Anasayfa
19 Ocak 2022, 13:38
fikih
Abone


Rabbicalni duası namazda okunur mu

mum
Kuranı kerimde yüce rabbimizin İbarhim süresinin 40 Ayetinde Buyuruyor ki " Rabbim, beni ve zürriyetimi namazı ikame edenlerden kıl. Rabbimiz, duamı kabul buyur."

Namazda okunacak güzel dualardan birisi bu duayı fatiha süresinden sonra okumakta bir sakınca yoktur. Bu duayı özellikle her dualarımızda okumamız bizim açımızdan hayırlı olacaktır…

" رَبِّ اجْعَلْنِي مُقِيمَ الصَّلاَةِ وَمِن ذُرِّيَّتِي رَبَّنَا وَتَقَبَّلْ دُعَاء"


Cevap: Rabbicalni duası namazda okunur mu

ZİREGÜL
çok güzel bir dua hem kendine hem sevdiklerine yani züriyetine yardım dileyen namaz ibadeti için dua edilen bir dua namazda okunmasındada bir mahsur görülmemiştir


rabbicalni duası namazda okunur mu, rabbicalni suresi namazda okunur mu, rabbicalni duası nerede okunurBu kategoride yer alan Mısırı fetheden komutan sahabe kimdir? başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.


Bir Yorum Yazın.

Ders Kitabı Cevapları TIKLA! Ders Kitabı TIKLA! Sınıf Ders Kitabı Cevapları
Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim

Rabbicalni duası namazda okunur mu Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, İmanın şartları, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İbadet, İman, Mezhep, Hanefi, Şafii, Maliki, Hambeli, İslamın Şartları, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Arapça, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Evlilik, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Günah, Helal, Haram, Tecvid, Yemin, Sadaka, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.