Anasayfa
19 Aralık 2021, 1:34
kadin
Yönetici

Kadınlarda ihtilam olmak

Kayıtsız Üye
hocam selamun aleyküm bu soruyu utanarak soruyorum ve yazıyorum ama bir siteye daha yazdım(Allah onlardan da razı olsun bir çok soruma cevap verdiler ama bu soruma direkt cevap alamadım yeterince aydınlanamadım) o yüzden size soruyorum Allah rızası için en kısa zamanda cevap verin en güvenilir ve bu konuda ehil olana danışmak istiyorum ama birebir kimseye soramıyorum utanıyorum genç bir kız olmak ve tepkileri kestirememek yüzünden size yazıyorum şimdiden Allah ebeden razı olsun sizlerden.

hocam bende bir çok insan gibi arada sırada ihtilam oluyorum. mesela geçen arefe oruç tuttum ve rüyamda cinsel bir doyum hissederek uyandım ama kendimi tatmin edecek bir eylemde bulunmadım hemen kendi kendime oruçsun unutma dedim ve peçetemde meni yoktu. şimdi gusül almalı mıydım orucum kabul oldumu diye sürekli vesvese yapıyorum.
birde hocam bazende ihtilam oluyorum ve o hisle uyanınca cinsel duygum galebe çaldığından kendimi sıkıp rahatlatıyorum ve bir şekilde o enerjimi denir ne denir bilmiyorum ama o enerjiyi hissi dışarı atmak ve rahatlamak zorunda hissediyorum kendimi. ve şöyle bir inancımda var yarım kalırsa bir tekrarlanabilir o yüzden bir kerede olsun uzunca bir süre olmaz belki diye. ama tabiki o rüya sonucu böyle rahatlama isteğiyle uyanıyorum rüyanın doğal sonucu olarak yani. ama meni gelmiyor
hocam dün gece ablamda yatıya kaldım rüyalanarak uyandım ve kendimi tatmin ettim daha sonra kalktım ve meni gelmediğini görünce abdestimi alıp namazımı kıldım. hocam ben şimdi cünüp halde namaz mı kıldım ne yaptım hep böyle zamansız oluyor. bazen 1 hafta 10 gün tertemiz hiç ihtilam olmuyorum ve banyoda olmuyorum ihtilam olmadım diye daha sonra artık iyice kirleniyorum bakıyorum ihtilam olmuyorum banyo oluyorum. banyo olduktan bir kaç gün sonra yada yakın zamanlarda ihtilam oluyorum. E şimdi bir daha mı banyo olucam ailem ne diyecek. O kadar bekledim olursam yıkanırım hem onun içinde yıkanmış olurum göze batmaz diye onca kirlendikten sonra dayanamayıp yıkanıyorum sonra ihtilam oluyorum.
ama hocam bunlar hep rüya sonucu benim iredem dışında oluyor ama uyanıncada böyle tatmin gereği duyuyorum ve yapıyorum ama yinede meni gelmiyor.bana bu durumumun hükmü nedir Allah aşkına yardım edin bilgilendirin. bazen bir ay olmuyorum bazen iki üç gün üst üste oluyorum .yani uyanıkken Allah korusun öyle istimna günahına girmem Rabbim esirgesin . EvvelAllah size güvenyorum ben cünüp cünüp namaz kılıp günahkar mı oldum ne yapayım mesela şu an yatsıyı kılayım mı yoksa yıkanayım mı. bu konu benim için çok mühim hocam namazsız bırakmasın Rabbim hiç birimizi ama bazen çok bunalıyorum. acele cevap hocam kurban olayım hazır utancımı yenip yazabilmişken.
şimdiden Allah razı olsun


Yorum: Kadınlarda ihtilam olmak

arifselim
Aleykum selam hanım kardeşim.

– Oruçluyken uykuda ihtilam olmak orucu bozmaz. Meni gelsin veya gelmesin oruca bir zararı yoktur. Ancak uykuda ihtilam olan kadın her ihtimale karşı yıkanmalıdır.

– Kadında meni her zaman dışarı çıkmayabilir. Bazen geç çıkabilir ve bazen geri girebilir.

