kaldırıyor ama o oynamıyor ben devamlı ona bakıyorum o da bana bana bakınca yapma dedim yani boşanmayalım anlamında oda dışarı gel konuşalım dedim çıkarken saçımı topladım bir avuç saç çıktı elime attım yere sonra eşim geldi sarıldık ağladım sonra barışacağımızı söyledi eşim ama o evde oturmam dedim o da zaten oturamayız dedi başımı omzuna koydum kokusunu içime çektim biraz durduk sonra o gitti bende sonra babamın evindeyim yengemle kahve içiyoruz ben çikolatayı ağzıma attım yengem e biz barışacağız dedim o da o senin herşeyini millete anlattı bunu da sana koz olarak kullanmasın dedi sonra eşimi aradım telefonu kapalıydı sonra uyandım bana yorumlarsanız çok sevinirim


arifselim
Aleykum selam kardeşim. İstiharelik bir mesele değildir bu. İstihare çok daha farklı konular için yapılır. Bir rüya yorumu olarak ise bu karmaşık ve net bir tek anlamı olmayan bir rüyadır. Ancak eşinle barışmak içinde bulunan sıkıntılarının bitmesine işaret eder. En doğrusunu ancak Allah bilir.


Kayıtsız Üye
847 nolu mesaj sahibi
Anlamadım boşanmak mı hayırlı barışmak mı hayırlı diye niyet ettim böyle olmuyor mu


arifselim
Eğer boşanmak senin kararına bağlı ise, gerekli her türlü istişareleri yapmış isen ve boşanmak içinde yeterli sebepler var ve buna rağmen bir karar veremiyorsan ancak bu durumda istihare yapılabilir. Yinede biz rüya veya bir his ile böyle bir karar verilmesini doğru görmüyoruz.


Kayıtsız Üye
İstihareye yattım uykuya dalmadan önce kendimi siyah bir kostüm içerisinde böle siyah ayı kostümü gibi bir kostümdü birine kötü şeyler anlatırken gördüm ve şeytan olduğunu düşünüp eüzu besmele çektim ve kayboldu bitti


arifselim
İstihare için görülen rüyaların olumlu manaya işaret etmesi için açık berrak ve huzur verici olmalıdır. Bu rüyan olumlu bir rüya değildir. Ayrıca asıl olan istiharede rüya değil senin içine gelen huzur hissidir bu his kişiye daha açık bir işaret olur.


Kayıtsız Üye
Hocam selamın aleyküm ben bugün istihare namazı kılıp yattım eşimle boşanma aşamasındayız ama ben boşanmak istemiyorum ve hakkıma hayırlısını dileyip uyudum rüyamda evimize içki şişeleri geliyor sonra benim elimde de bir şişesi var sonra bardak var elimde ve içinde toz gibi bişey var ben onu suyla karıştırıp içiyorum babam gelince saklıyorum sonra birden evde bir topluluk oldu ve içlerinde kaynanam ve eşim de vardı eşim kapının eşiğinde duruyor kaynanam bağırıp çağırıyor benim oğluma yapamazlar diye tam olarak hatırlamıyorum ne dediğini bende eşimin yüzüne bakıyorum ve annen nasıl biri anladınmı gibisinden işaret ediyorum eşimde başını sallayıp telefonla uğraşıyor uyandım.
Namazdan sonra içim gayet rahat sıkıntı olmuyor hocam yorumunuz için şimdiden teşekkür ederim

Okudunuz mu?  İstihare rüyasında mavi görmek

arifselim
Aleykum selam. Bu rüya olumlu manaya yorumlanmaz. Ancak boşanma durumları için istiharenin pek geçerli bir şeyi olmaz. Bu tür konularda işin ehline ve ailelere danışılmalıdır ve daha sonra bir karara ulaşılmalıdır. Bir rüya ile sadece hareket edilemez.


