Anasayfa
20 Ocak 2023, 23:35
dualar
Yönetici

Amin ecmain ile ilgili bir yazı

Amin ecmain ile ilgili bir yazı

rana
Ben Senin azabından çok rahmetine; korkundan çok şefkatine muhtacım. Ve şunu da bütün kalbimle biliyorum ki; Sen istersen severim, sen sevdirirsen severim! Fakat Sen sevmezsen, sevdirmezsen ben sevemem, hissedemem.
“Kulum bana bir adım yaklaşırsa, ben ona koşarak gelirim” buyuruyorsun. Ya Rabbi, bana yardımcı ol, Sana doğru bir adım olsun atayım. Ki, o benim vuslatım olsun. Beni o vuslata kavuşturmadan yanına alma Allâh’ım!…
Her hareketimiz, yalnız sana olan muhabbetimizden kaynaklansın. Öyle bir muhabbet ki hep coşsun, coşsun hiç durmasın. Ve Sensiz bir anımız geçmesin, Allâh’ım.
Verdiğin nimetin şükrünü yerine getirebilenlerden eyle, nankörlerin listesinde ismimiz bile geçmesin Allâh’ım. Benim kalbimi, dilimi ve bütün amellerimi rızandan ayırma. Bize daima râzı olacağın amelleri işlemeyi nasip eyle!..
Ya Rabbi, Senden isteyeceğimiz şeyleri de bilemiyoruz. Eksiklerimizi, noksanlarımızı, hatalarımızı ört, Sen rahmet ve mağfiretinle onları hayra tebdil eyle.
Şu güzel bahar günü, ağaçlardaki tomurcuklar, dallardaki çiçekler nasıl açmışsa, Sen de yalnız kalbimizde sevgi çiçeklerini açtır.
Gönlümüzde ise iki cihan güneşimiz habibinin ve bütün sevdiklerinin muhabbet goncaları açsın!..
Gönlümüzü, gülümüzü soldurma Allâh’ım!
Hazan gelmesin, yaprakları dökülüp boyunları bükülmesin, daima canlı ve taze kalsın. Ve öyle bir rayiha yayılsın ki içimize, onu her zerremizde hissedelim, bütün nefeslerimizle…
Ya Rabbi, Sen affedicisin, afvı seversin, biz günahkar kullarını da affet.
Biz senden gelecek her hayra muhtacız Allâh’ım.
Bir yavru annesine ne kadar dil döker, yalvarır, naz yaparsa; annesi de o kadar sevinir!.. Kırgınsa bile alır bağrına basar, “Yavrum!..” der.
Çok iyi biliriz ki, Rabbim, annelerin sevgi ve şefkatinin kaynağı da sensin!.. Ve Sen bütün annelerin merhametinden daha fazla merhamete sahipsin!.. O halde bu aciz, zayıf, gönlü kırık, ve günahkâr kullarını da Afv et, Allah’ım.. Bizlere acı, günahımızı yüzümüze vurma!
“Ben, yüzlerini görmediğim kardeşlerimi çok özledim” buyuran Rasûlümüze layık kardeş ve ümmet eyle, Allâh’ım.
Bizleri öğrendiklerimizle amel eden, senin yolunda canını, her şeyini feda eden Mus’ablar, Rumeysalar, Enesler, Âişeler, Fâtımalar, Sümeyyelerden eyle!..
Senden gelecek her türlü hayra muhtacız Allâh’ım…
Kara yüze ak desem, beni benden al desem; Rahmetinle sar desem, sarar mısın? Allâh’ım.


Cevap: amin ecmain

Ecir
< Bizleri öğrendiklerimizle amel eden, senin yolunda canını, her şeyini feda eden Mus’ablar, Rumeysalar, Enesler, Âişeler, Fâtımalar, Sümeyyelerden eyle!..
>


Amin amin inşAllah.
Allah onlardan ve onların izlerinden gitmeye çalışanlardan razı olsun…

Okudunuz mu?  Detlerinden Ve Sıkıntılarından Kurtulmak Isteyenler "estağfirullah"

Güzel bir duaydı.Allah razı olsun azra…


Yanıt: amin ecmain

sahra
Amiin.Bi hurmeti Taha ve Yasin.


Soru: amin ecmain

güli-zar
Allah Razi Olsun . Rabbim Kabullerin En Güzeliyle Kabul Eylesin Amiinn…. çok Güzeldi Kardeş


Hoca
güzel örnek bir dua. amin ecmain. (Allah kabul etsin. Cümlemize)

Okudunuz mu?  Kar Tanesi Duası

amin ecmain, amin ecmain ne demek, bi hürmeti taha ve yasin ne demek

Bu kategoride yer alan Çok Önemli Bir Fereç ve Mahreç Kapısı: Dua başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.
Ξ Bir cevap yazın

Ders Kitabı Cevapları TIKLA! Ders Kitabı TIKLA! Sınıf Ders Kitabı Cevapları
Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim

Amin ecmain ile ilgili bir yazı Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, İmanın şartları, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İbadet, İman, Mezhep, Hanefi, Şafii, Maliki, Hambeli, İslamın Şartları, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Arapça, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Evlilik, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Günah, Helal, Haram, Tecvid, Yemin, Sadaka, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.