– Kadınlarda uyku hali dışında meni gelirse yıkanmalıdır ayrıca meninin geldiğini anlamak için orgazm olmak gerekir. Orgazm olunduğu takdirde meni görülmese de gusül almak gerekir.


Yorum: Kadınlarda ihtilam olmak

Kayıtsız Üye
Allah razı olsun hocam. ama bir çok yerde ihtilam oldun uyandın çamaşırına bak ıslaklık görmezsen yani( meni) gusül gerekmez yazıyor.
bir de hocam bazen normal akıntıyı bile meni sanabiliyorum. meni çok mu fazla gelir nasıldır çünkü meni gelince onu diğer sıvılarla karıştırmak çok zor deniyor. ama meni yoksa tam anlamıyla boşalmamışsın ve gusül gerekmez diye öğrenmiştim.

Okudunuz mu?  Kadınların fitil kullanması gusül gerektirir mi?

hocam bu son sorum ve çok kafama takılıyor ve doğrumu anlamışım ne olur cevap verin.. şimdi ben uykudan cinsel bir hazla ihtilam olarak uyanıyorum buraya kadar benim iradem dışında ve uyandıktan sonra eğer kendimi tatmin edersem bu istimnaya giriyor ve meni gelsin yada gelmesin mutlaka gusül gerekiyor öylemi? ama ihtilam olarak uyanıp hiç bir şey yapmıcam ve peçeteme bakıp meni gelmişse yıkanıcam gelmemişse yıkanmayacağım doğru mu hocam?


Yorum: Kadınlarda ihtilam olmak

arifselim
Büyük ihtimalle erkekler için verilen cevapları okumuşsun çünkü kadın ve erkek bu konuda birbirinden farklıdır. Erkekler için biraz daha kolay anlaşılabilir bir konudur. Bunun için rüyasında ihtilam olan erkek kesin bir şekilde cünüp olup olmadığını anlayabilir çünkü meni çıktımı belli olur. Ama kadın öyle değildir ve meni görülmeme ihtimali vardır. Bunun için ihtimal olmuşsa yıkanması gerekir. Kadında meni genelde sarı ve açık renktedir. Uyku durumu dışında anlamak çok kolaydır çünkü meni ancak orgazm halinde çıkar. Orgazm olmak demek, cinsel tatminin en üst sınırı ile doyuma ulaşmak demektir. Diğer sorunun cevabı ise, eğer kendi kendini tatmin edersen evet mutlaka gusül gerekir. Şayet orgazm olmaz ve menide çıkmadığından emin isen o zaman gusül gerekmez.


Kayıtsız Üye
1 – Selâmun aleyküm. Kadınlarda ihtilam oldu mu olmadı mı biraz zor anlaşılır ve çamaşırda bir leke görünce meni mi mezi mi anlaşılmıyor. Sorum şu: Kurumuş olan meni nasıl olur? Mezi gibi olur mu? Eğer şüphe varsa abdest almalı mıyız?

2 – Merhaba hocam 19 yaşındayim ve bakireyim bu konular kafamı çok karıştırıyor söyleki 7 ay öncesine kadar 5 ay yada daha fazla aralıklarla mast yapardim ama Allah korkumdan ve bundan sonraki üzüntüden dolayi bırakmaya gayret gösterdim çok şehvet sıkıntısı çektim inşAllah Allahimin yardımıyla ve duaylà hergün daha da atlatiyorum sorum şu bazen iç camasirimi göbeğime doğru yada aşağı yukarı doğru indiriyorum xunku daha önceleri bundan sıkıntı yaşıyodum yani bişi olucak mi diye bişi olicak derken hissedilcek mi diye bazen oluyor ve çok üzülüyorum bazen olmuyo çok seviniyorum bu gusle mani midir bozar mı bir çeşit mast midir Teşekkürler hocam


@hmet
1 erkek ve kadın menisi arasında fark var doğru ama iki meziden çok farklı meni avuç içi kadar büyük olur ve kadınlarda sarı olur

2 iç çamaşırı indirmek ve kaldırmak mast değil niyetinize bağlı


Kayıtsız Üye
Hocam peki niyete bagliysa içim rahat olabilir değil mi sonuçta 7 24 saat bunu yapacak değilim ve bende rahatsız olup moralim bozuluyor ve bir sorum daha olacak malum temizlik açısından tuvalet ihtiyacımizi giderdiktek sonra yıkıyoruz o sırada da bazı huylanmalar oluyor umarım benj anliyosunuzdur hocam bu da guslu etkiliyor mu peki çünkü haz alsam kendimi bırakırım ama öyle bir durum söz konusu değil yani hen bunu dışarda da yasiyorum


sedatt
Huylanmayla cenabet olunmaz. Gusül gerekmesi için meninin çıkması gerekir.


