Anasayfa
25 Mart 2023, 17:31
Oruc
Yönetici

Parmağını ağzına sokmak orucu bozar mı

Parmağını ağzına sokmak orucu bozar mı

Kayıtsız Üye
Selamın Aleyküm Abilerim Ablalarım Arkadaşım Kendince Bana Şaka Yapmaya Çalışırken Parmağı Ağzıma Girdi Bildiğimiz Bende Ağzımda Gargara Gibi Tükürük Yapıp Tükürdüm Orucum Zarar Gördümü Lütfen Acil?


Yorum: Parmağını ağzına sokmak orucu bozar mı

mum
Parmakta bir tat yoksa yani temiz ise bir zararı yok şayet parmakta bir tat varsa tükürülmelidir.

Okudunuz mu?  Boşalınca cenabet olunur mu?

Yorum: Parmağını ağzına sokmak orucu bozar mı

Kayıtsız Üye
Hocam ben sahurda niyetlendim ama sabahleyin ağzıma su geldi sonra da kusma geldi kusmadım ben parmağımı ağzıma soktum kusup rahatlayayım diye sonra kusma gitti karnımda biraz ağrı var orucum bozuldu mu şüpheleniyorum

Okudunuz mu?  Ters ilişki neden günahtır?

Yorum: Parmağını ağzına sokmak orucu bozar mı

Ensar
Parmağınızda herhangi bir tad vs yok ise orucunuz bozulmamıştır, tad varsa o tükürüğü dışarı atmanız lazım gelir. Ağzınıza gelen suyu dışarı ata biliyorsanız onu tükürün, elde olmayan bir durumda olduysa sorun yoktur, ancak bilerek yuttuysanız orucunuz bozulur. Kendinzi bilerek kusturma dan dolayı eğer ağız dolu kusacak olsaydınız yine orucunuz bozulurdu. Ancak kusma olmadığı için oruç bozulmadı Allah kabul etsin.

Okudunuz mu?  Bakire olmadığımı evleneceğim kişiye söylemem gerekiyor mu ?

FıkıhYolu
böyle şeyler elbette orucu bozmaz parmağınızı boğazınıza sokmanız size ne bir gıda sağlıyor nede doyurucu özelliği var


Tükürük oruç, Parmağı ağza sokmak orucu bozar mı

Bu kategoride yer alan Bir şey düşünürken zevk suyu akarsa oruç bozulurmu ? başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.
Ξ Bir cevap yazın

Ders Kitabı Cevapları TIKLA! Ders Kitabı TIKLA! Sınıf Ders Kitabı Cevapları TIKLA! Akrostiş Şiir
Forum Duası Copyright © 2007-2023
Gizlilik Politikası İletişim

Parmağını ağzına sokmak orucu bozar mı Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, İmanın şartları, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İbadet, İman, Mezhep, Hanefi, Şafii, Maliki, Hambeli, İslamın Şartları, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Arapça, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Evlilik, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Günah, Helal, Haram, Tecvid, Yemin, Sadaka, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.