Anasayfa
14 Mayıs 2024, 2:26
sizden9
Abone

Bayanlar okumasın , abiler yardımcı olun

Bayanlar okumasın , abiler yardımcı olun

yeniçeri
Şu sıralar biraz yemeği azaltıyorum hem çok yemenin caiz olmamasından dolayı hemde zinde olmak için . Nerdeyse 50 gün oldu rüyalanmadım , aklıma gelip duruyo özellikle dışarı çıktığımda bir bayan gördüğümde Allah affetsin aklıma kötü şeyler geliyor . Benim bu durumdan kurtulmak için bu işi yapmam caiz olur mu ? gerçekten yapmayı hiç ama hiç istemiyorum , hem çok günah hemde sağlığa ve psikolojiye zararlı . Ve utanıyorum . ne yapmalıyım ? aklımı meşgul etmemesi için yapmam doğru olur mu ?

Okudunuz mu?  Kul hakkı helal etme ve haram etme

Cevap: Bayanlar okumasın , abiler yardımcı olun

@hmet
istimna hiç bir zaman gözü haramdan korumaz kendine suni bir yol arıyorsun.
Şehveti kesecek tek yok evliliktir.


Cevap: Bayanlar okumasın , abiler yardımcı olun

umutlucan
muhakkak ki namaz fahşa ve münkerden alıkoyar .Namaza başla ve doğru kıl.Tabi itikadının da doğru olması gerekir.Vesselam

Okudunuz mu?  Öğretmen Cuma namazını nasıl kılacak

Cevap: Bayanlar okumasın , abiler yardımcı olun

yeniçeri
Nasıl tanımadığın bir insan hakkında kesin bir zanda bulunabiliyorsun . Ve bu tavrı sergilediğin yer islami bir forum …


@hmet
yeniçeri kardeş
kim zanda bulunmuş nerden çıkardın?


qwert12380
< yeniçeri kardeş
kim zanda bulunmuş nerden çıkardın? >

Namaza başla demişsin ya o yüzden dedi galiba.
Konuya gelirsek ben de uzun süre istimna yapmamıştım ama yine de rüyalanamamıştım. Evlenmek tek çare galiba. Evlenemeyen oruç tutsun deniliyor ama o da bende hiçbir işe yaramıyor. İşe yarasa Ramazan ayında işe yarardı. Ayrıca namaz da kılıyorum. Başka tavsiyeler var mı acaba ?

Okudunuz mu?  Pdf Olarak Kitap İndirmek

@hmet
< Namaza başla demişsin ya o yüzden dedi galiba. >
onu umutlucan tavsiye etti. bu ne güzel tavsiye.
Namaz sağlam olursa her konu sağlam olur


qwert12380
< onu umutlucan tavsiye etti. bu ne güzel tavsiye.
Namaz sağlam olursa her konu sağlam olur >

Aynen, yanlış görmüşüm :S

Okudunuz mu?  Makyajla namaz kılınır mı?

kötü horoz
arkdaşım evlenme imkanın varsa evlen, durumun müsait değilse, efendimizin, evlenmeye müsait olmayanların, el ile kendini tatmin etmesi caizdir, diye hadisi var, kendini tatmin edebilir ve rahatlayabilirsin, kendini suçlu hissetmenede gerek yok, ben böyle biliyorum, yanlışsam düzeltsinler.


yeniçeri
”Kendine suni bir yol arıyorsun ” Demişsiniz . 50 gün diyorum hocam , insan doğasına aykırı bir durum bu en geç 2 haftadır rüyalanma süresi . Normalde hem aklım hem gözüm kaymıyordu , ama şu anda her seferinde aklıma kötü şeyler geliyor olmadık insan hakkında . Böyle bir durumdada kalınca utanıyorum normalde olmuyordu . ve kendime suni bir yol aramıyorum . Hem fiziksel hemde psikolojik zararlarını biliyorum. Bu arada namazlarımı kılıyorum Allah’a şükür . 17 yaşımdayım evlenme imkanım yok . Bazı İslam alimleri böyle zor durumlarda caiz olduğu görüşündeler , kötü bir niyet olmadığı sürece ….

Okudunuz mu?  Beddua aldım tutar mı?

@hmet
Evet suni bir yol. Hakiki yol evliliktir.
Bir Müslüman nasihat edene yok zan ediyorsun yok nasıl Müslümansınız denir mi?
ne haliniz varsa görün


qwert12380
@hmet adlı arkadaşın yapabileceği bir şey yok. Caiz olmayan bir şeye caizdir demek insanı dinden çıkartır. Sana yap dese kendisine de günah olur. O yüzden tek çözüm evlenmek. Evlenme durumun yoksa sabretmekten başka yapcak bir şey yok. Senin gibi birçok insan var. Bunlardan biri de benim. Ben de hiç rüyalanamıyorum. Okul bitirip bir gelir sahibi olsam direk evlenirim ama daha çoooook var. Başka şeylere yönel. Spor yap ya da oyun filan oyna :S

Okudunuz mu?  Vesvese mi? Piskolojik mi?

akraba

Bu kategoride yer alan Allahu ekber derken A yi uzatmak başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.
Ξ Bir cevap yazın

Ders Kitabı Cevapları TIKLA! Ders Kitabı TIKLA! Sınıf Ders Kitabı Cevapları TIKLA! Akrostiş Şiir
Forum Duası Copyright © 2007-2023
Gizlilik Politikası İletişim

Bayanlar okumasın , abiler yardımcı olun Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, İmanın şartları, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İbadet, İman, Mezhep, Hanefi, Şafii, Maliki, Hambeli, İslamın Şartları, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Arapça, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Evlilik, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Günah, Helal, Haram, Tecvid, Yemin, Sadaka, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.