Kayıtsız Üye
Selamun aleyküm. Bir gün önce rüyamda masturbasyon yaptığımı gördüm. Ama doygunluğa ulaşmadım diye hatırlıyorum. Uyandığımda çamaşırımda ıslaklık yoktu. Tuvalete gittiğimde ilk iş olarak peçeteyle kontrol ettim. Peçeteye yapışkan biraz şeffaf bir sıvı geldi. Meni mi mezi mi emin olamadım. Anneme bahsetmeye çekindiğim için söylemedim. Geçen akşam da duş aldığım için o evdeyken duş da alamadım. Annem dışarı çıktığı zaman cünüplük halinden emin olamadığım için gusül abdesti almak istedim. Fakat suyu açtığımda sıcak su akmadığını gördüm. Bir süre bekledim ama bir türlü sıcak su akmadı. Duş alamadan çıktım. Sabahki sıvının mezi olduğuna kanaat getirip öğle namazımı kıldım. İkindiyi de kıldım. Akşam namazından önce tuvalete gittiğimde çamaşırımda az bir ıslaklık gördüm. Meni mi diye şüpheye düştüm. Fakat sabahın üstünden çok zaman geçtiği için yine mezidir diye düşündüm. Akşam ve yatsıyı da kıldım. Bu sabah sabah namazını kıldıktan sonra bir ihtimal eğer dünki sıvı meni ise cünüp olma durumunda namaz kılınması haline internetten baktım. Dinden çıkılabileceği bile yazıyordu (eğer alay olarak kılındıysa diye). Benimki emin olmama hali ama yine de kendimi huzursuz hissettim. Emin olmak ve içimi rahatlatmak için buraya yazıyorum. Dünki sıvı mezi değil de meni olsa bile ben emin olmadığım ve rüyamda da doygunluğa ulaştığımı hatırladığım için (sadece sürtünme kısmını gördüm) mezi olduğuna kanaat getirip namazlarımı kıldım. Bu durumun herhangi bir sakıncası, yanlışı var mıdır? Bu arada çok vesveseli bir insanım.

Okudunuz mu?  Gelen her akıntı gusülü gerektirirmi,gusulü gerektirmeyenler hangileridir?

Hoca
< Uyandığımda çamaşırımda ıslaklık yoktu. >
Sen cünüp değilsin ve yıkanman gerekmez.
Diğer dşüncelerin de vesvesedir aldırma


Kayıtsız Üye
Selamünaleyküm,

Öncelikle bir bayan oldugumu belirteyim.
Bazen geceleri rüya görmeme ragmen uykudan uhtilam olup uyaniyorum, afedersiniz cidden farkli hislenmeler ile uyaniyorum. Yani rüyada olmuyor bunlar, uyandiktan sonra bir kaç saniye devam ediyor. Ama istem disi gelisiyor.

Sabah ancak uyaninca bir akinti felan olmuyor iç çamaşırımda.

Ancak tuvalete gidince kücük abdest yaptiktan sonra temizlerken akinti oldugunu görüyorum kagitta. Ancak bu bende çok oluyor. Yani ‘sadece şuan bunun yüzünden oldu’ diyemiyorum.

Ama dedigim gibi sabah ilk kalkınca bir ıslaklık yok iç çamaşırımda.

Bu durumda gusletmem gerekirmi gerekmezmi?

Simdiden Allah razı olsun.


arifselim
Aleykum selam. Eğer kadın orgazm olduğunu kesin hissetmiş ise ıslaklık geç gelse bile gusül alması gerekir. Çünkü kadının menisi erkeğin ki gibi hemen çıkmayabilir ve bir süre gecikebilir. Bu anlattığın şekilde eğer orgazm olduğunu hissederek uyanırsan gusül alman icap eder.


