Anasayfa
8 Ağustos 2021, 16:52
Rüya Yorumu
Yönetici

Rüyada Ekin görmek (İmam Nablusi)

Rüyada Ekin görmek (İmam Nablusi)

Ensar2
EKİN

Rüyada ekin ektiğini görmek bekar için evliliğe işarettir. Rüyada ekinin yanması, açlık ve kıtlıktır. Yeşil ekinde gezdiğini gören kimse iyi amele ve ibadete koşar. Bir tarlaya ekin ektiğini gören kimse evliyse çocuğa, bekarsa evlenmeye veya eline çok mal geçmesine ve bolluğa yorumlanır.

Ekinin yeşili uzun ömre, kurusu ecelin yaklaşmasına yorumlanır. Buğday ekmek, ücretin bol olmasına, bazen de şiddete yorumlanır. Arpa, hay ırdır.

Ekinlerin arasında yürüdüğünü gören kimse, mücahitlerin safları arasında yürür. Bir kimse kendisinin ekin olduğunu görse, o ekin din ve dünyasınca o kimsenin amelidir. Yeşil bir ekinlikte gezindiğini gören kimse, iyi amele ve ibadete gayret eder.

Okudunuz mu?  Rüyada Evliya görmek (İmam Nablusi)

Ekilecek yer, hanıma da yorumlanır. Zira onda da ekmek, hamile olmak, doğurmak vs. gibi tarlada olan haller vardır. Ekinlerin başağı çocuk veya maldır. Rüyada ekin biçmek, güç şeyin kolaylaşması ve çabuk elde edilen rızktır.

Eğer biçilen ekin çarşılardan birisinde ise o çarşı halkının menfaatlerinin çokluğuna, alışverişlerinin iyi gidip yaptıkları ticaretten kazanç sağlamalarına yorumlanır.

Eğer biçilen ekin mescid ve hayır yeri veya bir camide olursa, ekini de bizzat halkın kendisi biçiyor ve tanımadığı kimse de yoksa, her biçen kimse için meydana gelecek ücretlere ve sevaba yorumlanır.

Okudunuz mu?  Rüyada Eşya Nakletmek görmek (İmam Nablusi)

Ekin biçmek, onun biçen için mükafat olarak kavuşacağı sevaba yorumlanır. Biçilmiş ekin içerisinde yürüdüğünü gören kimse mücahid saflarında gezinir. M eçhul bir mahallede başakları yetişmiş, rengi sararmış ve fakat mevsimsiz ekin görmek, kendi aleyhinde husumete, birbirine muavenet edecek bir cemaatin karşısında kalacağına; ekini hasat ettiğini görmek, bir cemaatin fitnede helak olacaklarına; bir tarlay ı ekip hasatını biçtiğini ve sonra harmana nakleylediğini görmek, ümidine ereceğine, işlediği hayrın sevabının bulacağına delalet eder. Biçilmiş ekin arasında dolaştığını gören askere gider.

Okudunuz mu?  Rüyada Erkek Kedi görmek (İmam Nablusi)

Ekin görmek kadınlar ile yorumlanır. Rüyasında tarla sürdüğünü görmek, bir kadınla münasebete; mevsimindi yeşil ekin görmek, o mahalde rızık ve nimetin bolluğuna; eğer kendi mülkünde ise bu nimet ve rızkın kendisine ait olacağına; kendinin bir ekini olup vaktinde kemale ermiş olduğunu görmek, muradının

maksadına ermeğe; eğer mevsimsiz ise aralarında muhalefet veyahut büyük bir musibet vukuuna; bir rivayete göre, rüya sahibinin veyahut ekin sahibi malum ise onun veya ehil ve akrabasından birinin fücceten vefatına; kendi malı olan düz bir tarlada ekin görmek, zengin olmaya; o tarlada bir veya birkaç ağacı olup suladığını görmek nimet husulüne; vaktinin dışında ekin biçtiğini görmek, o mekan ahalisi arasında veba gibi büyük felaket vukuuna delalet eder.

Okudunuz mu?  Rüyada eski nişanlı ile konuşmak

Rüyada sapı üzerinde yeşil başak görmek bereketli seneye ve kuru başak görmek feyiz ve bereketin azlığına; elinde bir demet başak görmek, yahut ambarda veya bir kapta başaklar görmek, başkasının ticaretinden eline mal geçmeye; başkasının ekininden başak toplamak az ve devamlı para kazanmaya; mevsiminin dışında fakat başaklar sararmış olduğu halde ekin biçmek, ihtiyarların vefatına; başaklar yeşilse gençlerin vefatına; bir yatakta taneleriyle beraber bir buğday başağı görmek, zevcesinin hamile kalacağına işarettir.

Okudunuz mu?  Rüyada evde dolaşan küçük beyaz fare görmenin yorumu nedir?

