Anasayfa
13 Aralık 2023, 23:18
missa06
Abone

Kadının Kocasına Hakkını Helal Etmemesi

Kadının Kocasına Hakkını Helal Etmemesi

Kayıtsız Üye
Kadın kocasına hakkını helal etmese ne oluyor? Ve bir kere hakkını helal eden kişi, bir süre sonra hakkını helal etmekten pişman olup geri ala bilir mi yani hakkını haram ede bilir mi?


Yorum: Kadının Kocasına Hakkını Helal Etmemesi

arifselim
Helal edilmiş olan bir haktan sonra vazgeçilemez. Nasıl ki erkeğin kadında hakkı varsa aynı şekilde kadının da erkekte hakkı vardır. Hak helal edilmemişse o hak bir şekilde mutlaka karşı taraftan alınacaktır. Allah katında zerre kadar dahi olsa hiç bir şey kaybolmaz ve adalet eninde sonunda yerini bulur.

Okudunuz mu?  Yön bulmada kullanılan yöntemlerin açıklaması nasıldır?

kadın kocasına hakkını helal etmezse, eşlerin birbirine hakkını helal etmemesi, bir kadın kocasına hakkını helal etmezse ne olur

Bu kategoride yer alan Bulunan eşyanın değersiz hükmüne nasıl varırız ? başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.
Ξ Bir cevap yazın

Ders Kitabı Cevapları TIKLA! Ders Kitabı TIKLA! Sınıf Ders Kitabı Cevapları TIKLA! Akrostiş Şiir
Forum Duası Copyright © 2007-2023
Gizlilik Politikası İletişim

Kadının Kocasına Hakkını Helal Etmemesi Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, İmanın şartları, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İbadet, İman, Mezhep, Hanefi, Şafii, Maliki, Hambeli, İslamın Şartları, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Arapça, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Evlilik, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Günah, Helal, Haram, Tecvid, Yemin, Sadaka, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.