Gizlii
Selamun aleykum Arif Selim hocam. Ben bekar bir kizim, bu gece cunup eden hiç bir rüya gormedim ve hiç bir sekilde orgazm oldugumu hissetmedim. Uyandiktan 3 saat sonra sari beyaz sumuk gibi biraz fazla miktarda akinti geldi. Supheye dustum. Ben vesvese den yeni kurtuldum sayilir yada ben oyle sandim. Bugunde icime şüphe oturdu ama gusül almadim ogle namazını kıldım. Gelen bu akinti meni oldugundan emin degilim ustelik saatler sonra geldi hemen ihtilam olmusum diye kanaat getirmedim. Yaptigim doğru mudur? Cunup muyum değil miyim. Allah simdiden razı olsun hocam. Siz vesile oldunuz vesveselerden biraz olsun kurtulmama 🙂


ACİLSERVİS
Rüyalanma uyanır uyanmaz var olan ıslaklık ile olur. 3 saat sonranın rüyalanma ile nasıl bir bağlantısı olabilir. Vesveselerden kurtulduğun yok tüm mesajların vesvese üzerine ve forum kurallarında da vesvese sorularını istemediğimizi söylemişiz. Devamında hesabın kapatılır. Bildiğin bir şeyi ben tekrar sana söyleyeyim meni gusül gerektirir mezi ise gerektirmez.


Gizlii
Hic kusura bakmayin ama kadin oldugumu belirttim ve kadinlarda meni gec cikabilirmis o yuzden 3 saat sonra gelen akinti meni olabilir mi diye sordum. Hemi siz bizleri vesveseye surukluyorsunuz kadinlardan meni gec gelebilirmis diye bizlerde sorunca kiziyorsunuz. Arif selim hoca bizleri vesvese den kurtarmaya vesile olan bu sitedeki tek hoca.


mincer
Selamun aleyküm. Hocam ben uykuya dalmadan önce uykuyla uyanıklık arasında sürekli orgazm oluyormuşum gibi bir his oluyor ve sıçrayarak uyanıyorum kasılma olmadan önceki hissi yaşıyorum ama kasılma vs olmuyor. Değişik bir his uyuşma gibi. Dün gece de oldu. Uyuduktan sonra rüya gördüğümü hatırlamıyorum uyandığımda çamaşırımda ıslaklık da yoktu. Şimdi emin olamıyorum hissedip hissetmedigimden çok vesveseli biriyim zaten en ufak bir huylanmada acaba cünüp oldum mu şüphesi yaşıyorum. Gusül almalı mıyım?
Bugün zaten gusül alacaktım adetimin 10.günü biteceği için daha önce almıştım zaten ama akıntım hala sarımsı bulanık gelmeye devam ediyor. Ama benim akıntım genelde böyle geliyor. 10 gün akşama doğru doluyor. Şimdi ben cünüp değil miyim öğleni kılabilir miyim guslumu akşama doğru mu alayım yoksa gusledip öyle mi öğleni kılmalıyım?
Allah rızası için yardımcı olun bu beladan nasıl kurtulacağımı bilmiyorum.

Okudunuz mu?  Mezi Nedir ? Dokunmak Yada Düşünce Vasıtasıyla Gelen Mezi için Gusül Gerekir mi?

Selamun aleyküm. Ben gece uyumadan uykuya dalacağım sırada sürekli irkilerek ve birseyler hissederek uyanıyorum. Bugün de aynısı oldu. Sabah namazına kadar 20 dk uyuyum dedim. 2 3 kere irkilerek uyandım. Bir şeyler de hissettim. Uyumadan önce de şehvet hissi var gibiydi zaten. Ama tam ne hissettim bilemiyorum. Orgazm oldum mu bilemiyorum. Kasılma olmadı galiba ya da 1 2 kere falan oldu. Sonra kalktım. Olmadım vesvese yapmayayim diye gusül almadım. Sabah namazını kıldım. Ama şimdi emin olamadığım için gusül almak istiyorum. Sabah namazını da gusulsuz kılmış gibi hissediyorum. Üstelik sular da kesik ne yapacağımı bilmiyorum. Lütfen yardım edin. Gusül almam gerekir mi? Hiçbir şey düşünmeden de oluyor bu. Bu sefer kitap okuyordum. Çok az cinsellik vardı. Sonra hemen attım kafamdan böyle oldu. Arabada yolda uyuklarken falan da hep oluyor sürekli gusulsuz geziyormuşum gibi geliyor.


arifselim
Aleykum selam. İlk anlattıklarından dolayı gusül almana gerek yoktur. Kesinlikle vesvese etmemelisin ve vesveseden kurtulmak için asla önemsememelisin. Adetin en uzun süresi zaten 10 gündür. On günün doldu ise hemen gusül alman ve ibadetlerine başlaman gerekir. Artık akıntı gelse bile sadece namaz abdestini bozar.


