Anasayfa
12 Ağustos 2023, 4:22

Amin Kelimesinin anlamı nedir?

Amin Kelimesinin anlamı nedir?

mum
Amin ne demektir? Kısaca açıklayınız.

Genelde duanın Kabul olması veya duanın kapanış işareti olarak bilinen bu kelime aslında İbranice kökenlidir. İbranicede amen kelimesi onaylama, doğrulama, kabul veya gerçeğe şahitlik etme ifadesi olarak gerçekten öyle; ‘tabii’anlamında kullanılır.


Cevap: Amin Kelimesinin anlamı nedir?

HADİE
bu kelime sıkça kıllanılan bir kelimedir duaların sonunda söylenir olması dileği ile Allah kabul etsin anlamında söylenir kuranı kerim okuduktan sonra Allah kabul etsin sözünden sonra gibi

Okudunuz mu?  Kur'an-ı Kerim kaç harftir?

amin ne demek, amin ne demektir, euzu besmele anlami

Bu kategoride yer alan Evleneceğin kişiyi rüyada görme duası başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.
Ξ Bir cevap yazın

Ders Kitabı Cevapları TIKLA! Ders Kitabı TIKLA! Sınıf Ders Kitabı Cevapları TIKLA! Akrostiş Şiir
Forum Duası Copyright © 2007-2023
Gizlilik Politikası İletişim

Amin Kelimesinin anlamı nedir? Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, İmanın şartları, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İbadet, İman, Mezhep, Hanefi, Şafii, Maliki, Hambeli, İslamın Şartları, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Arapça, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Evlilik, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Günah, Helal, Haram, Tecvid, Yemin, Sadaka, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.