Anasayfa
30 Mayıs 2021, 1:33
Sizden
Yönetici

Rüyada Muhammed İsmini Duymak Yorumu Nedir?

Kayıtsız Üye
Rüyada Muhammed İsmini Duymak ne demektir Bir kişinin rüyasında Muhammed adını duyması ne anlama gelmektedir ?


Cevap: Rüyada Muhammed İsmini Duymak Yorumu Nedir?

Muhammed
Rüyada Peygamber efendimiz s.a.v ismini duymak

Hz.Muhammed s.a.v isminin anlamı Yüce Peygamberimizin ismi, Tekrar tekrar övülmüş, Güzel huylu kimse demektir. Rüyada Muhammed s.a.v ismini duymak, Muhammed aleyhiselam olarak çagrıldığını görmek, Çok hayırlara gelen bir rüyadır.

Nihat Hatipoğlu – Hz. Muhammed’i Rüyada Görmek İçin Neler Yapılmalıdır?

Rüyada Muhammed İsmini Duymak Yorumu Nedir?


Cevap: Rüyada Muhammed İsmini Duymak Yorumu Nedir?

Kayıtsız Üye
Verdiğiniz bilgiler beni aydınlattı Allah razı olsun sizden


Cevap: Rüyada Muhammed İsmini Duymak Yorumu Nedir?

Kayıtsız Üye
bilgi verdiğiniz için teşekkürler


Kayıtsız Üye
Rüyamda çalıştığım fabrikada tanımadığım bir genç erkek yanıma gelip ben çok çalıştım zamanında anne ve babamı dinlerdim sonra gidiyor yanımda ve yüzünü dönmeden bana diyor ki salla la hu ve alleysellemme selam söyle dedi orda uyandım


arifselim
Bu rüya genellikle gören kişinin sabırsız biri olduğuna ve fevri davrandığına alamet eder. Daha çok sabırla hareket etmeye, hareketlerine dikkat etmeye ve helal ile haram konusunda şüphe veren şeylerden kaçınmak gerektiğine tabir edilir. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah’tır.


Kayıtsız Üye
Esimle cocuk dusunuyoruz iliskiden sonra uzandim gozlerimi kapattim bir sure bir ses kulagima hz Muhammedin eli dedi seslendi karnima elini koydu o eli hissettim sonra biranda uyandim sizce bu neye isarettir


arifselim
Bunu hissetmiş veya rüyanda görmüş olsan bile bundan özel bir anlam çıkarmamalısın. Rüyada işitilen veya herhangi bir şekilde görülen isimlerin verilmesi şart değildir. Dilersen o ismi verirsin, dilersen de başka isim verebilirsin.


Kayıtsız Üye
Ruyamda biri bana karsimdaki gence Muhammed sur nedir diye sor dedi bende kac defa sordum oda bana sur kavusmaktir dedi bende arkami dondum bi baktim mekkedeyim kabe tam karsimda ama bir dagin uzerinde. Bu ruyanin anlami nedir?


arifselim
Bu rüya Allah’ın izniyle dileklerin ve duaların gerçekleşmesi anlamında yorumlanır ve hayırlıdır. Hem isim hemde kabede olduğunu görmek aynı şekilde tabir edilmiştir. Allah’u tealadan hayırlısını dilemek en güzeli olur. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah’tır.