Kayıtsız Üye
Hocam ben bir bayanım. İhtilam olmak tam olarak nedir. Rüyada cinsel ilişkiyi tam olarak yaşamak midir yoksa cinsel ilişki olmasa da çok yakınlaşmak da ihtilam olur mu. Ben bekar bir kız olarak orgazm olmak yada tam bı hislerin derecelerini de tam olarak anlayamıyorum. Bu gece rüyamda tam ilişki değil ama ciddi manada bir erkekle yatakta yakınlaştığımı gördüm. Uyandığımda çok kasılma tarzında bir bir yoktu tabiki çok hafif de olsa bir his vardı ama bir akıntı da gelmemişti. Gusül almalı mıyım bilemedim. Esasında ihtilam olmak tam olarak nedir ve gusülü gerektirecek derecesi nedir tam bilmiyorum yardım ederseniz çok sevinirim. Allah razı olsun.


Şem’a
< İhtilam olmak tam olarak nedir >
Sabah uyandığınızda iç çamaşırınızda meni lekesi görmenizdir.
Rüya şart değildir, önemli olan lekedir. Orgazm olmadan ve leke görülmeden gusül gerekmez.


robynsecret
Hocam yardımınıza ihtiyacım var çok çaresizim kime danışacağımı bilmiyorum… hocam ben yaklaşık her sabah uyandığımda koyduğum peçetenin kurumuş bir sızıntı halinde sarı çok ince leke görüyorum ama sadece ışığa tutuğumda veya çok dikkatli baktığımda fark ediyorum meni zannederek gusül alıyorum… hocam ben bir bayanım ve sitelerde bayanın menisi ince şeffaf Sarı ve idarara benzer diyo bu akıntıda böyle rüyamda sohvet bissi duyduğumda geliyor duymadığımdada geliyor hocam meni mi yoksa mezi mi bilemiyorum bir türlü namazlarım tehlikeye girecek diye korkuyorum miktarına gelince okulda tam ayırt edemiyorum küçücük bir şey değil hocam kadının menisi tabaka oluştururmu yoksa benim gördüğüm menimi mezi mi yoksa idrar akıntısımı bilmiyorum… çok vesveseliyim haftada 4 kere gusül aldığım oluyor

Bakın aynı sorun bendede var.Uyanikken orgazm olduğumu anlayamıyorum.Masturbasyon yapınca o gelen titreme zevkin doruk noktasını anlıyorum fakat ruyalaninca öyle bir his olmuyor o kadar siddetli bir şey olmuyor uyanıkken orgazm olduğumu nasıl anlarim ?

Okudunuz mu?  İki Evli Adam İki Karısıylada Aynı Yatakta Yatması Günahmıdır

arifselim
Meni ancak cinsel doyum meydana geldiğinde çıkar ve insan uyanık iken zaten farkına varmaması asla mümkün değildir. Eğer uyku halinde iken her gün bu akıntı oluyorsa büyük ihtimalle bu meni değildir. Doktora giderek danışman uygun olur.


Zeyneppcim
Selamın aleyküm hocam; bayanlarda ne rüya gördüğünü hatırlıyan cinsellikle ilgili bişey görmeyen ve uyandığındada herhangi bir kasılma zevk hissetmeyen bayanın gelen akıntı yüzünden gusletmesi gerekir mi? Kısaca cinsellikle ilgili bişey görmediğimize eminiz orgazm vs olmadı ama uyandık baktık akıntı var gusül almamız gerekir mi? Yoksa bu akıntıyı vajinal günlük akıntı olarakmı değerlendirmeliyiz?meni ile meziyi ayırt edemiyorum çok okudum mesajları fakat hala daha ayırt edemiyorum yardımcı olurmusunuz?