Kayıtsız Üye
merhabalar bugün istihare yattım ve rüyamda şelale gördüm 6 aylık kız çocuğunun konuştuğunu gördüm gökyüzünde helikopter vardı sadece içindeki adamın rengi siyah görünüyordu onun dışında beyaz ve maviydi.


arifselim
Merhabalar kardeşim. istihare için bu çok olumlu ve çok güzel bir rüyadır. Eğer istihare için tüm şartlar yerine getirilerek yapılmış ise bu hayırlı bir karara göre tabir edilir. Ayrıca içine doğan huzur hissi sana en açık işaret olarak kabul edilir.


Kayıtsız Üye
S.a rüyamda sevdiğim adamın geleceğim de olup olmadığına olursa da hakkımda hayırlı olup olmadığına istinaden istihare namazı kıldım kıble yönünde sağ yanıma uyudum. Rüyamı net hatırlamıyorum sadece beyaz ilaçlar gördüm içip içmediğimi hatırlamıyorum ve kendimi türbanlı olarak gördüm hayır ile yorumlarınızı bekliyorum şimdiden Allah razı olsun ????


arifselim
Aleykum selam. Sevdiğin kişi ile evlilik yapıp yapmayacağını anlamak için istihare yapılmaz. Hayırlı olup olmadığı için ise ancak evlilik için bir adım atılır ve her türlü araştırma yapmasına rağmen kararsız kalınırsa ancak o zaman istihare yapılabilir. Rüyan ise olumlu ve hayırlı bir rüyadır. Allah senden de razı olsun.


Kayıtsız Üye
Hocam zaten bilenler büyükler yıktı yuvamızı eşim onların dediğinden dışarı çıkmıyor ve beni sevdigi halde benden vazgeçti ama benim aklımda kalbimde onu silemedi bir türlü eşimin yaptıkları yenilir yutulur şeyler değil ama sonuçta bizler aciz kullarız affetmek yalnız Allah’a mahsustur bizler ancak unuturuz…


arifselim
Allah yardımcın olsun ve doğru olan her ne ise öyle karar alabilmeyi nasip etsin. Maalesef büyükler her zaman büyüklüklerini yapamamaktadırlar. Zaten büyüklerden maksadımız sırf yaşça veya aile büyükleri değil, aklı başında, adil ve güvenilir kimse demek istiyoruz.


Kayıtsız Üye
hocam iyi akşamlar tekrar denedim istihareyi gece rüya görmedim lakin huzurluydum yorumlarmısınz


arifselim
İyi akşamlar kardeşim. Eğer istihareden uyanınca içine o niyetin hakkında huzur hissi geliyorsa bu olumlu bir işaret olarak kabul edilir. Zaten istihare hayır dilemek demektir. Şunu da unutmamak gerekir, istihareden önce mutlaka İSTİŞARE edilmesi gerekir.


Kayıtsız Üye
Selamun aleykum hocam ben istihare namazına yattım sevdigim kişi için rüyada sevdigim kişiyi gördüm ailem bu kişinin evindeydi o kişinin evinden cıkıyordu ailemi almaya gitmiştim onlardan bu rüya neye işaretttir.


arifselim
Aleykum selam. İstihare için bu şekilde görülen rüya olumlu manaya işaret olarak yorumlanır. Ancak asıl önemli olan rüyadan çok senin içine gelen histir. Çünkü rüya ile yanılmak her daim mümkündür.

Okudunuz mu?  Rüyada mezar taşı görmek

Kayıtsız Üye
Merhaba hocam.Ben istihare rüyamda kizim başını eğmiş bende duşu başına tutuyordum.Ve kafasının arkasında saçları dökülmüşdü ve kel idi. (Yazım hatam varsa affola,Azeri olduğum için) teşekkür ederim şimdiden.Allah razı olsun


arifselim
Merhaba. Giriştiği veya girişeceği bir işte zarar veya hata etmesine yorumlanır. Yani istihare rüyası açısından bu rüya hayırlı olarak yorumlanmaz. Ayrıca istiharede içine gelen his rüyadan daha önemlidir.