Kayıtsız Üye
Ben rüyamda bir ışık gördüm ışık bana senin bir oğlun olacak adını Muhammed koyacaksın dedi bende ışığa benim bir oğlum olursa zaten ismi hazır yusuf koyacam dedim o zaman Muhammed yusuf koyacaksın dedi gözümü açtım sabah ezani uykuyordu sizce bu ne anlama geliyor bu arada hamile değil lim

Peygamber efendimiz (s.a.s): “Bir kimse rüyasında beni görürse, o kimse gerçekten ve aynen beni görmüş gibi olur. Çünkü şeytan benim seklime girmesi mümkün değildir.”buyurmuştur.
Anlıyorum ki o rüya sahihtir.. Yine rüyada peygamberimizi görmesek ama adını duysak örneğin rüyada yaşanan bir olaydan sonra birisi Peygamber efendimiz ziyaret edecek anonsu yapsa o rüyayada peygamberimizin adı geçtiği için sahih olur mu? O Rüyada gördüğümüz olaylar yaşanır mı?


arifselim
Rüyada bu şekilde isim tavsiyesi almakla o ismin konması gerekmez. Öyle bir şey asla yoktur!

Peygamber aleyhisselamı rüyada görmek başka, ismini işitmek başkadır. İsmini işitmek demek o rüyanın sahih olduğu anlamına gelmez.


Kayıtsız Üye
Rüyamda Hz. Muhammed ‘in hayatını anlatan bir film izliyordum onu canlandıran karakteri de gördüm fakat sonra filmden çıkıp herşey gerçek olmaya başladı. En iyi hatırladığım noktası da sanırım çocuğuna kötü davranan bir adamı nazikçe kovmasıydı yanından. Sanırım biraz saçma gibi.


arifselim
Bu güzel bir rüyadır. Rüya sahibinin yaptıklarından zevk alarak yapmasına, ibadetlerinden lezzet almasına ve Allah yolundan ayrılmamak konusunda titiz davranmasına tabir edilir. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah’tır.


Kayıtsız Üye
merhaba bu sıralar olmasını istediğim normal hayatta bir kaç şeye hep dua ediyorum, rüyamda ise olmadığı için ağlıyordum, sokak ortasında bir durakta bir çocuk geldi ve elinde bir kutu ile karşıma dikildi, nasıl tarif etsem hani bez bebekte jokerin yanında bir robot varya çocuğunda öyle belden aşağısı yoktu fakst, gövdesi ve kafası normal bir insan vücudu idi, çocuk bana gülümseyerek bunu sana o gönderdi dedi, bende o kim diye sorduğumda, peygamberin, hz Muhammed dedi, sizce bu nasıl bir rüyadır?


arifselim
Merhaba. Bu rüya iki şekilde yorumlanabilir. Birincisi dileğinin kabulüne bir müjde gibidir. Diğer yorumu ise, tamamen bilinçaltı bir rüya olup düşüncelerinin bir şekilde rüyana yansımasından ibarettir. Allah’tan hayırlısını dile, herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah’tır.


Kayıtsız Üye
Yeni konuşmaya başladığım bi erkek ardaşım var henüz ama aramızda duygusal bağ Yok ismi Kürşat ama rüyam da benim iki ismim var Kürşat Muhammet diyor diğer ismim de Muhammet diyor anlamı nedir


arifselim
Bu rüyanı özel bir şekilde tabir edemeyiz. Ancak buna psikolojik rüya diyebiliriz. Esasen her rüyanın tabiri yoktur çünkü rüyaların çoğu bilinçaltından kaynaklanan şeylerden dolayı görülürler. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah’tır.


Kayıtsız Üye
Ben 3 kere peygamber efendimizi gördüm 1 kerede hz aişe gördüm bu kadar sık görmemin bir anlamı varmı. Merak ediyorum öncelikle şunu diyeyim büyük bir şeref benim için


arifselim
Allah rüyalarını mübarek eylesin. Bu tür rüyalar görmek çok ama çok güzeldir. Lakin sakın şeytan ve nefsin seni aldatmasın. Nice peygamberi gören, onunla komşu olan ve hatta akraba bile olan kişiler doğru yolu kaybettiler ve helak oldular. Öyleyse buna şükür etmek ama dikkatli de olmak icap eder.


