Anasayfa
20 Ocak 2024, 23:01
Sohbet
Yönetici

Medine vesikası nedir?

Medine vesikası nedir?

melle

Medine vesikası ne demek? kısaca bilgi

Peygamber Efendimiz’in gayretleriyle Medine’de ikamet eden insanların haklarını ve kamu düzenini korumak için oluşturulmuş bir insan hakları beyannamesidir. Bu yazılı belge, Medine’de yerleşik iki düşman kabile olan Evs ile Hazreç kabileleri, yahudi ile hristiyanlar ve son olarak müslümanlar arasındaki ilişkileri düzenler. (623 yılı)

Okudunuz mu?  Peygamberimiz'in künyesi nedir?

Cevap: Medine vesikası nedir?

HADİE
sevgili peygamberimizin çabasıyla olan insan hakları beyannamesidir bu beyanname medinede yaşayan insanların haklarını ve kamu düzenlerini korumak için tasarlanmıştır


Yorum: Medine vesikası nedir?

Kayıtsız Üye
Ne yazıkki Hz Muhammed zamanından beri İslam ümmeti kendini hâla insan hakları evrensel beyannamesinde yazan yaşam hakları ve uygulamalarına O kadar uzak yaşamaktadır ki bu bile medeni toplum olmaya ne kadar uzak olduğumuzu gösteriyor..

Okudunuz mu?  Fitne çıkaran koğu yapıp laf taşıyan kaynana ise ne yapılmalı

medine vesikası nedir kısaca, medine vesikası kısaca, Medine vesikası

Bu kategoride yer alan Tam ilmihal seadet-i ebediyye yi karalama kapmanyası başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.
Ξ Bir cevap yazın

Ders Kitabı Cevapları TIKLA! Ders Kitabı TIKLA! Sınıf Ders Kitabı Cevapları TIKLA! Akrostiş Şiir
Forum Duası Copyright © 2007-2023
Gizlilik Politikası İletişim

Medine vesikası nedir? Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, İmanın şartları, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İbadet, İman, Mezhep, Hanefi, Şafii, Maliki, Hambeli, İslamın Şartları, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Arapça, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Evlilik, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Günah, Helal, Haram, Tecvid, Yemin, Sadaka, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.