Anasayfa
8 Mayıs 2021, 5:49
Cenaze
Yönetici

Üç kere Cuma namazına gitmeyenin cenaze namazı kılınmaz diye söyleniyor bu ne kadar d

Üç kere Cuma namazına gitmeyenin cenaze namazı kılınmaz diye söyleniyor bu ne kadar d

Hoca
Üç kere Cuma namazına gitmeyenin cenaze namazı kılınmaz diye söyleniyor bu ne kadar dorudur?


Bir kimsenin cenazesinin kılınması için müslüman olması yeterlidir. Bir müslüman ömründe hiç ibadet etmesede müslüman olduğu biliniyorsa cenaze namazı kılınır.

Okudunuz mu?  Yeni ölen birinin elbiseleri atılır mı yoksa giyilir mi?

Cenaze namazı kılınmayanlar:

Müslüman olmayanların cenaze namazı kılınmaz. İslam bilginleri, annesini veya babasını kasten öldüren, çatışmada öldürülmesi halinde, yol kesen ve meşru devlet düzenine isyan suçu işleyenlerin de cenaze namazlarının kılınmayacağını söylemişlerdir.

SİE


Cevap: Üç kere Cuma namazına gitmeyenin cenaze namazı kılınmaz diye söyleniyor bu ne kadar d

Erchamion
< Bir kimsenin cenazesinin kılınması için müslüman olması yeterlidir. Bir müslüman ömründe hiç ibadet etmesede müslüman olduğu biliniyorsa cenaze namazı kılınır.

Okudunuz mu?  Yanarak ölenin cenazesi yıkanır mı?

Cenaze namazı kılınmayanlar:

Müslüman olmayanların cenaze namazı kılınmaz. İslam bilginleri, annesini veya babasını kasten öldüren, çatışmada öldürülmesi halinde, yol kesen ve meşru devlet düzenine isyan suçu işleyenlerin de cenaze namazlarının kılınmayacağını söylemişlerdir. >

Burası çelişiyor sanki?


Yanıt: Üç kere Cuma namazına gitmeyenin cenaze namazı kılınmaz diye söyleniyor bu ne kadar d

Hoca
< Burası çelişiyor sanki? >
çelişki yok istisnai bir durum var sadece

Okudunuz mu?  Ölmek üzere olan hasta, nasıl yatırılır?

3 cumaya gitmeyenin cenaze namazı, cuma namazına gitmeyenin cenaze namazı kılınır mı, 3 cuma namazına gitmeyen cenaze namazı kılınır mı

Ξ Bir cevap yazın

Ders Kitabı Cevapları TIKLA! Ders Kitabı TIKLA! Sınıf Ders Kitabı Cevapları TIKLA! Akrostiş Şiir
Forum Duası Copyright © 2007-2023
Gizlilik Politikası İletişim

Üç kere Cuma namazına gitmeyenin cenaze namazı kılınmaz diye söyleniyor bu ne kadar d Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, İmanın şartları, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İbadet, İman, Mezhep, Hanefi, Şafii, Maliki, Hambeli, İslamın Şartları, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Arapça, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Evlilik, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Günah, Helal, Haram, Tecvid, Yemin, Sadaka, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.