Kayıtsız Üye
merhaba ben dün gece rüyamda bir yaşli adamin kapiyi caldiğini ve ben kapiyi actim yaşli bir adam dilenci sandim para vermek icin oda bana dediki ben dilenci değilm beni hz Muhammed gönderdi durumlarina bak nasil durumu diye bu konuda bana yardımcı olurmusn tşk edrrim


arifselim
Merhaba. Bu rüya gören kişiye bir uyarı yada bir hatırlatma olarak kabul edilebilir. Dinine ve tüm ibadetlerine karşı gereken ilgi gösterilip gösterilmediği hakkında bir uyarıdır. Bu şekilde bir ders çıkarılabilir. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah’tır.


Kayıtsız Üye
Rüyada Efendimiz (s.a.v)in ismini tv ekranında gördüm. Ama Efendimizin ne sesini duydum ne de görüntü olarak gördüm bir ışık bir yansıma bile yoktu öyle bir hissiyatta yaşamadim. Görmüş gibi yorumlama bilir mi ?


arifselim
Bu rüya peygamber aleyhisselamı görmüş gibi yorumlanamaz ancak bu rüya ona olan muhabbete dair bir işaret olarak kabul edilebilir ve öyle yorumlanabilir. Sende Allah’tan rüyanın hayrını dilemelisin. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah’tır.


Kayıtsız Üye
İyi aksamlar. Ben rüyamda bi mekana düğünüme katılıcaklar için düğün davetiyesi almaya gitmiştim(daha 17 yaşındayım ve biri ile birlikte bile değilim.) sonra bi tane adam geldi yanıma bak bu düğün davetiyesine hz Muhammed yazı yazdı dedi. Bende yazıları okumaya başladım.yazı ahlak ve sabır hakkındaydı herhalde tam hatırlamıyorum ama normal bi insanın yazmadığı çok belliydi. Sonra adama döndüm ve dedim ki evet dediğine katılıyorum bunu normal bi insan yazamaz, Hz.Muhammed yazmış bunu diyorum ve uyanıyorum. Ne yazdığını unuttum ama çok güzel bilgiler vardı.lütfen cevaplayın


arifselim
Hayırlı akşamlar. rüya sahibini hayalini kurduğu ve gerçekleştirmeyi çok istediği şeyleri yapacağına ve hedeflerine ulaşacağına alamet eder. Bu yapmak istediği şeyler ise hayırlı olarak tabir edilir. Sende Allah’tan hayırlısını dilemelisin. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah’tır.


Kayıtsız Üye
Rüyamda babam bir konuda bana soru soruyordu ama ben cevap vermiyordu sonra babam bana tamam diyordu sonra kulağıma Hz Muhammed ismini söyleniyordu ama sanki bağırarak söylüyodu sonra uyandım uyanana kadarda dilimde Hz Muhammed ismi vardı


arifselim
Rüyayı gören kimse için iş veya aile hayatına işaret eder. Düzeltmesi gereken yanlışlara ve farketmesi gereken hatalarının olduğuna işaret eder. Daha açık bir yorum ise maalesef yapamıyoruz. Allah’tan hayırlısını dile, herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah’tır.


Kayıtsız Üye
Ben hergün peygamberimizi görmek için dua ediyorum bir gece uyuduğumda kardesimi gördüm bana abi Muhammedi gördüm dedi ve bir sure okudu küçük kardeşim ve bu sureyi senin için bana öğretti küçük kardeşim daha okuma bilmezken bana hem Arapça söylüyor hemde mealini anlatıyor.
Allah rızası için rüyamın cevabını yazın Allah razı olsun kardeşlerim.


arifselim
Bu rüya hem senin için hemde kardeşin için hayırla yorumlanır. İnşaAllah bu rüya duaların ve dileklerin kabulüne ve gerçekleşmesine işaret eder. Sende böyle hayırlı olmasını Allah’tan dilemelisin. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah’tır.