Kayıtsız Üye
hocam ben istihare ye yattım evlenmek istediğim kişi olacakmı diye sonra rüyamda altımda beyaz pantolon vardı evleneceğim kişininde altında beyaz pantolon vardı ikimiz üstündede mavi gömlek vardı nikah kıymaya gidiyorduk.Sonra biri bana ismimi söyleyerek yeşil dedi anlamı nedri ? Birde başkasının yerine istihare yapılırmı


arifselim
Başkasının yerine istihare yapılmamalıdır. Ayrıca şu kişiyle evlenecek miyim veya şu işim olacak mı diye de istihare olmaz. Rüyan güzel bir rüyadır ama bu niyetle istihare boşunadır bir anlam ve kıymeti olmaz.


Kayıtsız Üye
Hayırlı aksamlar istehare namazı kıldım duamı yaptım ve rüyamda tren yolu gördüm gunduzdu sonra azrail a.s gördüm yolun sol tarafında sağ tarafında da su akan oluk gördüm bunu anlamı nedir

Hocam iyi aksamlar istehera namazımı kılıp duamı okuyup yattım rüyamda tren yolu ve azrail gibi siyah birini gördüm ama bana uzaktı dönüp gitti tren yolunun sol tarafındaydı sağ tarafında oluktan su akıyordu ama uyandığımda ruyami hatirmadim sonradan hatirladim nedir acaba


arifselim
Hayırlı akşamlar kardeşim. Genel olarak hayırlı bir rüyadır. Ancak istiharede esas olanın içine o konuda gelen huzur hissi ile en açık işareti alabilirsin. Bu rüyandan en doğru cevabı sen alabilirsin. Eğer için rahat etmemişse tekrar edebilirsin.


Kayıtsız Üye
Hocam merhaba rüyamda heryer yeşillik be ben bayaz giyinmisim sonra elimde su bardaklari var sonra üzerimde krem.rengi süveter var sonra sahilde bütün bedenin.sadece kafam.dışarda kumun içindeydi sonra tepelerde evler var ama bütün kapı girişleri tersti nedir hocam.bu rüyanın yorumu


arifselim
Merhaba kardeşim. Bu rüyan istihare için her iki manaya işaretler olduğu için net bir işaret vermez. Asıl önemli olan zaten içine doğan hissindir. Eğer içinde rahat etmemişse o zaman istihareyi tekrar yapabilirsin.


Kayıtsız Üye
mrb hocam ben istiare namazını kılıp uyudum ve rüyamda kabeyi gördüm siyah örtüsüyle yanımda bir bayan vardı tam olarak hatırlamıyorum ama başımız açıktı uzak bir yerde kabeyi bakıyorduk peygamber efendimiz (sav) mi görmek için ama gormedim sizce bu rüya hayirlimidir


arifselim
Merhaba kardeşim. Bu hayırlı bir rüya olarak yorumlanır. Ama asıl önemli olan işaret senin içine o konuda gelen huzur hissidir. Bir ferahlık hissetmek o konunun olumlu olması için bir işaret olarak kabul edilir.


Ünal
Merhaba hocam ben sevgilimin bana hayırlımı yoksa hayırlı değilmiş diye yattım ama beni istemekte olan bir baska adamı gördüm bana sevgilim hakkında sorular soruyordu ve karmaşık bir rüyadı

Okudunuz mu?  Rüyada merdivenden düştüğünü görmek

arifselim
Merhabalar kardeşim. Böyle görülen rüyalar istihare için yeterli veya açık bir işaret olarak kabul edilmez. Eğer içinde rahat etmemişse en doğrusu istihareyi tekrar etmektir. Elbette ilk önce istişare edilmiş olmalıdır.


misafir.1111
merhabalar hocam,
istihare için inyet edip namaz kılıp ve dua edip sağ tarafıma yattım. Rüyada köyümde caminin yanındaki köy kahvesinde babamın akrabaları vardı babamda oradaydı sırayla hepsiyle tokalaştım beni sofraya davet ettiler kahvaltılıklar ve çay vardı, ama bal yoktu ben sofraya oturunca masaya petkli bal koyup önüme ikram ettiler bende ekmeği bandırarak baldan bir lokma yedim. Bu rüya ne anlama gelir hocam. Yorumlarsanız sevinirim .Saygılar


arifselim
Merhaba kardeşim. Bu rüya hayırlı ve güzel bir rüyadır. İstihare içinde bu hayırla yorumlanır. Eğer istihare için gerekli olan şartlar yerine getirilmiş ve içine de bir huzur hissi gelmiş ise bu niyetin için olumlu olduğu manasındadır.


