Anasayfa
8 Mayıs 2021, 5:31
dinisorular
Yönetici

Haram eşya helal eşyaya değerse helal eşya haram olur mu

Haram eşya helal eşyaya değerse helal eşya haram olur mu

Kayıtsız Üye
Selamın aleyküm haram eşya helal eşyaya değerse helal eşya haram olurmu mesela haram para ile alınan şarj cihazını prize taktıktan sonra helal para ile alınan şarj cihazını aynı prize taksam helal para ile alınan şarj cihazı haram olurmu

Okudunuz mu?  Kısa hadisler

Yorum: Haram eşya helal eşyaya değerse helal eşya haram olur mu

arifselim
Aleykum selam. Öyle bir şey yoktur. Helal ile haram bir ürünün birbirine değmesi yada aynı yerde kullanılması halinde o helal olan şey haram olmaz. Helal bellidir ve haram bellidir. Bu sorduğun şekilde bir helal asla haram olmaz. Bize düşen Allah’ın rızasına uygun bir şekilde görevlerimizi yerine getirmektir.

Bu kategoride yer alan Vesvese imana zarar verir mi ? başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.
Ξ Bir cevap yazın

Ders Kitabı Cevapları TIKLA! Ders Kitabı TIKLA! Sınıf Ders Kitabı Cevapları TIKLA! Akrostiş Şiir
Forum Duası Copyright © 2007-2023
Gizlilik Politikası İletişim

Haram eşya helal eşyaya değerse helal eşya haram olur mu Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, İmanın şartları, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İbadet, İman, Mezhep, Hanefi, Şafii, Maliki, Hambeli, İslamın Şartları, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Arapça, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Evlilik, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Günah, Helal, Haram, Tecvid, Yemin, Sadaka, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.