Kayıtsız Üye
Iyigeceler rüyamda ben çöl gibi biyerdeyim etrafimda iki üç kişi vardı yanima bir adam geldi ve hz. Muhammed dedi elini sağ omzuma koydu ve birden uyandım ve elinin ağırlığı omzunun üzerinden birkaç gün gitmedi sizce bu rüyanın yorumu nedir.


arifselim
Hayırlı günler. Güzel ve hayırlı olarak yorumlanır. Ancak bu şekilde görülen rüyalar gören kimsenin peygamberin sünnetine ve yoluna uymak olarak ona yorumlanabilir. Sende bu şekilde bir ders çıkarabilirsin. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah’tır.


Kayıtsız Üye
Ben şuan 4 aylık hamileyim eşim çocuğu dualı namazli yaptiki imanlı olsun diye rüyamda yine hamileyim kapimizda erik agaci bir anne ve çocuğu geçerken canı çocuğun erik istiyo anne de yetişemiyor ben dalı uzatiyorum erik arıyorum yeisn diye.sonra bir anda balkon yumurta doluyor onuda kadının sepeti varmış aç abla atıyorum hepsini diyorum sonra bir tane çürük yumurta onuda kimse almıyor atın diyorlar bende tepsi varmış tepsiye dokuyorun yumurtayı gitgide insan yüzüne benzeuip erkek çocuk oluyor o çocukta güya ğüluyor sonra peygamber efendimiz çok şakacı diyor sonrada o çocuk ne isterse yaparim diyomus


arifselim
Allah çocuğunuzu sizlere bağışlasın. Görmüş olduğun bu rüya genel olarak tabir edilebilir. Bekarlar için hayırlı bir kısmete ve evliler için salih evlat sahibi olmaya, mutlu ve huzurlu bir yuva sahibi olmaya işaret olarak tabir edilir. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah’tır.


Kayıtsız Üye
ben rüyamda bir odadaydım ama odanın cam tarafına doğru yamulup yere eğildiğini hatırlıyorum – hep o şekilde duruyodu – içinde ki kitaplığın yerini felan değiştiriyodum bide peygamberimizin eve geldiğini duymuştum kitaplığın yerindeğiştikten sonra peygamberimiz bölyle istemedi gibi bişi diyip eski haline getiriyodum odadan çıktığımı hatırlamıyorum ama odaya sofra kuruyorduk sizce bu ne demek


arifselim
Gördüğün rüyanda kötü veya olumsuz bir mana yoktur. Ama maalesef bunu açık bir şekilde tabir edemeyiz. Çünkü bu yorumlanabilecek kadar berrak bir rüya değildir. Gördüğün rüyanın hayrını dilemen yeterlidir. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah’tır.


Muhammedazra
Ruyamda benim bir oglum var Muhammed ismi onu goruyorum sonra kaybediyorum baska bir cocugu bana Muhammed oglum diye veriyorlar sonra bakyorum gercek oglum geliyor ona sarlyorum o degil bu benim oglum diyorum biri diyor ki hangisinin Muhammed oldugunu bilemezsin belki o Muhammedtir biz ona Ahmet demisizdir ben iki cocuguda sarlyorum yani iki erkek cocuga sarilmisim bir Muhammed biri Ahmet ama icimde evladimi kaybetmek korkusu sarildigim halde var ve oyle uyanyorum lutfen cevaplayn cok etkilendim


arifselim
Güzel, anlamlı ve hayırlı bir rüyadır. Rüya sahibi için sevineceği güzel gelişmelere, mutlu olacağına ve evladının da sağlıklı ve huzurlu olacağına işaret olarak tabir edilir. Daima hayırlısını dilemek en güzelidir ve yeterlidir. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah’tır.