Kayıtsız Üye
istihare namazından sonra rüya görmek şart değil hayırsa nasip olur hayır değilse nasip olmaz.çünkü duada ne diyoruz ” işimin sonunda hayırlı biliyorsan onu bana takdir et kolaylaştır ve sonra bereketli kıl. Bu işin benim için dilimde yaşantimda ve işimin sonunda şerli olarak biliyorsan onu benden benide ondan uzaklaştır ve benim için nerede olursa hayrı takdir et


arifselim
Allah razı olsun kardeşim. İstihare yapmak demek zaten hayırlı olanı Allah’tan dilemek demektir. Ama maalesef bir çok kimse istihareyi bir işi yapıp yapmama konusunda kesin bir iş gibi düşünmektedir ki bu yanlıştır.


Kayıtsız Üye
Selamun aleykum.
Annemin dizi rahatsız. Evinde fizik tedavi yapan bir doktor bulduk. Lakin hastane ortamı olmadığı için tedirgin olup istihare yapmak istedim.

Rüyamda bir çok farklı şey gördüm.
Sarı fermuarlı Siyah pantolon
Alt kattaki komşunun iplerine düşen karışık(beyaz, pembe) renkli bir başörtü vs..
Ama en sonunda daha önce tanıdığım bir bey ile karşılıklı yemek yerken buldum kendimi. Önce karşılıklı konuştuk ve içimden “çok saçma gidiyor bu konuşma” diye düşünürken bu bey bana talip olduğunu söyledi. Sanki o anda kalbimi bir el sıktı. Ne diyeceğimi şaşırdım. Rüyamda donakaldım.
Ve uyandım.


arifselim
Aleykum selam. Annene Allah şifalar versin. Ancak öyle bir şey için istihare yapılmaz. İstihare demek sadece hayır dilemek demektir. Bu niyetinizle hiç alakası yoktur.

Görmüş olduğun beyinde ne alakası var ve bu rüyadan dolayı nasıl olur da mesaj atarsın ben anlamadım. Bu yaptığın çok yanlış ve istihare ile zaten uzaktan yakından alakası bile yoktur.


Kayıtsız Üye
Istihareye yattım ve rüyamda derin bir denizin üstünde gördüm kendimi ve eşim denizin üstünde küçük bir iskele vardı sonra uyudum uyandım ve denizde yüzdüğümü ve birden deniz kenarında toprağın karıncalandığını gördüm ama hava akşam saatleri denizde dalgalı


arifselim
Bu rüya istiharede bir işaret için yeterince açık değildir. Bu rüyadan uyanınca o konuda içine gelen his sana olumlu yada olumsuz şeklinde bir işaret olur. İstihare açık bir işaret alınana kadar yapmaya devam edilebilir.

Okudunuz mu?  Rüyada namazı şaşırmak

Kayıtsız Üye
Hocam merhaba ben istehare yapmadan gördüğüm bir rüyayı size danışmak istedim rüyamda kabeyi gördüm ve sakin bir şekilde yağmur yağıyordu ama herkes kıbleye değil yanlış tarafa doğru namaz kılıyordu ve benim namaz kilacagim yerin ust poseti yırtılmış ve benim namaz kilacagim yer yağmurdan ıslanmış ben diyorum biri namazı bitirse bende orda kilsam benim yerim yağmurdan ıslanmış diyorum manası nedir acaba


arifselim
Merhaba kardeşim. Bu bölüm istihare rüyalarına aittir. Lütfen bundan sonra diğer uygun bölümlerde bu tür soruları soralım.

