Anasayfa
1 Mayıs 2023, 20:30
missa03
Abone

Günahlarımın ortaya çıkmasından çok korkuyorum

Günahlarımın ortaya çıkmasından çok korkuyorum

Kayıtsız Üye
Selamunaleyküm benim psikolojim gerçekten çok bozuldu kimseye bir şey yansıtamıyorum önceden günah işlediğimde hiç aklıma gelmezdi ama şuan aklıma geliyor ve ortaya çıkmalarından çok korkuyorum sürekli dua ediyorum ama çok korkuyorum birde bir kaç kişi biliyor önceden anlattığım arkadaşlarım yani bilmiyorum çok korkuyorum günahlarım ortaya çıkacak diye her açıdan koruyorum Ya evlenemezsem diye Ya Allah beni hiç affetmezse diye eğer Allah beni affetmezse hiç birşeyin önemi yok değeri yok .. cidden düşündükçe çıldıracak gibi oluyorum önceki günahlarımın ne bu dünyada ne öbür tarafta karşıma çıkmasını istemiyorum çokda dikkat ediyorum artık hiç şekilde zina dedikodu hepsine dikkat ediyorum elimden gelenin fazlasını yapmayada hazırım lütfen bana yardım edin bunun için bir ayet ,dua ,hadis gösterin önerin Allah rızası için ..

Okudunuz mu?  Abdest nasıl bozulur?

Yorum: Günahlarımın ortaya çıkmasından çok korkuyorum

MERAK EHLİ
öncelikle ya Allah affetmezse diye düşünmeyi bırak. Yaptığın yanlışları günahları kimseye anlatma.

5:34 – Ancak kendilerini yakalamanızdan önce tevbe edenler başka. Bilin ki Allah, çok bağışlayan ve çok merhamet edendir.

5:39 – Kim yaptığı haksızlıktan sonra tevbe eder, halini düzeltirse, şüphesiz Allah, onun tevbesini kabul eder. Çünkü Allah bağışlayan, merhamet edendir.

Okudunuz mu?  Bir Yılı Geçmeyen Arsaya Zekat Düşer Mi

5:71 – Onlar, bir fitne kopmayacak sandılar, kör ve sağır kesildiler. Sonra Allah onların tevbesini kabul etti. Sonra yine onların çoğu kör, sağır kesildiler. Allah, onların yaptıklarını görüyor.

5:74 – Hâlâ Allah’a tevbe edip O’ndan af dilemiyorlar mı? Allah çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.

Okudunuz mu?  Dini nikah nasıl bozulur

6:54 – Â yetlerimize inananlar sana geldikleri zaman onlara şöyle söyle: Selam olsun size! Rabbiniz rahmeti kendi üzerine yazdı. Sizden her kim bilmeyerek bir kötülük işleyip de sonra arkasından tevbe eder, kendini düzeltirse, muhakkak ki O, bağışlayan, esirgeyendir".
Ondan dolayı sen tövbe et ve ibadetlerini yerine getir. Şunu unutmamak gerek; Allah gerekirse Tüm her şeyi unutturabilir.
Allah Teâlâ şöyle buyuruyor: ‘Ben dünyada Müslüman bir kulumun örttüğüm bir kusurunu, âhirette ortaya çıkarıp onu rezil ve rüsvay etmeyecek kadar büyük kerem ve af sahibiyim.’ Câmiü’s-Sağîr, 2893. 10- Müslim, Hudud, 16.

Okudunuz mu?  Günümüze göre doğru örtünme nasıl olur

Yorum: Günahlarımın ortaya çıkmasından çok korkuyorum

Kayıtsız Üye
Hamd Allah’a; salât ve selam, Rasûl’üne olsun.
Allah ile muameleyi öğrenmeye ve beraberce bunları mütalaa etmeye devam edelim kıymetli kardeşim.
Şöyle bir düşünelim… Herhangi birimiz bir günahı arzulayıp, onu yapmaya karar verdiğimiz zaman, Allah da o günahı yapmaktan dolayı bizi engellemiyor. Eğer Allah isteseydi, askerlerini yollar ve bu yolu keserdi. İşte o zaman o günahı yapmak imkânsız olurdu. Fakat Allah El-Halimdir, onu bırakacak kadar Es-Sabur’dur. İnsan günaha direkt başladığı zaman, Allah da onu örtüp, insanların öğrenmesini engellemektedir. Peki niçin?
Tabi ki Allah’ın kuluna olan rahmeti ve acımasından dolayı, onun bu durumunu ortaya çıkarmamaktadır. Kul, yapmış olduğu o günahı bitirdiği zaman, Rabbi onu kendisine dönmeye davet eder. Bununla da kalmaz yapmış olduğu kötülükleri iyiliklere çevirir.

Okudunuz mu?  Genç Komutan Hz. Üsame

Yorum: Günahlarımın ortaya çıkmasından çok korkuyorum

misafir1
tevbe etmek, insanların aypılarını araştırıp açığa dökmemek, setredip gizlemek, ve insanları kınayıp ahkam kesmemek; insanın kendi günahlarının da bağışlanması, izlerinin silinmesi ve setredilmesi açısından önemlidir


zinanin ortaya cikmamasi için dua

Bu kategoride yer alan Eşlerin arasının düzelmesi için dualar başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.
Ξ Bir cevap yazın

Forum Duası Copyright © 2007-2023
Gizlilik Politikası İletişim

Günahlarımın ortaya çıkmasından çok korkuyorum