Kayıtsız Üye
Rüyamda Biri Bana Birinin Karısı Bu Son Peygamber Diyordu Bende Ona Tövbe Ne Diyorsun Sen Dedim . Evet O Son Peygamber Kuran’ı Kerim’De Yanlış Yazıyor Diye Cevap Verdi . Bende Dedim Ki Olurmu Öyle Şey Yanlış Yazmaz Diyip Sağ Elimi Kalbimin Üzerine Koyup Son Peygamber HZ. MUHAMMED MUSTAFA SALLALLAHÛ ALEYHİ VESELLEM’Dir Diyip Uyandım .
Anlamı Nedir Acaba


arifselim
Gerçekleri görerek yanlışlardan uzak durabilme basiretine sahip olmaya alamet eder. Rüya sahibinin etrafında her türlü kötülükler ve yanlışlıklar olduğuna ve dikkatli olması gerektiğine tabir edilir. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah’tır.


1227
Selamin aleykum hocam ben dun gece ruyamin icinde rüya gördüm karabasan basmis gibi butun bedenim sıkılmıştı daha sonra istemsiz ilerliyordum genis bir kapidan geciyordum canim cikiyor gibiydi yanimdan biri orada hz. Muhammed aleyhiselamin oldunu soyluyordu ısık gözümü almısti bagira bağıra agliyordum bedenimden canim cikiyormus gibiydi sadece belli belirsiz uzagimda bir kararti gördüm birden uyandim kaynanamin basimda oldugunu ve uyurken bagirdimi soyledini gördüm ve oda ruyaymis peygamberimizi gormek herseyden daha cok istedigim bir seydi buyusu kacmasin diye kimseyede anlatmadim ancak karabasan basiyormus gibi olmasi beni tereddutte birakti belkide korktugum icin kendimi kastim ve gördüğüm isik nurmuydu cok etkisinde kaldim ayrintili cevap vermeniz mumkunse cok sevinirim Allah razi olsun


Tohat
Ve aleyküm selam. Rüyanızda gerçekleşmiş olan iki olay mevcuttur. Öncelikle rüyada her ne kadar suretini görmemiş olsanız bile varlığına delil olarak peygamberimizi hissetmiş olmanız onun olduğunu kesinleştirir. Rüya içinde rüya görmeniz ise var olan bir sıkıntınız varsa bundan tez vakitte kurtulacksınız inşAllah.


Kayıtsız Üye
Rüyamda hatırladığım kadarıyla mescid gibi bir yerdeyim namazımı bitirdikten sonra sağ tarafımda sağ bacağı yatık sol bacağı dik dizinin üzerinde sol elinde tesbih çeken birinin oturduğunu farkettim bana bişeyler söyledi tek duyabildiğim “peygamber efendimiz Muhammed Mustafa s.a.v”


Tohat
Peygamberimizin ismini duymak rüyayı gören kişi için imanı güzel, daim, Allah ve peygamber yolunda olan kimse ile yorulur. Ayrıca bu kimse dünyasında sağlıklı olacağı, madden sıkıntıya düşmeyeceği ve rahatlık içinde geçireceği huzurlu bereketli bir ömre sahip olacağı şeklindedir. Hakkıyla bilen bir tek Allahtır.


Kayıtsız Üye
Selamun Aleykum ben anlatacagim rüyayi iki sefer gördüm…
Karanlik bir yerdeyim adim atacagim yeri bile göremiyorum kimse yokmu diye bagriyorum, biri varmi diye sesleniyorum lakin kimseyi göremiyorum dedigim gibi kapkaranlik oldugu icin… snr birden birsi sesleniyor boguk bir sesle Muhammed diyor… ben şaşırıyorum kim diyorum o tekrardan tekrarliyor Muhammed diyor o sirada uyaniyorum…
Lütfen benim rüyamida yorumlarsaniz cok müteşekkir olurum


Tohat
Ve aleyküm selam. Hamd isminden yola çıkarak tabir edilen bu rüyadaki Muhammed ismi bereket ve bolluğa işaret edip kişinin madden iyikonumda olacağına ve bunu yardım amaçlı olarak ihtiyaç sahipleriyle paylaşacağına delalet eder. Doğrusuyla bilen bir tek Allah’tır.