Rüyada kabede yağmur yağdığını görmek çok hayırlı anlamındadır. Yanlış tarafa doğru namaz kılmak ise insanların hak olan yoldan sapması çıkması demektir. Bu rüya sana hakka uymak ve dikkatli olmak açısından bir ikaz manasındadır. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah’tır.


Kayıtsız Üye
Merhaba ben istihare namazı kılıp duasını yapıp yattım ama bisey göremedim sonra uyandım tekrar uyudum kırmızı bir arabam varmış sonra kaybettim onu neye yorumlanir

Merhaba ben istihare namazı ve duasını yapip yattim ama bisey goremedim sabaha karsi kalktim tekrar uyudum kirmizi bir arabam oldugunu gördüm ve o arabayi kaybettim bu iyimi kotumu acaba


arifselim
Merhaba kardeşim. Bu istihare rüyası olarak olumludur denemez ancak bu rüya hakkında asıl senin içine doğan hissin daha doğru bir işaret olur. Ayrıca sonuçta bunlar rüyadır ve insan her zaman yanılması mümkündür.


Kayıtsız Üye
Selamun aleyküm hocam ben çalıştığım yerde ki müdürüme aşık oldum ve işten de çıkmak istiyorum zaten onada sevdiğimi çıkmadan söyleyemem bunun için istihareye yattım rüyamda tam olarak ne gördüğümü hatırlamıyorum ama başta olmayacak gibi geldikten sonra nişanlanıyordum uyandıktan sonra da içimdeki his olumlu yöndeydi yani içimdeki his güzeldi şimdi ne yapmam lazım. İşi bırakıp söylemem mi hayorlı olan yoksa 7gün devam mı edeyim


arifselim
Aleykum selam. Rüyada nişanlanmak hayırla yorumlanmaz. Genellikle sıkıntılara işarettir. Sevdiğini söylemek için istihare yapılmaz ancak evlilik için bir girişim olur ve kararsız kalınırsa o zaman istihare yapılabilir.


Kayıtsız Üye
Selam aleykum hocam nasılsınız iyimisniz hocam 3 yıl bir kızı sevdim oda birbirimi çok seviyorduk ben halende seviyorum kızın babası öğrendi bana vermiyeceğini söyledi bundan önce kız seninle ölüme gelirim birbirimzi hiç bırakmicaz diye çok söz verdik kızla kendi aramızda yüzük taktık ama şimdi kızda benden soğudu istihare nazındn sonra rüyamda kızın babası vermem dedi ama kızın üstünde beyaz gömlek kırmızı etek vardı
Tekrar istihare namzını kıldım rüyamda kuranı kerim okuyordum


arifselim
Aleykum selam kardeşim teşekkür ederim.

Böyle bir durum için istihare yapılacak bir şey yoktur. Ancak her iki taraf onaylar evliliğe karar verilmek üzere olunur ama buna rağmen insanın içine bir şüphe düşerse son çare olarak istihare edebilir.


Cantanem
Selamun aleykum
Ben bu gece sevgilim le istihareye yatma kararı aldım ve şöyle bir rüya gördüm
Şelale akıyor üzerinde gelinlikler yürüyorum ve dusecegimi bile bile aşağıya doğru akan tarafa gidiyorum ama duymuyorum. Aşağıda da yürüyorum ama suyun devamı normal su akıyor. Acaba hayırlı mi ve içime ferahlık geldi. Kötü hissetmiyordum. Zaten sevgilinin çok seviyorum. Onun ne gördüğü bu de merak ediyorum.
Şimdiden saolun

Okudunuz mu?  Rüyada martı görmek

arifselim
Aleykum selam. Aslında zaten birbirini seven ve herhangi evlilik yolunda bir sorun görmeyen kimsenin istihare yapması gerekmez. Sadece o kişi hakkında kararsız kalırsa o zaman istihare yapılabilir. Rüyan ise istihare için gayet olumlu ve güzel bir rüyadır.


