Anasayfa
12 Eylül 2021, 23:04
Gusul
Yönetici


Tırnak kiri gusle mani midir?

askeraga
çarpma sonucu oluşan ayak parmağımın üstündeki yaranın kabuğunun gusülden bir süre sonra yaradan ayrıldığı nı gördüm..İçime şüphe düştü yara kabuğu varken altına su geçmiş midir diye…Acaba gusül abdestim geçerli midir?

Allah hepimizden razı olsun
Hoca
önemli olan gusül anıdır. güsül anında kabuk varsa, sadece yara kabuğunu yıkmakla sorumlusun.


tdm77
RABBİL ALEMİN Razi olsun İNŞ.


Soru: Tırnak kiri gusle mani midir?

islamgenciSelamun aleyküm.
Gusül abdesti aldım ancak ayak parmağımın birinde neredeyse görülmeyecek derecede küçük siyah bir nokta gibi kir kaldı. Tırnak makasının sivri yeriyle, kürdanla, elimle çıkarmaya çalıştım, su tuttum ancak bir türlü çıkmadı.
Bu guslüme engel olmuş mudur? Guslüm geçerli midir? Tırnağımı kessem tekrar gusül almam gerekir mi?
Erken cevaplarsanız çok sevinirim.
Allah razı olsun.


Cevap: Tırnak kiri gusle mani midir?

mumsema
< görülmeyecek derecede küçük siyah bir nokta gibi kir kaldı. >
Bu hepimizde olur gusle engel olmazlarBu kategoride yer alan Gusül aldığım esnada akıntı geliyormuş hissi oluyor başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.


Bir Yorum Yazın.Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim

Tırnak kiri gusle mani midir? Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, İmanın şartları, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İbadet, İman, Mezhep, Hanefi, Şafii, Maliki, Hambeli, İslamın Şartları, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Arapça, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Evlilik, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Günah, Helal, Haram, Tecvid, Yemin, Sadaka, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.