Huzur yeter
Ben rüyamda bir süre salatalık görüyordum daha otundan kesilmemiş ve yerde tarlada değil yukarda sanki sarmaşık gibi bişeydi. Salatıkların cinsiyetini görüyordum hepsi erkek diyordum yani o kadar belliydi. Yukardan bir kutu içinde de salatalıktan yapılmış erkek bebek duruyordu bakınca korkuyordum aşağıya ağlıyordu o bebek yemyeşil bebek ve abimin sesiyle bu Hz Muhammed den gelen bir şey sonra o bebek normal insan oğluna dömüşüyordu ve abim onu evimize alıyordu.! Bunun anlamı ne olabilir acaba?


Tohat
Kısmet anlamına gelen bir rüyadır. Daha çok madden tabir edilir. Çalışan biriysen bulunduğun konumdan farklı bir konuma geçeceğine, elin sıkışıksa bollaşacağına, fakirsen zengin olacağına delalet etmektedir. Hakkıyla bilen Allah’tır.


Kayıtsız Üye
Selamun aleykum hocam, rüyamda çift kanatlı ahşap bir kapının önünde, salon gibi bir yerde, birkaç tane liseden arkadaşım ve birkaç tane de eski iş yerimden arkadaşım ile bekliyorduk. Kapı kapalıydı ve gayet güzel bir kapıydı. Üzerinde ahşaptan oyma bezekler vs vardı. O sırada siyah cübbeli ve beyaz sarıklı üç imam kapının önüne geldiler. Biz de onların kapıyı açmalarını bekliyorduk. Ancak bu üç imam bizimle hiç konuşmadılar. Kapının sol kanadının karşısına benden daha uzun boylu olan bir imam geldi. Kapının sağ kanadının karşısına benden kısa olan ikinci imam durdu. İkinci imamın arkasında ise yine benden daha uzun boylu olan üçüncü bir imam durdu. Ben de biraz uzaktan onlara bakıyordum, kapıyı açsınlar da içeri girelim diye. O sırada orada olan insanlardan değil de nereden geldiği belli olmayan bir ses duyuldu. “Burası Peygamber’in Mescidi’dir, burası Mescid-i Nebevi’dir” dedi. O anda kapı hala kapalıydı ve sol önde duran imam kapıyı açmaya çalışıyordu. Sonra o ses yine seslendi: “Kapıyı açmaya çalışanlara yardımcı ol” diye. Ben bunun üzerine soldaki imamın arkasına geçtim, yardım etmek için. Ama nasıl yardım edeceğimi de bilemiyorum. O sırada içimden de; “kapı sıkışmış galiba, bu kapıyı ancak omuzla itekleyerek açabiliriz, ama o da olmaz, çünkü burası Peygamber’in Mescidi, bu Mescid’e omuz atarak mı gireceğiz, büyük bir saygısızlık, çok ayıp olur” diye düşünüyorum. Sonra sağ ön tarafta duran imama daha yakından bakmaya başlıyorum. Gür ve bir parmak uzunluğunda çok az beyazı olan siyah sakallıydı, ciddi bir vaziyette ellerini göbeğinde birleştirmiş şekilde kapıya bakarak duruyordu. O anda ses tekrar duyuldu, ve dedi ki: “O baktığın kişi Osmanlı Devleti’nin kurucusu Osman Gazi’dir”. Ben bunun üzerine biraz da şaşırarak içimden geçirdim ki “Ey büyük Osman Gazi, o denli büyük devletin kurucusu bu insanı ben hep uzun boylu biri olarak düşünürdüm, meğer ki kısa boylu bir insanmış”. Tam o anda ses yine duyuldu ve dedi ki: “Solda duran ve kapıyı açmaya çalışan kişi de Selahaddin Eyyubi’dir.” Bunun üzerine önümde durmakta olan Selahaddin Eyyubi’ye dönüp bakmak isterken o anda kapıyı açtı kendisi. Ancak ben kendisinin yüzünü göremedim. Kapı açıldıktan sonra biz Mescid’in içine girdik. Küçük bir mescid gibiydi, belki 20-25 m2 kadar. Mihrab vardı, yerde de halılar vardı. Tam mihrabın karşısına geçtim ve içimden dedim ki “Peygamberimiz’in Mescidi’ne geldik, mutlaka dua etmeliyim. Mihrabın karşısında Ayakta dururken ellerimi açtım göğe ve başladım normal günlük hayatta ne dualar yapıyorsam hepsini sırayla etmeye, Allah’tan dilemeye. Bir tek duamı etmeyi unuttum, nedense rüyamda o duayı etmedim (uyandıktan sonra bunun farkına vardım). Ben dualarımı bitirdikten sonra veya hala devam ederken (tam hatırlamıyorum) o ses yine duyuldu: “Hadi, artık çıkalım, boşaltalım burayı” gibi bir söz dedi. Bizden, ben de dahil, kimse çıkmak istemiyordu, içeride kalmak istiyorduk sanki hepimiz. Biraz süre geçtikten sonra o ses tekrar duyuldu: “Tamam, şimdilik çıkalım, ben sizi öğleden sonra tekrar getireceğim buraya” dedi. Bunun üzerine biz çıkmaya başladık Mescid’ten. Mescid’den çıkarken öndekilerden birisi benim elime bir telefon verdi. Ben de dedim ki “bu telefon benim değil”, arkamı döndüm, arkadaşlara gösterdim. Birisi benim bu diyerek telefonu aldı. Sonra biz yavaşça Mescid’ten çıkarak tekrar ilk bulunduğumuz kapı önündeki salona geri geldik. Ve burada rüya sona erdi. Saygıdeğer hocam, en doğrusunu Allah bilir, hayırlı bir rüya mıdır bu sizce, yorumlayabilir misiniz? Şimdiden teşekkür ederim, Allah razı olsun.