Kayıtsız Üye
merhabalar hocam,
İstihare için abdest alıp namaz kılıp dua ettikten sonra uyudum ve rüyamda durgun Deniz gördüm hocam güneş batmaya yakın sakin bir denizdi, daha sonra aynı gece başka bir rüyada 55-60 yaşlarında beyaz saçlı ve beyaz bıyıklı tanımadığım bir adam sureti gördüm. Bu rüyam ne anlama gelir hocam yorumlarsanız sevinirim. Hayırlı Cumalar.


arifselim
Merhabalar kardeşim. İstihare için gerekli şartların oluşması gerekir. Daha sonra istiharede esas olan rüya değildir senin içine gelen his çok daha önemlidir. Rüyaların olumlu gibidir ancak içinde rahat etmiş olması ve ferahlamış olması sana bir işaret olarak kabul edilebilir.


Lazygirl
Merhaba ben de ayrıldığım nişanlım için istihareye yattım ayrılmak hayırlı mıydı diye ve rüyamda beni aldattığını gördüm yatakta yakaladım sonra ben otobüse bindim pencereden bakıyrmher yer yemyeşil ve onu durakta görüyrm beyaz pantolonu beyazdı ne anlama geliyor acaba


arifselim
Merhaba kardeşim. Ayrılmış olduğun bir nişanlın için istihare yapılmaz. Ayrıca geçmiş ve olmuş olan bir şey içinde istihare yapılmaz. Bu gördüğün rüya ise istihare açısından bir manası olmaz. Sadece onu unutmadığına ve kıskandığına yorumlanır.

 


Kayıtsız Üye
Hocam selamın aleyküm ben eşimden ayrıyım boşanma aşamasındayız ama ben boşanmak istemiyorum ve devamlı olarak istihare namazı kılıyorum eşimin ailesi yıktı yuvamızı onlar zaten kurtulduk diye halay çekiyorlar neredeyse ama benim ailemin bir karşıtlığı yok sadece babam dışında ve hocam her namazdan sonra içim gayet rahat ferahlıyorum ve herşeyi Allah’a bıraktım etraf herşey diyor ama gönül bu söz geçmiyor ben eşimden vazgeçmedim geçmeyeceğimde Rabbim den umudumu hiç kesmiyorum ve dua etmeye sabırla devam ediyorum hocam bu his bana hayırlı olacağının göstergesi mi
Teşekkürler


arifselim
Aleykum selam. Kıymetli kardeşim Allah hayırlısıyla yuvanızı tekrar birleştirsin. Bu tür konularda istihare değil hacet namazı kılman gerekir. İstihare ancak kararsız kaldığında ve bir türlü bir konuda karar veremediğinde yapılabilir. Hacet namazı ise Allah’tan dilek dilemek için yapılır. Zaten sen istediğin için bunlar bir işaret sayılmaz. Eğer olsun mu olmasın mı şeklinde bir tereddüt olsaydı o zaman bunlar olumlu işaret sayılırdı.


Kayıtsız Üye
Sıkıntı etme kendine eğer gerçekten seviyosan ama hayırlı değilse sıkıntı etme Allah hayirlisini verir belki de hayır gördüğünde şer olabilir.Bekar kalsan da problem olmaz bekarlar da cennete gidebilir sonuçta sakin ol kalbinin sesini dinle su akar yolunu bulur.


arifselim
Sabır en güzel ilaçtır. Evlilik konusunda kız olsun erkek olsun mutlaka ailelerin olumlu yaklaşmaları ve gençlere yardımcı olmaları gerekir. Evlilik yapan dininin yarısını kurtarmış olur.


Kayıtsız Üye
Hocam merhaba istiharede rüya gördüm ama tam hatırlayamıyorum içime doğan bir his de Yok ne yapmam gerek devam etmelimiyim

Okudunuz mu?  Rüyada mesaj almak

arifselim
Merhaba kardeşim. İstihare için gerekli şartları yerine getiren bir kimse ne rüya ile nede içine doğan bir his ile bir şey hissetmezse o zaman istihareyi tekrar etmesi gerekir.


