Anasayfa
8 Mayıs 2021, 9:01
sizden01
Abone

Arapça öğrenmek: Arapça eserleri okumam için 2 sene arapça öğrenmem yeterlimi?

hüseyin_92
Selamunaleykum.
Ben arapça öğrenmeye basladım bir sorum olacak. Arapça eserleri okumam için 2 sene arapça öğrenmem yeterlimi.? Tefsir yapmak için değil sadece arapça eserleri okumak istiyorum.?

Okudunuz mu?  Abdestte biryer unutmak

Cevap: Arapça öğrenmek

mumsema
ve aleykumusselam ve rahmtullah.
Arapça öğrenimi kişiye ve öğreten hocaya bağlı olarak değişir.
2 sene haftada 5-6 günde 1 ders ile elbette öğrenilir.


Yanıt: Arapça öğrenmek: Arapça eserleri okumam için 2 sene arapça öğrenmem yeterlimi?

hüseyin_92
Ben çok hırslıyımdır. Evde cd ile çalısıyorum bugün basladım. Alim olma niyetinde değilim sadece Büyük alimlerin eserlerini okumak istiyorum. Yakında ALLAH izin verirse kursada gidebilirim.

Okudunuz mu?  Kibirli bir insan bundan kurtulmak için ne yapabilir? Dua varmı kibirden kurtulabilmek için. Eğer he
Bu kategoride yer alan İncil vahiy midir yoksa hz isanın davranışlarımıdır başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.
Ξ Bir cevap yazın

Ders Kitabı Cevapları TIKLA! Ders Kitabı TIKLA! Sınıf Ders Kitabı Cevapları
Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim

Arapça öğrenmek: Arapça eserleri okumam için 2 sene arapça öğrenmem yeterlimi? Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, İmanın şartları, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İbadet, İman, Mezhep, Hanefi, Şafii, Maliki, Hambeli, İslamın Şartları, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Arapça, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Evlilik, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Günah, Helal, Haram, Tecvid, Yemin, Sadaka, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.