Rüyada tütün ekmek yabancı memleketten rızka; pirinç ekmek mal ve mansıb için cehid ve gayrete; hububat ziraati rıza ve berekete ve helal mal için çalışmaya delalet eder. Bazıları hububat ekimini bunun aksine tevil eylemişlerdir. Bunda rüya sahibinin hali dikkate alınır.

Hububattan gayri şeyleri ekmek, halka hayır ve faydası olan şeylerde iyilik etmekte tabir olunur. Bir rivayete göre bu rüya zihin karışıklığına delalet eder.

Okudunuz mu?  Rüyada Futbol Oynamak görmek (İmam Nablusi)

Bir yerde ekin veya bir çeşit ot görmek veya ondan yemek, hayır ve nimettir. Bir ekin demetini bir yerden alıp başka bir yere taşımak, rızık bulmak için yapılacak yolculuğa işarettir. Bazıları demişler ki: Bir tarlayı ekilmiş ve çıkan ürünü de olgunlaşmış görmek, hayra delalet eder. Bir rivayete göre de, ekin görmek insanın ameline, yani işlediği sevap ve günahlara yorumlanır. Ekin yeşil ise rüya sahibinin ameli de salih (iyi), sararmış ise fasit (kötü)dür. Mevsiminde kendi tarlasına ektiği ekini olgunlaşmış gören, dünya ve ahiret hayrına, yeni helal mal ve sevaba nail olur. Ekilmesi gereken bir yerin dışında başka yerde ekilmiş yer görmek, şeriata aykırı bir iş yaptığına işarettir. Bazılarına göre, pişirmeden yenebilen şeylerin ekilmesi hayra, pişirilmeden yenmeyecek olanların ekilmesi ise şerre delalet eder. Bir şey ektiğini ve fakat yeşermediğini görmek üç şekilde yorumlanır: Kötü adet, güç iş, sonuç alınmayacak şey.

Okudunuz mu?  Rüyada eski sevgiliyi uzun saçlı görmek

Cevap: Rüyada Ekin görmek (İmam Nablusi)

İLGİN
Rüyada ekin ektiğini görmek bulunduğunuz yerden ayrılarak rızıkınızı aramak için başka yerlere yolculuk edeceğinize ve bu yerde çok kazanarak mal sahibi olacağınıza aile içine girecek yeni bir bebeğin haberini alarak çok mutlu olacağınıza şayet rüyayı gören bekar biri ise evleneceğine işaret eder.

Okudunuz mu?  Rüyada Fidan görmek (İmam Nablusi)

Yorum: Rüyada Ekin görmek (İmam Nablusi)

Kayıtsız Üye
Hayırlı günler ben rüyamda daha yeni çıkmış küçük olan ekin tarlasinin vaktinden önce sarardigini gördüm ve ben daha yeni bahar geldi neden çabuk sarardı diye üzülüyordum ben doğanın bukadar erken sarardigina çok üzüldüm bunun ne anlama geldiğini söylerseniz çok sevinirim kolay gelsin

Okudunuz mu?  Rüyada eşinin ailesini görmek

Yorum: Rüyada Ekin görmek (İmam Nablusi)

arifselim
Hayırlı günler kardeşim. Bu rüya kötü tabir edilmez, yaşamda karşılaşılacak iyilikler olarak kabul edilir. Rüyayı gören kişinin bir çok alanda iyilikler işlemesine işaret eder. Bu iyiliklerin özellikle de ailesi vesilesi ile işlemesine yorumlanır. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah’tır.


Gunmel
Merhaba ben rüyamda camideyiz kaynanam üst katta bize birşeyler söylüyor bende sinirlenip elimiz kolumuz tutuyor neden yapmayalım diyorum yukardan yağmur gibi buğday arpa bulgur karışımı şeyler üzerimize yağıyor bende telefonu alıp kaydetmek istiyorum ama kaydedemiyorum o an biraz kısa sürüyor

Okudunuz mu?  Rüyada Emmek Emzirmek görmek (İmam Nablusi)

arifselim
Merhaba. Çok hayırlı, çok bereketli ve huzur verici rüyalardandır. Rüya sahibi için alın terini ortaya koymaya, hakkettiğini elde etmeye ve zorluklara katlanarak da olsa emeğinin karşılığını almasına tabir edilir. Sende hayırlısını dile, herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah’tır.


rüyada ekin görmek, rüyada ekin tarlası görmek, rüyada buğday tarlası görmek

Bu kategoride yer alan Rüyada ev sahibini görmek başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.
Ξ Bir cevap yazın

Ders Kitabı Cevapları TIKLA! Ders Kitabı TIKLA! Sınıf Ders Kitabı Cevapları
Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim

Rüyada Ekin görmek (İmam Nablusi) Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, İmanın şartları, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İbadet, İman, Mezhep, Hanefi, Şafii, Maliki, Hambeli, İslamın Şartları, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Arapça, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Evlilik, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Günah, Helal, Haram, Tecvid, Yemin, Sadaka, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.