Kayıtsız Üye
Bundan bir yıl önce sevdiğim kişinin hakkımda hayırlı olup olmadığını öğrenmek için istihare namazı kılıp duasını edip yatmıstım.Rüyamda bir odadaydım oda kap karanlıktı ve korkuyordum.Annem oradaydı dua et aydınlanır dedi dua ettim oda aydınlandı beyazdı resmen sonra mutfaktayd saçmalı bir makarnayı lavaboya çökerken beyaz tisörtüm salça lekeleri olmuştu.Bu görünce oradakiler üstümün kirlendigini söylediler.Ben deterjan döktüm ve yıkadım tişörtüm bembeyaz oldu.Bu rüyayı olumsuz olarak değerlendirdim ama ona karşı soğuyamadım.Ne zaman soğumaya başlasam farklı bir şehirde bile hep karsima çıktı.Siz bu durumu nasıl yorumluyorsunuz ben hayırlı olup olmadığına karar veremiyorum.


arifselim
İstiharede olumlu yada olumsuz rüya görmek veya hissetmek o kişiden soğumak veya ısınmak anlamına gelmez. Bu sadece sana bir işaret sayılabilir. İstihare sonuçta hayır dilemek demektir. Bu gördüğün rüyanın en doğru yorumu ise senin içine gelen olumlu yada olumsuz olan hisse göre olması daha doğru olur.


Kayıtsız Üye
Selamün aleyküm hocam bende istiareye yattım rüyamda pembe bir elbise giymiştim kapalı bir bayanım fakat rüyamda açıktım daha sonra bir arabanın içinde oturuyordum elimde beyaz un vardı onu temizlemeye çalışıyorum evleneceğim kişi geldi anlımdan öptü beni daha sonra sabah namazı için kalktım namaz kılıp geri yattım rüyamda eski konuştuğmu sokakta kovalıyordum bunun anlamı nedir


arifselim
Aleykum selam hanım kardeşim. Rüyanın en doğru yorumu senin içine gelen olumlu yada olumsuz hissi ile daha doğru belli olur. İçeriği tek bir olaydan ibaret değildir. Bundan dolayı sen eğer için rahat etmişse olumlu olarak kabul edebilirsin. İstihareden önce mutlaka istişare gerektiğini unutmamalısın.


Kayıtsız Üye
Rüyamda sevdiğim adamla aynı odadayım onunla oturuyoruz ve ben ondan bana bir şey anlatmasını mı telefondan bir şey göstermesini mi ne istiyorum oda gıcıklık yapıyo göstermiyo böyle tatlı tatlı atışıyoruz sonra o lavoboya giriyo bende odadan çıkıp annemin yanında oluyorum ve elimizde yeni yıkanmış ıslak beyaz tabaklar var böyle bazıları gazeteye sarılı sonra biz bunları bir adama veriyoruz adam arabada yemek satıyo bende annemden tabakları verdikten sonra pilav ve cacık almasını istiyorum ve alıyo sizce anlamı ne bu rüyanın


arifselim
Bu rüya bir istihare rüyası mı yoksa normal bir rüyamı yazmamışsın çünkü bu bölümde sadece istihare rüyaları yorumlanır. Bu gördüğün riya ise güzel vakit geçirmek, vurdum duymaz olmak ve kazançlı çıkacak işlere alamet eder. Elbette herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah’tır.


Kayıtsız Üye
Selamın aleykum.ben aşık olduğum insanın kısmetim olup olmadığını bilmek için istihare namazı kılıp yattım.rüyamda iki gün hatırlamıyorum gördüğümü.ama içimde her defa o insanı gördüğüm hissi vardı.üçüncü gün yine istihareye yattığımda evde saksıdaki çiçeklere su veriyordum.bakdım saksıların içinde pamuk döşenmişti yaş kalması için.sonra ben sevdiğim insanı çağırdım gel bak annem çiçeklerin su alması için pamuk döşemiş dedim.o geldi ve baktı..ne anlama gelir acaba?hayırmı şerrmi?

