Anasayfa
25 Mart 2023, 21:09
missa07
Abone

Dilimde yara var namaz kılamıyorum

Dilimde yara var namaz kılamıyorum

Asdasd123
Selamun Aleykum. Benim dilimde yara çıktı ve konuşamıyorum doğru dürüst yemek bile yiyemiyorum dilimi kıpırdattığımda çok acıyor bu acıya dayanamıyorum sorum şu: en azından dilimdeki yaranın acısı dayanacak kadar azalana veya yara tamamen kaybolana kadar namaz kılarken sureleri,duaları içimden okusam namazım sahih olur mu? Not:Şafiiyim.

Okudunuz mu?  Görünmezlik duası ve işlevi haceti şartları

Yorum: Dilimde yara var namaz kılamıyorum

arifselim
Aleykum selam. Geçmiş olsun. Bu bir özürdür ve dilini kıpırdatmadan namazlarını kılman caizdir. Geçerli bir mazeret olduğunda dinimiz ruhsat vermiştir. Şafiiler içinde hanefiler içinde durum aynıdır.


Namaz Kılamamak

Bu kategoride yer alan Kulak kiri gusle engel mi? başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.
Ξ Bir cevap yazın

Ders Kitabı Cevapları TIKLA! Ders Kitabı TIKLA! Sınıf Ders Kitabı Cevapları TIKLA! Akrostiş Şiir
Forum Duası Copyright © 2007-2023
Gizlilik Politikası İletişim

Dilimde yara var namaz kılamıyorum Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, İmanın şartları, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İbadet, İman, Mezhep, Hanefi, Şafii, Maliki, Hambeli, İslamın Şartları, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Arapça, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Evlilik, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Günah, Helal, Haram, Tecvid, Yemin, Sadaka, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.