Tohat
Ve aelyküm selam. Rüyanda gördüğün tüm unsurlar; kapı, dua etmen, garipten bir sesin güzel sözlerde bulunması, sultan, padişah gibi durumların hepsi rüyanın hayırlı olduğunu göstermektedir. Gerçek hayatında ettiğin hakkında hayırlı olan dularının er ya da geç kabul edileceği müjdesini rüyanda görmüş olmana, dileklerine kavuşmakla birlikte hayattan alacağın feyzin artacağına, mutluluğunun katlanacağına, ailen ile birlikte bir ömür geçireceğin huzurlu günlere, yaşayacağınız anlar, bununla birlikte karşına çıkacak fırsatları değerlendirmene, hayatının herkesin imreneceği ve elde etmek isteyeceği güzel bir hal almasına delalet ettiği gibi dünyadaki saadetini ahiretinde de yaşayacağına, Allah’ın merhameti ve rızasına nail olacağına, bunu kazanmak için hayırlı iş ve davranışlarda bulunacağına, Allah yolunda ilerlemeye özen gösterip ibadetlerine bağlanmaya ve ondan kopmamaya delalet etmektedir. Doğrusunu en iyi bilen bir tek Allah’tır.


rüyada hz Muhammed ismini duymak, rüyada peygamber efendimizin ismini duymak, rüyada Muhammed ismini duymak

Bu kategoride yer alan Rüyada puma yada pars cinsi vahşi hayvan görmenin yorumu nedir? başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Bir Yorum Yazın.

Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim

Rüyada Muhammed İsmini Duymak Yorumu Nedir? Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, İmanın şartları, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İbadet, İman, Mezhep, Hanefi, Şafii, Maliki, Hambeli, İslamın Şartları, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Arapça, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Evlilik, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Günah, Helal, Haram, Tecvid, Yemin, Sadaka, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.