Okudunuz mu?  Rüyada namaz ile ilgili soru

arifselim
Aleykum selam kardeşim. Bu rüyan istihare için hayırlı olarak yorumlanır. Ancak mutlaka istihareden önce istişare etmiş olmak gerekir. Sonuçta bu bir rüyadır ve yanılma ihtimali her zaman mümkündür.


Kayıtsız Üye
İstihare rüyasında zeytin topluyoduk annem karanlık bir yerden çıktı elinde bir çanta vardı içinde beyaz iplik ve renki ayakkabı ve kıyafetler vardı kardeşimin üzerinde bir elbise vardı ve annem ona kızıyodu niye bu elbiseyi giydin ben onu başkasına verecektim diyodu


arifselim
İstihare açısından bu rüya hayırla ve olumlu manaya yorumlanır. Ayrıca senin içine o konuda zaten his gelir ve olumlu yada olumsuz olarak sen bunu hissedersin. Bu şekilde kendine bir işaret olarak kabul edebilirsin.


Kayıtsız Üye
Merhaba benim ilk gördüğüm andan itibaren hoşlandığın birisi var ve ben bunu ona söylemek istiyorum ama söylemem hayırlı mı değil mi bilmediğim için söylemiyorum bu yüzden akşam istihare namazını kılıp dua edip yattım rüyamda ilk önce hafif karanlık bir yerde bir kapı varmış bu kapı kapanıyormuş ben de kapanmaması için açmaya çalışırken bir anda bağırdım ve kendim bağırdığım sese uyandım biraz korktum daha sonra onu rüyamda gördüm arkadaşları ayrı bir yerde oturuyordu o ise ayrı bir kanepenin üstünde uyuyordu daha sonra uyandı ben bunu nasıl yorumlayabilirim


arifselim
Merhaba kardeşim. Bu rüya istihare için açık ve yeterli bir işaret olarak yorumlanmaz. Ona söylemek yerine ancak onunla evlenememiz hayırlı mı değil mi şeklinde niyet edilirse istiharenin bir manası olur.


Kayıtsız Üye
Merhaba.09:58 de yazmistim misafir olarak.son olarak bu duygu yogunlugu istiharenin icime vermis oldugu histen olabilirmi acaba


arifselim
Merhaba kardeşim. Allah en doğrusunu bilir. Bu o durumdan dolayı kaynaklanmış olabilir. Eğer için istiharede rahat etmemiş ise istihareyi tekrar edebilirsin. İstihare için en önemli işaret senin içine gelen his kabul edilir.


Kayıtsız Üye
İstihare rüyamda herşey pozitifti. Konuşmalar oluşan olaylar hepsi gayet olumlu şeylerdi.ama sanki siyah beyaz bir film gibiydi. Renk yoktu. Siyah beyaz renksiz televizyonda izlediğimiz diziler gibiydi.


arifselim
İllada renk olması şart değildir. Eğer için rahat ise yani içine ferahlık hissi gelmiş ise bu istihare için olumlu olarak yorumlanır. İstihareden önce mutlaka istişare edilmelidir ve istihare en son olarak bir işaret almak için yapılmalıdır.


Kayıtsız Üye
Benim yerime arkadaşim yapdi istihareyi ruyasinda kendisini çok güzel hisetmis kocaman siyah araba bizleri almaya gelyormus. Ve yesil renkde görmüş ama dikatini siyah araba cekmis


AKA
Hisseden gören odur seninle bir ilgisi yok. İstihare başkasına yaptırılmaz. Herkes istiharesini kendisi yapmalı.


Bu kategoride yer alan Rüyada Muhammed İsmini Duymak Yorumu Nedir? başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.
Ξ Bir cevap yazın

Forum Duası Copyright © 2007-2023
Gizlilik Politikası İletişim

İstiharede ne görmek hayırlıdır?