Anasayfa
19 Ocak 2022, 13:38
fikih
Abone

Rabbicalni duası namazda okunur mu

mum
Kuranı kerimde yüce rabbimizin İbarhim süresinin 40 Ayetinde Buyuruyor ki " Rabbim, beni ve zürriyetimi namazı ikame edenlerden kıl. Rabbimiz, duamı kabul buyur."

Namazda okunacak güzel dualardan birisi bu duayı fatiha süresinden sonra okumakta bir sakınca yoktur. Bu duayı özellikle her dualarımızda okumamız bizim açımızdan hayırlı olacaktır…

" رَبِّ اجْعَلْنِي مُقِيمَ الصَّلاَةِ وَمِن ذُرِّيَّتِي رَبَّنَا وَتَقَبَّلْ دُعَاء"

Okudunuz mu?  Dudak kanaması abdesti bozar mı
Cevap: Rabbicalni duası namazda okunur mu

ZİREGÜL
çok güzel bir dua hem kendine hem sevdiklerine yani züriyetine yardım dileyen namaz ibadeti için dua edilen bir dua namazda okunmasındada bir mahsur görülmemiştir

Okudunuz mu?  Mustafa İslamoğlu'nun Hadis Üzerine Soru-Cevapları

rabbicalni duası namazda okunur mu, rabbicalni suresi namazda okunur mu, rabbicalni duası nerede okunur

Bu kategoride yer alan Kımız,kefir içilir mi? Midye ,istiridye, istakoz yenir mi? başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.
Ξ Bir cevap yazın

Ders Kitabı Cevapları TIKLA! Ders Kitabı TIKLA! Sınıf Ders Kitabı Cevapları
Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim

Rabbicalni duası namazda okunur mu Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, İmanın şartları, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İbadet, İman, Mezhep, Hanefi, Şafii, Maliki, Hambeli, İslamın Şartları, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Arapça, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Evlilik, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Günah, Helal, Haram, Tecvid, Yemin, Sadaka, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.