Kayıtsız Üye
Selamünaleyküm. ben bekar genç bir kızım. gusül konusunda vesveseli biriyim ama genede namaz kılıyorum yani Allah’a sığınıyorum.ama geceleri sürekli ihtilam olmam inşAllah diye uyuyorum.bugünde rüyamda ilişkiye girmedim,birini çıplak da görmedim ama işte zaten abdest alçaksın orgazm olabilirsin diye kendimi.tatmin etmeye çalıştığımı gördüm ama o anda uyandım orgazm olmadım,ama ufak bir şey hissettim.1 saat kadar da bekledim iç çamaşırımda da bir şey yoktu,tuvalette de olmadı.ama sürekli rüyamda bile orgazm olacaksın guslün bozulacak gibi şeyler görüyorum.ihtilam böyle bir şey midir yoksa net bir şekilde ilişkiye girip orgazm mi olunur.lütfen ayrıntılı bir şekilde cevaplar mısınız.şimdiden Allah razı olsun.girip şüpheye düşmeden abdest alacağım ama oda uzun sürüyor ve bu durum sürekli olduğundan yoruldum


Ensar
Ve aleyküm selam , bu olan sizde gusül gerektirmez. Kişi rüyasında ihtilâm olup avuç içi kadar genişlikte meni geldiği vakit gusül alır. İhtilâm olmak içinde kişinin cinsel ilişkiye girmesi gerekmez, ergenlikte ve sonrasında evli olmayanlarda ihtilâm yani meni gelebilir.
Fazla vesveseye kapılmayın içinizi rahat tutun ve meni gelmedende gusül boy abdesti almanıza gerek yoktur. Kadınların özel halleri vardır bu elbette özel haller bu kısma dahil değildir.


Kayıtsız Üye
Merhaba, öncelikle kadın olduğumu belirteyim, benim sorunum ihtilam olup olmadığımdan emin olamamak. Bu sorun artık o kadar büyüdü ki her uyuduğumda cinsel içerikli rüyalar görmeye başladım,artık uyumaktan korkar oldum. Sadece şunu net bir şekilde anlamak istiyorum, cinsel içerikli rüya görmemize rağmen hiçbir şey hissetmemişsek yine de gusül almamıza gerek var mıdır? Sabah uyandığımda normal akıntı mı meni mi ayırt etmek çok zor oluyor bu yüzden ihtilam olduğunu anlamanın başka bir yolu var mıdır? Gusül gerektirmesi için kadınlarda rüyayla birlikte kesin orgazmı hissetmek mi gerekir? Yoksa hiçbir şey hissetmeden görülen rüyadan dolayı da gusül alınmalı mıdır?


senasema
Selamun aleyküm. ben de bu konuda bir şey danışmak istiyorum. Bekarım ve genç bir kızım Bugün bir rüya gördüm rüyamda orgazm olmadan önce hani şehvetlenirsiniz ya ben de kendimi o şekilde şehvetlendiriyordum tatmin ediyodum fakat sadece öyleydi sonrasında orgazm olduğumu hatırlamıyorum uyandığımda da her hangi bir ıslaklık yoktu tuvalete gittiğimde tuvaletimi yaptım belki öyle de çıktı mı bilmiyorum çünkü kadının ihtiyaten gusletmesi gerektiğini biliyorum ama benim durumum nedir çok kafam karıştı gusül de alamıyorum şuan yani dediğim gibi orgazm hissetmedim sadece zevk alıyordum kendimi kasıyordum


uyanıkken ihtilam olmak, ihtilam olmak ne demek, ihtilam olmak

Bu kategoride yer alan Kadınların rüyada ihtilam olması başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.
Ξ Bir cevap yazın

Ders Kitabı Cevapları TIKLA! Ders Kitabı TIKLA! Sınıf Ders Kitabı Cevapları
Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim

Kadınlarda ihtilam olmak Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, İmanın şartları, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İbadet, İman, Mezhep, Hanefi, Şafii, Maliki, Hambeli, İslamın Şartları, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Arapça, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Evlilik, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Günah, Helal, Haram, Tecvid, Yemin, Sadaka, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.